Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 39

Temat: problem chyba ze sprzęgłem

  1. #1

    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Vw
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny problem chyba ze sprzęgłem

    Wczoraj miałem taki problem. Na przejeździe kolejowym zatrzymałem sie ruszam, puszczam sprzęgło dodaje powoli gazu a tu objaw jak bym sprzęgło delikatnie miał wciśnięte obroty rosną a samochód delikatnie sie toczy, wrzuciłem dwójkę, podobnie następny raz, tylko ze teraz na drógim biegu też tak sie stało, i przy następnym ruszaniu juz normalnie i tak pojeździłem dzień i nic sie nie dzieje wszystko normalnie... co to może byc, mogło być. Szykować sie do wymiany sprzęgła powoli. Napisze mi ktoś w granicach ile mnie to wyniesie...

  2. #2

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    rozne (nie audi)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    moze wyciek oleju i kapnelo na tarcze. Jak bierze pedal sprzegla? nisko, wysoko?

    Scena na torach jak z horroru

    pozdrawiam,
    hubert

  3. #3

    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Vw
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    akórat nic nie jechało na przejeździe a sprzęgło bierze normalnie cały czas tak samo odkąd kupiłem samochód czyli z rok już będzie... wydaje mi sie ze jakoś tak w połowie... nie za nisko ani nie wysoko...

  4. #4
    Marian5x5's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sosnowiec / Hiszpania
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Smile

    Cytuj Oryginalnie napisane przez machinera Pokaż post
    Wczoraj miałem taki problem. Na przejeździe kolejowym zatrzymałem sie ruszam, puszczam sprzęgło dodaje powoli gazu a tu objaw jak bym sprzęgło delikatnie miał wciśnięte obroty rosną a samochód delikatnie sie toczy, wrzuciłem dwójkę, podobnie następny raz, tylko ze teraz na drógim biegu też tak sie stało, i przy następnym ruszaniu juz normalnie i tak pojeździłem dzień i nic sie nie dzieje wszystko normalnie... co to może byc, mogło być. Szykować sie do wymiany sprzęgła powoli. Napisze mi ktoś w granicach ile mnie to wyniesie...
    Cytuj Oryginalnie napisane przez machinera Pokaż post
    akórat nic nie jechało na przejeździe a sprzęgło bierze normalnie cały czas tak samo odkąd kupiłem samochód czyli z rok już będzie... wydaje mi sie ze jakoś tak w połowie... nie za nisko ani nie wysoko...
    jabym sprawdzil przy wiekszym obciazeniu tzn. 4 lub nawet 5 bieg z 1500 obrotow i gaz do dechy jak autko bedzie sie zbieralo tzn, nie bedziesz slyszal tego gazowania tak jak autko na biegu jałowym, ( czyli sliuzgania sie) to raczej sprzegło dobre ale jak uslyszysz wycie i moze nawet smrod specyficzny wymiana...
    MARIAN5X5

  5. #5

    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Vw
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    włąsnie sprawdzałem tak tylko ze może nie dawałem buta do dechy bo jakoś szkoda i się normalnie się zamulił ale nie ślizgało sie sprzęgło czyli nie rosły obroty..

  6. #6
    LeoRulez's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Wrzuc 5, zaciagnij reczny i puszczaj sprzeglo, jak nie zgasnie znaczy szykuj sie na wymiane.
    Jak wymieniasz to najlepiej komplet zeby drugi raz sie nie bawic.

  7. #7
    Marian5x5's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sosnowiec / Hiszpania
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    tak .. komplet jak najbardziej , ja kiedys samą tarcze wymienilem nie dosc ze zle bralo to i moc slaba na aucie i jakies wibracje i rozsypal sie docisk.. hahaha.....
    Dodano:
    Cytuj Oryginalnie napisane przez machinera Pokaż post
    włąsnie sprawdzałem tak tylko ze może nie dawałem buta do dechy bo jakoś szkoda i się normalnie się zamulił ale nie ślizgało sie sprzęgło czyli nie rosły obroty..
    no to gdzie indziej problem, cos na chwile sie jakby moze podwiesilo, nie wiem linka moze...
    Ostatnio edytowany przez Marian5x5 - 22-06-09 o 11:20 Powód: Automatyczne łączenie postów
    MARIAN5X5

  8. #8

    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Vw
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez LeoRulez Pokaż post
    Wrzuc 5, zaciagnij reczny i puszczaj sprzeglo, jak nie zgasnie znaczy szykuj sie na wymiane.
    Jak wymieniasz to najlepiej komplet zeby drugi raz sie nie bawic.
    zgasł... Bo przed chwilą sprawdziłem. Możliwe że wtedy chwilowo coś sie zwaliło... bo biegi wchodzą lekko... nie mam pojęcia... a najgorsze jest to ze szykuje mi sie dłuższa podróż i boje sie ze sie zesra coś w trasie....

  9. #9
    LeoRulez's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Olej w skrzyni dawno wymieniales?
    Mozesz dla pewnosci wymienic, zawsze to nizszy koszt niz sprzegla.

  10. #10

    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Vw
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    oleju w skrzyni szczerze nie wymieniałem jeszcze od kąd mam samochód... biegi wchodzą dobrze i uznałem ze na razie nie wymieniać... a to możliwe ze od oleju w skrzyni coś takiego się stało... ?

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •