Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678
Pokazane rezultaty 71 do 77 z 77

Temat: Stuki podczas przyśpieszania przy dużych prędkościach

  1. #71

    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podkarpackie
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Wymienione przeguby wewnetrzne. Usterka usunięta.

    Wysłane z mojego DRIVE2 przy użyciu Tapatalka

  2. #72

    Data dołączenia
    Mar 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kęty
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny

    Witam. Odrazu przepraszam jakbym powtorzyl temat ale nie wydaje mi sie bo duzo czytalem i troche sie rozni moj problem od innych, a więc podczas jazdy stuka mi cos mam wrazenie ze nie tak pod maska a pod samochodem, ale jak wiadomo dzwieki roznie sie niosa, stuka mi podczas gdy dodaje gazu jak i hamujac ale tylko i wyłącznie na biegu nie zaleznie na ktorym, bo gdy wcisne sprzeglo stukanie ustaje tak samo wrzuce na luz stukanie ustaje. a gdy dodaje gazu to coraz glosniej stuka tak jakby bil drewnianym elementem o pusty garnek nie wiem jak to inaczej wytlumaczyc i czym mocniej dodaje gazu tak stukanie przyspiesza. i co najlepsze nie zawsze stuka nie ma znaczenie czy zimny czy cieply, nie ma takze znaczenia czy skrecam czy jade prosto bo tak i tak stuka. zdarzylo sie ze po przejechaniu 40 km dopiero zaczęło. Co to moze być ?

  3. #73
    qba29dm
    Guest

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez 16_lukasz Pokaż post
    Witam. Odrazu przepraszam jakbym powtorzyl temat ale nie wydaje mi sie bo duzo czytalem i troche sie rozni moj problem od innych, a więc podczas jazdy stuka mi cos mam wrazenie ze nie tak pod maska a pod samochodem, ale jak wiadomo dzwieki roznie sie niosa, stuka mi podczas gdy dodaje gazu jak i hamujac ale tylko i wyłącznie na biegu nie zaleznie na ktorym, bo gdy wcisne sprzeglo stukanie ustaje tak samo wrzuce na luz stukanie ustaje. a gdy dodaje gazu to coraz glosniej stuka tak jakby bil drewnianym elementem o pusty garnek nie wiem jak to inaczej wytlumaczyc i czym mocniej dodaje gazu tak stukanie przyspiesza. i co najlepsze nie zawsze stuka nie ma znaczenie czy zimny czy cieply, nie ma takze znaczenia czy skrecam czy jade prosto bo tak i tak stuka. zdarzylo sie ze po przejechaniu 40 km dopiero zaczęło. Co to moze być ?
    Zamień przeguby wewnętrzne miejscami w pierwszej kolejności.

  4. #74

    Data dołączenia
    Dec 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kłodzko
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Witam wszystkich podepnę sie pod ten watek, moze ktos miał podobnie. Mianowicie przy wyzszej predkosci tak powyzej 90-100 i wzwyz km h )na mniejszych nie ) slychac dziwny dzwiek jakby chrobotanie, i tak jak by bardziej slyszalne przy łukach. Nadmienie ze problem nie wystepuje na kołach letnich i felgach aluminiowych, natomiast teraz po zmianie na zime felgi stalowe. Rozmiar obu 16 i ten sam rozmiar gumy. Autko Audi a3 2,0 Tdi 2005. Pozdrówka.

  5. #75
    qba29dm
    Guest

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Benji Pokaż post
    Witam wszystkich podepnę sie pod ten watek, moze ktos miał podobnie. Mianowicie przy wyzszej predkosci tak powyzej 90-100 i wzwyz km h )na mniejszych nie ) slychac dziwny dzwiek jakby chrobotanie, i tak jak by bardziej slyszalne przy łukach. Nadmienie ze problem nie wystepuje na kołach letnich i felgach aluminiowych, natomiast teraz po zmianie na zime felgi stalowe. Rozmiar obu 16 i ten sam rozmiar gumy. Autko Audi a3 2,0 Tdi 2005. Pozdrówka.
    W tym wątku wszystko juz chyba zostało napisane na ten temat, wystarczy poczytać i zastosować się do rad...

  6. #76

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jarocin/Sieradz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Pawliko Pokaż post
    Mój problem:
    Dwa dni temu rozsypał mi się lewy przegub wewnętrzny przy zbyt mocnym starcie, auto zaholowałem do mechanika i dziś wsadzony został nowy SKF. Podczas przyspieszania, szczególnie tak od 3-go biegu w górę odczuwalne i słyszalne są mocne bicia, po odjęciu gazu ustępują. Drugi przegub nie ma żadnych luzów itp. czym może to być spowodowane? Półoś nie wygląda na skrzywioną ani nic podobnego... nie było żadnego bicia przed rozwaleniem przegubu.
    Pomocy, bo załamany jestem :<
    Dziwny temat, bo... jade 110kmh, robie zakret w lewo - cisza. Robie w prawo - bije porzadnie. Wtf? Zewnetrzny rozwalony?
    Witam, mam bardzo podobną sytuację z tym że przegub wymieniony lewy zewnętrzny jeszcze jeżdżący. Włożony nowy SKF. Po wyjeździe auto powyżej Ok 60km/h zaczyna bić w kołach na tyle silnie że trzęsie całym autem. Przy jeździe na wprost nie tak mocno jak przy skręcie w prawo. Sprawdzałem brak luzów na pozostałych. Ktoś jakieś wskazówki?
    Było A3 1.8T AGU -> jest A3 SB FL 2.0 TDI CBAB

  7. #77

    Data dołączenia
    Apr 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    olsztyn
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kubek93.93 Pokaż post
    Witam, mam bardzo podobną sytuację z tym że przegub wymieniony lewy zewnętrzny jeszcze jeżdżący. Oglądaj filmy na najlepszej platformie CDA HD Włożony nowy SKF. Po wyjeździe auto powyżej Ok 60km/h zaczyna bić w kołach na tyle silnie że trzęsie całym autem. Przy jeździe na wprost nie tak mocno jak przy skręcie w prawo. Sprawdzałem brak luzów na pozostałych. Ktoś jakieś wskazówki?
    Miałem bardzo podobny problem. Trzęsło autem naprawdę mocno. Wiesz co pomogło? Wymiana przeguba jednak na całkowicie nowy. Inaczej problem leży po stronie samego przeguba.

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •