Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 26

Temat: podlaczenie navi 8p

  1. #11
    borys1822's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Leeds
    Auto
    Audi a3-->S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez adczy Pokaż post
    radio concert a zamiast fakiry mozna podlaczyc sie do rekina
    Możesz podlączyć się do rekina, ale musi być pod navi a najprawdopodobniej nie jest. Wzmaczniacz antenowy też do wymiany pod gps

  2. #12
    pago's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków/okolice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    18 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Wzmacniacz antenowy nie musi być pod navi, u mnie nie jest i wszystko działa jak należy. Mam też rekina, ale bez gps-u, kupiłem u Marcina antenę nieoryginalną za 40 zł i wszystko działa jak trzeba.

  3. #13

    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    GLUCHOLAZY
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pago Pokaż post
    Wzmacniacz antenowy nie musi być pod navi, u mnie nie jest i wszystko działa jak należy. Mam też rekina, ale bez gps-u, kupiłem u Marcina antenę nieoryginalną za 40 zł i wszystko działa jak trzeba.
    A antene gps gdzie najlepiej zamocoowac zeby bylo najlepiej

  4. #14
    borys1822's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Leeds
    Auto
    Audi a3-->S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez adczy Pokaż post
    A antene gps gdzie najlepiej zamocoowac zeby bylo najlepiej
    Jeśli mówisz o antenie dodatkowej typu fakra to najlepiej za zegarami. Ja osobiście mam pod zaślepką po przeciwnej stronie do bezpieczników. Antena nie może mieć metalu nad sobą

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pago Pokaż post
    Wzmacniacz antenowy nie musi być pod navi, u mnie nie jest i wszystko działa jak należy. Mam też rekina, ale bez gps-u, kupiłem u Marcina antenę nieoryginalną za 40 zł i wszystko działa jak trzeba.
    Mówiłem tu o przypadku gdy chcesz użyć rekina do gps

  5. #15
    pago's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków/okolice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    18 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Zamontowałem antenę podobnie jak borys, po stronie pasażera za tą klapką. Marcintgr mówił, żeby zamontować pod deską rozdzielczą za środkowymi nawiewami, ale ciężko było mi tam dojść, więc zostawiłem tam gdzie jest.

  6. #16

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gryfice
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Koledzy pomozcie. jak sprawdzic navi czy jest sprawna? w mojej a3 8p wymienilem chorusa 2din na navi rns-e. mialem juz kostki iso2 wiec wpialem ja bez problemu.na razie jej nie ustawialem za pomoca vaga. radyjko gra, mp3 dziala,wszystko cud miod. natomiast potrzebuje sprawdzic czy sprawna jest nawigacja. na razie nie zamierzam z niej korzystac ale chcialbym wiedziec czy ogolnie jest sprawna. wczoraj przyszla mi nowka antena fakra. podpialem ja do navi i myslalem ze znajdzie satelity. co prawda mam tylko oryginalna plyte na zachodnia europe wiec polski nie ma wiec i zadnej trasy nie zaplanuje, ale satelitow pokazuje caly czas 0. wchodzilem w ten tryb ala serwisowy gdzie mozna sprawdzic sygnaly satelitow i troche innych parametrow, i tez nic sie nie dzieje. i tu pytanie? czy to normalne? bo nie zsynchronizowalem tego z kompem auta, czy satelity tak czy siak powinien widziec?

  7. #17
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    z tego co wiem to jesli nie jest zakodowana to tylko tyle ze nie pokaze Ci info na FIS-ie, nie jest zakodowana do sterownika auata jako twoja, nie bedzie jej widzial vag,bledow itd
    ciezej sie kalibruje, bo nie ma podanego obwodu kola itd

    a z antenka typu fakra jest tak ze "lapie" za pierwszym razem bardzo ciezko, ja mialem na takie zawsze 3-4satelity max, na rekinie mam 5-6, na fakrze w garazu mialem 0 a na rekinku mam 3-4.
    u mnie tez nie mogl za nic w swiecie znalezc syganlu z satelitow i marcintgr zrobil tak:
    za pierwszym razem jak sobie szuka miec auto obowiazkowo na zewnatrz i antene tez na zewnatrz auta, polozyc ja na dachu, jak juz znajdzie sobie satelity i sie skalibruje to mozna ja schowac za schowek

    po raz nty podaje cennego linka, mozna sie wszystkiego dowiedziec :

    http://www.a4-klub.pl/smf/warsztat_z...-t12081.0.html
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  8. #18

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gryfice
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    dzieki za pomoc, ale ten link to chyba za kare luuudzie ile tam trzeba miec cierpliwosci zeby sie zarejestrowac, a po drugie na koniec i tak zobaczylem ze albo nie ma dzialu albo nie mam dostepu wracajac do tematu, to nigdzie na forum a3 nie znalazlem ze sa problemy ze znalezieniem satelitow za pierwszym razem. jutro pomecze ja jeszcze troche, chociaz auto stoi na zewnatrz i antene kladlem wlasnie na dachu to ni chu..

    a jednak w koncu udalo mi sie poczytac linka, ale nie znalazlem odpowiedzi
    Ostatnio edytowany przez maciu78 - 03-12-09 o 18:41

  9. #19

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gryfice
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Miro, a ta kalibracja anteny to jakies specjalne ustawienia sa w rns-e? czy tez polega to na tym ze navi wlaczona i probuje antena sama znalezc satelity? od 30 minut auto stoi na dworzu z wlaczona nawigacja, antena na dachu auta, ale dalej nic sie niedzieje, tzn dalej satelitow 0. natomiast wydaje mi sie ze zmieniaja sie szerokosci geograficzne na wyswietlaczu. bo rano mialem inne, a teraz jestem w innej miejscowosci i tez sa inne, na jakiej zasadzie to sie zmienia skoro satelitow nie widzi?

  10. #20
    DJDAR3K's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    KRAKÓW
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam,

    sprawdz jak mozesz na innej navi czy antena napewno sprawna, czesto jest tak ze dopiero po przejechaniu kkilku kilometrow antena zaczyna czytac dobre polozenie geograficzne, ustal sobie jakis cel i przejedz pare kilometrow,
    co do kodowania to masz zostawione parametry z poprzedniego auta, w ktorym zapewne bylo inne wyposarzenie..

    Pozdrawiam,
    Dariusz
    Ostatnio edytowany przez DJDAR3K - 04-12-09 o 10:51 Powód: Interpunkcja :P

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •