Strona 7 z 15 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 61 do 70 z 149

Temat: Wymiana rozrządu

  1. #61
    chester A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. wroclawia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    zeby sprostowac
    to ja o tym wogole nie slyszalem tak mi powiedzial kolega i chcialem
    uslyszec wyjasnienie od profesjonalistow

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mach
    ktory napedza a w zadaszie synchronizuje dwa walki rozrzadu
    z tego co dobrze przeczytalem to nasze audice maja 2 walki rozrzadu?? czy to jest jak v-tec'ach???
    OOOO UWIELBIAM




  2. #62

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez chester A3
    z tego co dobrze przeczytalem to nasze audice maja 2 walki rozrzadu?? czy to jest jak v-tec'ach???
    Nie, to nie ma zwiazku. V-Tec to system zmiennych faz rozrzadu - czyli lopatoligicznie piszac tak jakby sie zmienialy wzniosy walkow, czyli powyzej pewnych obrotow walki staja sie jakby bardziej ostre (nie znam sie na hondach ale jak Cie to interesuje to na pewno na ich forum znajdziesz)
    1.8 i 1.8T to silniki 20V czyli dwudziestozaworowe po 5 zaworow na cylinder. Jeden walek steruje otwieraniem/zamykaniem zaworow ssacych a drugi zaworow wydechowych. Nie ma zmienych faz rozrzadu. Wzniosy walkow sa w calym zakresie takie same.

    Natomiast z tego co pamietam z posiadania takiego silnika to w 1.6 8V 101KM jest zastosowany kolektor ssacy o zmiennej dlugosci kanalow dolotowych. Z zaleznosci od zakresu obrotow, obciazenia silnika itp kanaly sa skracane lub wydluzane co powoduje wieksza elastycznosc tego silnika (czyli zbieranie sie z dolu i ciagniecie rowniez w gornym zakresie).

  3. #63

    Data dołączenia
    Dec 2006
    Miasto
    warszawa

    Domyślny

    male pytanko jeszcze z mojej strony: gdzie w Wawie moge zrobic tanio i solidnie rozrzad?
    eloo

  4. #64

    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Ja serwisuje swojego w warsztacie Prymasa/górczewska Tomcar (a3 i poprzednio astre) i nie narzekam. Jest tanio i porządnie. Co prawda nie mają vaga ale jak zmieniłem rozrząd to niczego nie przestawili. Możesz spróbować też w Bodex w Nowej wsi 44(koło grodziska). Ja tam nie robiłem ale gość pisze na forum Mastersa i wydaje się że jest profesjonalistą. Trzeba się umówić ponad tydzień wczesniej i mało nie zapłacisz. Jest jeszcze mechanik Macha w Wawrze. Też nie ma vaga. Dane znajdziesz w polecanych warsztatach.

  5. #65
    ZILLION's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    VW Passat B6 2.0 CR
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez jacowawa
    mam ksiazke serwisowa ale po wlosku nie czaje co tam jest wpisane
    moze to Ci pomoze. W sumie jest to ksiazka od VW ale mysle ze ta Twoja bedzie miala taki sam uklad tylko, ze w jezyku wloskim


  6. #66
    Proxa's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów - Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    ja w sowjej w takim razie mam wszystki przy 221 000 na JA JA JA czyli pewnie wtedy mialem rozrzad zmieniany hehehe teraz mam 265 000 czyli trzeba bedzie zrobic rozrzad JA JA JA
    420 500 km
    1

  7. #67

    Data dołączenia
    Dec 2006
    Miasto
    warszawa

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ZILLION
    Cytuj Oryginalnie napisane przez jacowawa
    mam ksiazke serwisowa ale po wlosku nie czaje co tam jest wpisane
    moze to Ci pomoze. W sumie jest to ksiazka od VW ale mysle ze ta Twoja bedzie miala taki sam uklad tylko, ze w jezyku wloskim

    Obrazek


    hmm zupelnie inna ksiazeczke mam i inne pozycje hmmm
    chyba musze slownik wloski oblookac
    eloo

  8. #68

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    A3 8L 5D 1,9 ASV
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny Re: Wymiana rozrządu

    Cytuj Oryginalnie napisane przez spirit_of_war
    Witam
    Kupiłem tydzień temu wymarzoną A3. 1.8 AGN z 98 roku 126 kkm, poprzedni właściciel niewymieniał jeszcze w niej rozrządu więc najwyższa pora to zrobić. Podzwoniłem po mechanikach i dowiedziałem się co muszę wymienić noi ile muszę za tą przyjemność zapłacić.
    Za pasek, rolkę prowadzącą, rolkę z napinaczem hydraulicznym i pompę wodną życzą sobie 650 złociszy plus 200 za wymianę.
    Mam pytanko czy mechanik dobrze mi powiedział co mam wymienić, bo pierwszy raz spotykam się z tym żeby podczas wymiany rozrządu wymieniać pompę wodną. Noi czy ta cena jest ok czy może widząc gościa który niezna się na audi postanowił sobie podreperować budżet domowy.
    A może ktoś ma namiary na dobrego i taniego mechanika w Gliwicach i okolicach? Wiem że tak to tylko w Erze, ale może jednak ktoś takiego zna i może polecić.
    Cena jak za części z zamienników jest trochę wysoka powinno być max 550 zl. Chociaż są duże firmy typu Fota i Intercars które zarabiaja po 150 % marży i cenę obejrzysz w warsztacie np 850 zł. Polecam porozmawiać z serwisami skody i seata często dostaniesz tam oryginał w cenie zamiennika. Z zamienników mogę polecić pompy wody Hepu i Delphi inne to prawdziwy schit. Rolki Ina, Rouville LUK SKF. Paski w Vw na pierwszym montażu są ContiTech, Można polecić też Dayco, Gates, Bosch. Mogę podpowiedzieć że jeden z droższych rozrządów do AHF/ASV który ma 2 rolki napinające rolkę odwracającą i napinacz jest w cenie zakupu dla dużego sklepu motoryzacyjnego w granicach 430 zł za komplet SKF. Taki sam oryginał VW kosztuje w zakupie 550 zł reszta ceny w górę to niestety marże. Piszę to po 6 latach praktyki w dużej hurtowni części dlatego myślę, że mam jakieś drobne pojęcie o cenach w hurcie i detalu.
    Jak tak to tak, jak nie, to nie !

  9. #69

    Data dołączenia
    Jul 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    passat
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Koledzy i koleżanki proszę doradzcie !!!
    Czy przy wymianie rozrządu też lepiej wymienić napinacz hydrauliczy bo różne opinie słyszałem i chcę się zapytać Was użytkowników naszych kochanych A3 a napinacz ten jest najdroższy z całego rozrządu...........
    bo pompę wody to myślę należałoby wymienić ale czy napewno....... przebieg ma nieduży moja A3 90tys. (sprowadzona z Włoch gdzie jeździło nią tylko starsze małżeństwo 70-letnie, mieli ją na współwłasność- co potwierdza Brief) niestety dużym minumem jest brak książki pojazdu
    Czy sugerować się tym małym przebiegiem i nie wymieniać pompy ani napinacza hydraulicznego........
    Pozdr.,Leszek.

  10. #70
    jarekm's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielonka
    Auto
    Audi A3 1.6 APF
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Chodzi Ci o rolke napinacza ?

Strona 7 z 15 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •