Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 36

Temat: Badanie techniczne autka z quattro na zwykłej stacji diagnostycznej

  1. #1
    vibovit's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    zadupie Pyrlandii
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny Badanie techniczne autka z quattro na zwykłej stacji diagnostycznej

    Witam.
    Mam takie pytanko do Was...

    Niedługo zbliża mi się termin badania technicznego.
    U mnie w mieścinie jest stacja diagnostyczna, ale z tego co tutaj wyczytałem, to nie mogę jechać na pierwszą lepszą taką stację bo mogę uszkodzić sobie sprzęgło haldex (mam autko z quattro).

    Czy jest jakichś sposób abym mógł na zwykłej stacji zrobić przegląd?
    Gdzieś znalazłem info o jakiejś wtyczce co rozłącza tylni napęd - ale nie mam zielonego pojęcia w którym miejscu jej szukać (wiem tylko, że gdzieś pod autkiem).

    A tak w ogóle to po czym poznać stację diagnostyczną przystosowaną do przeprowadzania przeglądów autek także ze stałym napędem na 4 koła?
    Ostatnio edytowany przez vibovit - 21-06-09 o 00:25
    "Happiness only real when shared"


  2. #2

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    slaskie
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    6 razy

    Domyślny

    ogolnie chodzi o to zeby ci niekrecili jednej osi
    sprawdzajac np sile hamulcy (chociaz przy wylaczonym zaplonie powinno sie udac)

    a poczym poznac taka stacje
    po 4 rolkach dla kazdego kola po jednej...
    bo zazwyczaj wjezdzasz najpierw przodem a potem tylem na zwyklej

  3. #3

    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Czeladź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    nic mu sie nie stanie-po to jest mechanizm różnicowy co by wyrównał momenty , jak mialem eclipsa awd tez sie tego obawialem (tam było nawet gorzej bo byl tył nie odłanczalny tylko stały) ale porozmiawialem z paroma osobami co mialy auta z 4wd i nie mozna tylko na zwyklą stacje jechać jakimis terenówkami co jest więce niż 80 % blokady dyfra

  4. #4
    vibovit's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    zadupie Pyrlandii
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez sajmon1100 Pokaż post
    nic mu sie nie stanie-po to jest mechanizm różnicowy co by wyrównał momenty , jak mialem eclipsa awd tez sie tego obawialem (tam było nawet gorzej bo byl tył nie odłanczalny tylko stały) ale porozmiawialem z paroma osobami co mialy auta z 4wd i nie mozna tylko na zwyklą stacje jechać jakimis terenówkami co jest więce niż 80 % blokady dyfra
    Jesteś pewny swojej wypowiedzi?

    Bo w innym wątku znalazłem taką wypowiedź...

    Cytuj Oryginalnie napisane przez solvitz Pokaż post
    Auto sprowadziłem z niemiec 5 dni temu. Później robiłem badanie techniczne. Diagnosta wsadził mi przód na rolki a tył stał normalnie na glebie. Rolki ruszyły i masakra... Zgrzyty !

    Od tamtego momentu coraz gorzej zgrzytał mi tył Dziś byłem w 3 warsztatach. Na końcu w ASO. Powiedziano mi, że prawdopodobnie przy tej diagnostyce uszkodzono mi napęd. Naprawa od 1000zł do 5000zł (nie w aso) MASAKRA !!!
    "Happiness only real when shared"


  5. #5

    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Czeladź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    wg mnie troche to dziwne , czyli teoretycznie mając naped na 4 koła nie mozesz wiechać w śnieg , kałuże , zahamowac ręcznym bo sie rozleci(akurat reczny w s3 to wyłancza haldexa,ale w ecli nic sie nie rozłączało .Widocznie Haldex nie wytrzymał bo pewnie juz miał swój koniec - rolki tylko to przyśpieszyły .Zdrowy napęd nie powinien sie zepsuć.Jaki kolega ma stan Haldexa to nie wiem .Napisalem tylko to co uslyszalem gdy ja mialem ten sam problem i mocny samochód z awd -eclipse turbo 4x4.A może dla świetego spokoju odpiąć haldexa na czas pomiaru ?
    Ostatnio edytowany przez sajmon1100 - 21-06-09 o 16:30

  6. #6

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biala
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    10 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez sajmon1100 Pokaż post
    nic mu sie nie stanie-po to jest mechanizm różnicowy co by wyrównał momenty
    Samochody wyposazone w Haldex nie maja srodkowego dyfra.

    Nie powinno sie robic testu hamulcow w stacji do tego nie przystosowanej ale to jest ich problem nie Twoj. My robimy ciagle przeglady samochodow z haldexem i goscie na stacji sami nie wiezdzaja na rolki.
    AXX - 445Ps

  7. #7
    Jackq's Avatar
    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi A4 B9
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    a wlasnie zbliza mi sie przeglad autka, tez mam quattro, teraz dzwonilem na stacje diagnostyczna i gosciu powiedzial ze nie ma problemu, podlozy rolki i mowi ze nic sie nie stanie. pytanie czy zaufac? hehehe
    Pomogłem? to kliknij Pomógł, to nic nie kosztuje a zawsze miło być docenionym

    Życie jest zbyt krótkie by budzić się z żalem



  8. #8
    IceMan's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa
    Auto
    Fake S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    17 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Podobno wystarczy zaciągnąć hamulec ręczny na jeden ząbek i Haldex jest już elektronicznie wyłączony. Zrób próbę i będziesz wiedział czy to działa.

  9. #9

    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podkarpackie
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    dodam od siebie, że ostatnio probowałem sprawdzic przednie łożysko czy to napewno ono huczy, przod w góre i mimo zacignietego ręcznego nie dało sie obrucic kołami z przodu, dopiero po wyciagnieciu bezpiecznika od abs/awd dało sie obrocić kołami jednak opór był,
    podobnie jest z recznym zaciagnietym na 1 zabek- ostry start i czasem pisk z opon jak w autach fwd a czasem ciągnie normalnie na 4 koła...

  10. #10
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Mam b.dobrego znajomego ktory pracuje na stacji diagnostycznej troche mi opowiedzial o sprawdzaniu aut z napedem quattro.Tak wiec nie wszystkie auta maja czujnik ktory rozlancza tylny naped ,sa i takie w ktorych naped nie jest w zaden sposob regulowany.Do pomiaru sily hamowania w tych autach jest specjalny przyzad.Programuje sie w nim droge i predkosc auta,po czym dokonuje pomiaru.czyjnik jest nontowany na kokpicie i poprzez "uklekniecie" auta przy hamowaniu oblicza sile z jaka auto hamuje.Zapytalem rownie o A3 z napedem quattro i powiedzial ze to auto spokojnie mozna badac na roklach i nie ma obawy ze cos zostanie uszkodzone.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •