Strona 40 z 48 PierwszyPierwszy ... 303839404142 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 391 do 400 z 476

Temat: [kompendium] Filtr cząstek stałych DPF - diagnoza dopalanie etc.

  1. #391

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Sącz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez acinr_PL Pokaż post
    Problem polega na tym, że wypalanie dpf-a powtarza się cyklicznie średnio po przejechaniu 90-120 km, standardowo auto podnosi obroty, większe spalanie, zaczyna kopcić i czuć mocniej spaliny.
    Troche dziwnie wygladaja te liczby... Teoretycznie masz zrobione 165kkm a poziom popiolu wynosi "0"? To tak jakbys mial zupelnie nowy filtr. Chyba, ze ktos wyzerowal mase mimo, ze filtr nie zostal wymieniony/zregenerowany? Nie wiem jaka jest wartosc graniczna popiolu dla Twojego przypadku (chyba mozesz to podejrzec w VCDS), ale zera wygladaja podejrzanie. Objawy o ktorych piszesz mialem pod koniec zywota mojego starego DPF'a czytaj czeste wypalanie itd. Moze ktos cos majstrowal przy nim wczesniej?

  2. #392
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    ale gdzie masz zera?
    0 - km od ostatniej regeneracji (bo właśnie po regeneracji zrobiłem scan z vcds przed scanem miałem 93.000m czyli auto przejechało 93km i zaczęło filtr wypalać)
    346s - czas od ostatniej regeneracji miałem 160.000s czyli jakieś 44,5 godz (niecałe 2 dni) od wcześniejszej regeneracji
    0,2g - zawartość popiołu w oleju (mogłoby świadczyć o dość niskim przebiegu aczkolwiek przebieg auta nie jest potwierdzony) kupiony był od handlarza tutaj w Polsce więc wszystko z przebiegiem możliwe.
    Nadmienię, że to T5 było ściągnięte z Holandii i tam robiło za karetkę więc może miejska jazda tego auta doprowadziła do tak częstych regeneracji filtra ale patrząc na objętości sadzy to jej poziom jest na niskim poziomie.

    Dlatego zastanawiające jest dla mnie wypalanie filtra cookoło 100km


    rzuć jeszcze okiem jeszcze na ten scan:


  3. #393

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Sącz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez acinr_PL Pokaż post
    ale gdzie masz zera?
    Na wczesniejszym screenie nie bylo ostatniej pozycji i o ilosci popiolu informowala jedynie 4. pozycja, a tam masz zera.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez acinr_PL Pokaż post
    0,2g
    Wg mnie to malutko (wciaz nie znam wartosci granicznej u Ciebie - nie mozesz tego podejrzec?) jak na 165kkm. Dla mnie to wyglada troche tak jakby ktos zrobil adaptacje filtra (wyzerowal ilosc popiolu), ale bez wymiany filtra co by tlumaczylo aktualna wartosc popiolu. Od dawna masz to auto? Ile nim zrobiles do tej pory?


    Cytuj Oryginalnie napisane przez acinr_PL Pokaż post
    może miejska jazda tego auta doprowadziła do tak częstych regeneracji filtra ale patrząc na objętości sadzy to jej poziom jest na niskim poziomie.
    Wypalanie jest czeste, gdy filtr jest mocno zapchany, bo wtedy masz malo miejsca na "nowa" sadze, wiec co chwile jej poziom jest przekroczony -> wypalanie, ale nie potwierdza tego poziom popiolu (nie myl ze sadza, bo to powoduje zamieszanie - tlumaczylem koledze wczesniej czym jest sadza, a czym popiol i z czym to sie je ) dlatego przychodzi mi na mysl "oszukana wymiana filtra", ale czy tak faktycznie jest - nie wiem, probujemy ustalic fakty.

    Dobrze byloby, gdybys znalazl wartosc max. popiolu, bo wtedy moznaby powiedziec troche wiecej. U mnie podpowiadaja sie takie wartosci po najechaniu na dany blok pomiarowy, ale nie wiem jak to jest u Ciebie. Poszukaj, podrzuc, bedziemy myslec dalej.

  4. #394
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Być może, że ktoś wcześniej wyzerował dpf i stąd błędne zaniżone wartości a teraz tłumaczyłoby to, że tak często filtr się wypala.
    Silnik w tym t5 był po remoncie przez handlarza (sprowadzony był z zatartym silnikiem) i pewnie na gotowo finalnie wyzerowali dpf. Ja nim narazie zrobiłem ok 10tys.km na początku było wszystko ok od 2-3tyg praktycznie co 2gi dzień wchodzi w tryb wypalania.

  5. #395

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Sącz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez acinr_PL Pokaż post
    na początku było wszystko ok od 2-3tyg praktycznie co 2gi dzień wchodzi w tryb wypalania.
    Może filtr przy okazji remontu silnika był regenerowany/czyszczony dlatego tez wyzerowali mase popiołu, a regeneracja wystarczyla na 10kkm i znowu zapchany DPF. To tylko podejrzenia Mysle, ze powinieneś zapytać sprzedawcę co dokładnie robili przy aucie i czy było cos grzebane przy DPF'ie o ile pamięta, bo to może być kluczowe. Może być tez cos nie tak z czujnikami cisnien, ale tu nie pomoge, bo nie wiem jakie wartości powinny pokazywać.

  6. #396
    mirek_miro's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    R-ce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    42 razy

    Domyślny

    No zawartość popiołu jest niemożliwa nawet jeśli przebieg jest w 100% oryginalny. Nie wiem jak w t5 ale w a3 CR w kanale 108 miałem takie dane przy przebiegu 160k (99% oryginalny)

    99ml - 108.1 - zapelnienie filtra popiolami, maksymalna wartosc dopuszczalna przez producenta to 175ml - ludzie maja wieceej i jezdza bez problemu
    13.8g - 108.2 - wyliczona wartosc sadzy w filtrze (na podstawie modelu matematycznego)
    1.5g - 108.3 - zmierzona wartosc sadzy w filtrze (obstawiam ze glownei na podstawie czujnika roznicy cisnien)

    *oznaczenia poszczególnych pól podsyłał @kuebk

  7. #397
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    To co pisalem odnosi sie do sterownikow z normalnymi blokami pomiarowymi (KWP2000) jak dostepne sa tylko rozszerzone bloki pomiarowe (UDS) to sprawa staje sie bardziej skomplikowana.

  8. #398
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Dokładnie nie podpowiada ile czego powinno być. To jest dość świeży rocznik auta i kabel łączy się po uds-can gdzie mimo, że vcds jest taki sam to nie jest aktywna zakładka 08 "meas. blocks" tylko trzeba wejść w "adv. meas value" i wtedy można wybrać z listy jednocześnie max 12 pozycji do sprawdzenia i nie ma podpowiedzi co ile powinno być.

    No cóż dzięki za wcześniejsze sugestie. Filtr najprawdopodobniej pójdzie na chemiczne czyszczenie.

  9. #399

    Data dołączenia
    Dec 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kraków
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)

    Domyślny

    Cześć podepnę się pod temat.

    A mianowice. Mam Audi A3 8p 2,0 TDI 140km z 2007 roku, silnik BMM z DPF.
    Sprawdzałem ostanio poziom popiołu w filtrze i wyszło 58gram. Auto jedzi bez problemu, ale chcę się wcześniej się z tym jakoś uporać, tym bardziej że chcę autem w tym roku jechać na Chorwację.

    Moje pytanie do was i prośba o poradę: Chcę u siebie w garażu wyczyścić filtr środkiem chemicznym do tego np tym: https://allegro.pl/oferta/jetchem-si...dpf-7530686266

    I czy wyjmował ktoś filtr tak,żeby nie trzeba było demontować belki od skrzyni itd? I jak skutecznie wypłukać ten popiół nie lecą od razu do serwisu na czyszczenie za nie mała kase.
    Może ktoś miał podobne plany i jest mi w stanie doradzić co i jak zrobić,żeby było dobrze i skutecznie

    Z góry dziękuję za odpowiedzi

    - - - Aktualizacja postu - - -

    A może, ma ktoś z was już sprawdzony preparat do czyszczenia DPF tak, zeby pozbyć się popiołu? )
    Pozdrawiam

  10. #400
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Wracając do mojego problemu dpf w VW T5. W zeszły weekend zdemontowałem filtr z auta (dojście bdb), przez filtr nic nie było widać tak był zapchany. Pomyślałem, że biorę go na testy i wyczyszczę go w domowych warunkach albo coś z tego będzie albo będę szukał nowego zamiennika. Miałem środek do czyszczenia dpf zalałem wnętrze filtra a po kilku godzinach ostrożnie zacząłem płukać wnętrze karcherem. Wyleciało tyle syfu, że aż byłem zdziwiony. Patrząc teraz w filtr widać tą mikroskopijną siateczkę (przelot filtra). Po zamontowaniu wyzerowałem w vcds masy sadzy/popiołu. Auto eksploatowane już tydzień i jeszcze ani razu nie weszło w tryb wypalania. Wcześniej codziennie się wypalał lub średnio co 90km.
    Zobaczymy na ile taki zabieg pomoże.

Strona 40 z 48 PierwszyPierwszy ... 303839404142 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •