Strona 39 z 48 PierwszyPierwszy ... 293738394041 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 381 do 390 z 476

Temat: [kompendium] Filtr cząstek stałych DPF - diagnoza dopalanie etc.

  1. #381

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Sącz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez legat Pokaż post
    Ogólnie chodzi mi o wypalenie popiołu, a nie sadzy
    Powtorze - tego nie wypalisz! Gdyby dalo się wypalać popiol to nigdy nie byłoby konieczności wymiany filtra DPF (z reszta popiołu z pieca czy ogniska tez nie spalisz ). Carbon Mass może tylko rosnąć (ewentualnie przyjąć wartość "0" po zresetowaniu, ale tego się używa po wymianie filtra na nowy -> adaptacja), nie może malec.
    Podrzuc fote, będzie latwiej dyskutować, ale wg mnie już dawno powinieneś byl wymienić DPF'a

    EDIT: cytując za wikipedia: "Sadza (pot. kopeć) – produkt powstający w trakcie niepełnego spalania paliw..." -> jeśli stworzysz odpowiednie warunki (wypalanie DPF'a) to spalanie będzie całkowite/zupelne i wtedy sadza zamieni się w popiol ("Popiół – stała pozostałość po spaleniu substancji organicznej, np. paliw stałych lub ciekłych..."), którego już nie da się bardziej "spalic"

  2. #382

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi A3 8P Q '06
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    39 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Serwisowe dopalanie DPF prędzej Ci dołoży popiołu do "kupki" tak jak martinTDM mówi. Albo wymiana na nowy/zamiennik, albo regeneracja/czyszczenie chemiczne starego(o ile nie jest uszkodzony).
    anonimowe A3 8P.

  3. #383

    Data dołączenia
    Aug 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wwa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez martinTDM Pokaż post
    Powtorze - tego nie wypalisz! Gdyby dalo się wypalać popiol to nigdy nie byłoby konieczności wymiany filtra DPF (z reszta popiołu z pieca czy ogniska tez nie spalisz ). Carbon Mass może tylko rosnąć (ewentualnie przyjąć wartość "0" po zresetowaniu, ale tego się używa po wymianie filtra na nowy -> adaptacja), nie może malec.
    Podrzuc fote, będzie latwiej dyskutować, ale wg mnie już dawno powinieneś byl wymienić DPF'a

    Tak tak wiem - ale nie rozumiemy się. Ja NIE CHCĘ wypalać tego carbon mass co jest podawany w gramach. Chce wypalać to co się da wypalać - tyle że zastanawiam się czy mogę bo zapelniona jest sadza.
    Co się dzieje jak Carbon Mass jest wysoko ponad poziom, a wymusze serwisowe wypalanie?

    Dodam że nie wiedzialem ze mam aż tyle ponad nadmiar... Ogólnie mam plan wypalić to co sie da zeby samochód odzyskał moc na chwile, i zeby znikneło mi Check Engine (mam tydzien na zrobienie przeglądu) po czym zrobie tak jak trzeba i oddam DPF na regenerację/czyszczenie. Tak czy siak, chce zrobić to bezpiecznie, wiec pytanie czy mi sie coś tam nie zapali jak bede na przepelnionym DPF próbował

  4. #384

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Sącz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez legat Pokaż post
    Ja NIE CHCĘ wypalać tego carbon mass co jest podawany w gramach
    Post wcześniej pisales, ze chcesz wypalać popiol = carbon mass.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez legat Pokaż post
    Chce wypalać to co się da wypalać - tyle że zastanawiam się czy mogę bo zapelniona jest sadza.
    Mylisz pojęcia albo po prostu piszesz niedbale. Sadza nie jest problemem, bo ja możesz wypalić, ale w Twoim przypadku popiol jest tak bardzo przekroczony, ze ta sadza nie ma już miejsca, żeby "przemienić się" w popiol. Puszka/DPF ma skonczona pojemność jak każdy inny zbiornik, wiec gdzie chcesz to zmiescic skoro i tak już przekroczyles dwukrotnie wartość graniczna?

    Co do bezpieczeństwa operacji, o której piszesz - nie mam pojęcia. Poza tym wypalenie sadzy nie gwarantuje w Twoim przypadku, ze auto odzyska moc i ze zniknie Check Engine.

  5. #385

    Data dołączenia
    Aug 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wwa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez martinTDM Pokaż post
    Post wcześniej pisales, ze chcesz wypalać popiol = carbon mass.


    Mylisz pojęcia albo po prostu piszesz niedbale. Sadza nie jest problemem, bo ja możesz wypalić, ale w Twoim przypadku popiol jest tak bardzo przekroczony, ze ta sadza nie ma już miejsca, żeby "przemienić się" w popiol. Puszka/DPF ma skonczona pojemność jak każdy inny zbiornik, wiec gdzie chcesz to zmiescic skoro i tak już przekroczyles dwukrotnie wartość graniczna?

    Co do bezpieczeństwa operacji, o której piszesz - nie mam pojęcia. Poza tym wypalenie sadzy nie gwarantuje w Twoim przypadku, ze auto odzyska moc i ze zniknie Check Engine.

    Może nie tyle co pisze niedbale, a właśnie mylę pojęcia, co wynika z mojej niewiedzy co jak nazywać, stąd pytam Was.

    Nawiązując do tego co piszesz - chcę wypalić sadzę, wiem że mam popiół przekroczony. Spróbuję dzisiaj na silę wypalić przekroczenie sadzy, zrobię przegląd (o ile błąd zniknie) i zajmę się regeneracją DPF. Dzwoniłem do serwisu - koszt to 450zł + 200-250 za demontaż/montaż, niestety termin dopiero za tydzień. Chyba że ktoś z Was poleca jakiś serwis (Warszawa / okolice).

    Pojadę na autostradę w stronę Łodzi, mam nadzieję że się nie zapalę.

  6. #386
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Sprobowac mozesz sprobowac jednak przy granicznym zapelnieniu sterownik moze nie pozwolic na regeneracje filtra ze wzgledu na ryzyko pozaru.
    Inna sprawa ze to zapelnienie popiolem jest wyliczanie na podstawie jakiegos modelu matematycznego ktory w zaleznosci od tego jak jezdzisz spisuje sie lepiej albo gorzej.

  7. #387

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Sącz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez legat Pokaż post
    zajmę się regeneracją DPF. Dzwoniłem do serwisu - koszt to 450zł + 200-250 za demontaż/montaż
    Nie wiem czy brales w ogole pod uwage zakup nowego DPF'a (np. zamiennika firmy JMJ - mam i chwale sobie), ale wg mnie warto przemyslec temat, bo roznie to bywa z efektywnoscia regeneracji.

    Ponizej rozpiska ile mnie to kosztowalo, gdybys chcial porownac ile zaoszczedzisz regenerujac starego.
    DPF firmy JMJ do mojego A3: 1190zl (z wysylka)
    Robocizna (demontaz/montaz): 250zl
    Starego DPF'a spieniezylem: 520zl (na czysto, uwzgledniajac koszty wysylki - niestety okazalo sie, ze na miejscu daja mi za niego 250zl, a po wyslaniu dostalem 550zl!!! tak ze warto sie rozeznac w temacie i sprzedac komus kto Cie szanuje i zna sie na rzeczy, a nie kantuje).

    Jak sobie zsumujesz to wyjdzie, ze wymiana DPF'a na nowy kosztowala mnie 920zl. Z tego co piszesz regeneracja bedzie Cie kosztowala 650-700zl.
    Nowy wg mnie jest duzo pewniejszy (u mnie dziala bez zarzutow; raz na jakis czas podpinam auto pod kompa i monitoruje co tam sie dzieje i jest OK, a jak sobie wyliczylem przewidywana trwalosc do osiagniecia granicznej wartosci Carbon Mass to wyszlo, ze powinienem zrobic na nim ponad 200kkm, wiec jak ORI ) niz regeneracja (taka byla rowniez opinia mojego mechanika), ale pewnie ile osob tyle opinii.

    Nie wiem ile moglbys dostac za swojego (musialbys zapytac) + zalezy to od aktualnego kursu platyny, ale mi np. mega oplacalo sie troche poczekac (sledzilem na biezaco kurs platyny) i sprzedac w dobrych pieniadzach.

    Gdybys potrzebowal namiaru na sklep, w ktorym kupilem DPF'a i gdzie sprzedalem starego, pisz.

  8. #388
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Testowalem filtry od JMJ i nie polecam, drugi raz bym nie kupil.

  9. #389

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Sącz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kuebk Pokaż post
    Testowalem filtry od JMJ i nie polecam, drugi raz bym nie kupil.
    Jesli chcesz komus pomoc, to pewnie sensownym byloby napisac cos wiecej, bo argument "nie polecam, nie kupilbym drugi raz" niewiele mowi. Co bylo nie tak z JMJ w Twoim przypadku?

  10. #390
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Panowie mam problem z dpf-em z drugim autem w rodzinie co prawda nie audi ale z grupy wielkiej 4ki.
    Pacjent VW Transporter T5 2014r 2.0TDI CR 140KM, przebieg niby 165kkm
    Aktualnie robie 70% miasto, 30% trasy.
    Problem polega na tym, że wypalanie dpf-a powtarza się cyklicznie średnio po przejechaniu 90-120 km, standardowo auto podnosi obroty, większe spalanie, zaczyna kopcić i czuć mocniej spaliny.

    Rzuci ktoś okiem na te wartości dpfa? Co może być nie tak, że tak często się wypala bo chyba wartości masy sadzy są dość niskie.
    To jest scan z dzisiaj kiedy skończył samoczynny tryb wypalania. Przed wypalaniem zmierzona wartość masy sadzy wynosiła 12g, a obliczona wartość masy sadzy 10g. Więc proces wypalania zbił wartości o 2g.

    W vcds brak błędów w sterowaniu silnika.


Strona 39 z 48 PierwszyPierwszy ... 293738394041 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •