Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678
Pokazane rezultaty 71 do 78 z 78

Temat: Wymiana/czyszczenie klapy gaszącej i problem adaptacji

  1. #71

    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ŚWIETOKRZYSKIE
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Witam
    p4nik rozwiązałeś już sobie ten problem?

  2. #72

    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LJA
    Auto
    0000
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Klapa do wymiany ale jeszcze nie wymieniona

  3. #73

    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podkarpacie
    Auto
    audi
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI CBBB

    Domyślny

    witam, niedawno kupiłem autko i borykam się z cotygodniowym chekiem,i po podłaczeniu vcds dwa błędy zawsze te same i zawsze dwa,P2004 (008196) I P2006 (008198 ) z początku myślałem że winny jest nastawnik klap kolektora, po zakupie innego też nie działał i wtedy zorientowałem się że ja te klapy mam wyprogramowane w ecu silnika(nastawnik nie dziala a mimo to nie wywala żadnego blędu o nim czyli p2015, pozatym odpinam wtyczke jeżdze cały dzień i tez żadnego błędu, czyli wnioskuje że wywalony w systemie,klapy sa cały czas w pozycji otwartej i autko jeździ i zbiera się dobrze, nie wystąpił nawet nigdy tryb serwisowy, czyli ograniczenie mocy i spirala na zegarach. z nastawnikiem dałem sobie spokój bo te błędy to raczej nie jego wina skoro mam to wszystko w eku wywalone. bardziej sensownie podchodze teraz że te dwa błędy mogą być spowodowane klapą gaszącą i TU WŁASNIE MAM PYTANIE DO ZNAJĄCYCH TEMAT - CZY DOBRZE MYSLE??, czy klapa może powodowac takie blędy jak u mnie. wnioskuje tak poniewaz cały tydzień jeżdze i nic sie nie dzieje, sprawdzam codziennie wieczorem po jakichś tam przejażdzkach do pracy, sklepu ,trasach i żadnego błędu jeźdząc ślimaczo a np nastepnego dnia bardzo agresywnie nie ma (dla testu czy błędy wskoczą oczywiście), siedem dni nic a ósmego dnia nagle chek i te dwa błedy. chek i blędy wyskakuja tylko wtedy kiedy zgasze auto np pod sklepem i ponownie odpale , wtedy odrazu zaświeca sie chek, nigdy podczas jazdy.
    DOBRZE KOMBINUJE CZY NIE?? KTOŚ POMOŻE?? nie chce kupować przepustnicy w ciemno, jakbym wiedzial ze pomoze i to jest własnie to, to bym kupil niezastanawiając sie nawet a tak to pare stowek szkoda na testy tymbardziej ze raz juz utopiłem w nastawnik

  4. #74

    Data dołączenia
    Mar 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Opole
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Witam.silnik 1.9 tdi bkc.swiecila sie kontrolka check engin przed odpaleniem silnika i po odpaleniu.klapa gaszenia i egr wyczyszczone.blad skasowany. Jednak kalap gaszenia nie dziala.kontrolka check engine swieci przed odpaleniem,po odpaleniu gasnie.blad jaki wywala to p2100. Silniczek w przepustnicy dziala bo sprawdzalem.napiecia na pinach 1 o 4 to ok 12v na zaplonie.przepustnica wciaz jest otwara.
    Szukalem i nie wiem czy ten blad P2100 nie jest powiazany z:
    P0638 Obwód nastawnika przepustnicy (blok cylindrów nr 1) nieprawidłowy zakres wartości sygnału wyjściowego lub problem ze sprawnością
    I P0639 Obwód nastawnika przepustnicy (blok cylindrów nr 2) nieprawidłowy zakres wartości sygnału wyjściowego lub problem ze sprawnością.
    ktos wie co moze byc?
    Ostatnio edytowany przez flash77 - 28-12-15 o 17:36

  5. #75
    Lincoln's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łorsoł farmers
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Panowie, jak wiadomo podczas wykonywania VCDS-em testu V157 klapa regulatora (klapa gaszenia) zamyka się i silnik w normalny sposób gaśnie. Natomiast gdy wyłączam silnik z kluczyka słychać stukanie przypominające padniętą dwumasę, z tym że dwumasę mam niemalże nówkę i wymienione zostały poduchy silnika. Czy przyczyną może być niedomykająca się klapa?

  6. #76

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chmielnik
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Witam
    Mój problem jest następujący potrzebuje kogoś kto ma sprawną przepustnice i np. ma popsute ząbki i kupił nową a starą rzucił na strych. Moje przepustnica się cała spaliła po podłączeniu do kostki od razu
    pali bezpiecznik jeżeli ktoś miałby taką z uszkodzoną plastikową zębatka to mógłbym z 2 złożyć 1
    Czekam na odpowiedzi

  7. #77
    Tukan12's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Birmingham
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam kolegów, moje pytanie brzmi, czy klapa gaszaca jest zintegrowana z egr? Bo rozumiem ze znajduje sie miedzy grodzia a silnikiem (mowa o BKD oczywiscie 2005r), jesli egr jest zintegrowane z klapa to co mamy z przodu przy ssacym tez sterowane podcisnieniem (znajduje sie po prawej stronie rurki bagnetu)

  8. #78

    Data dołączenia
    Feb 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mława
    Auto
    Audi A3 8P 2012
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CFFB

    Domyślny Przepustnica kolektor ssący

    Witam kolegów, problem tego typu iz pojawił sie błąd związany z przepustnica brak położenia przepustnicy. Albo jest zasyfiona że nie da rady silniczek jej ruszyć albo padły trybiki. Jak zdemontować przepustnice juz wiem, ale chiałbym ja wyczyścić z nagaru jak i kolektor ssący. Macie jakieś instrukcje dotyczące demontażu kolektora i czy po naprawie tej przepustnicy trzeba przeprowadzić jej adaptacje czy z automatu zacznie pracowac sama. Widziałem tez na filmiku na YT że coś o obróceniu elementu w części kolektora o 180 stopni żeby spaliny były kierowanie wprost do silnika a nie na przepustnice. Silnik to CFFB

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •