Pokazane rezultaty 1 do 10 z 476

Temat: [kompendium] Filtr cz±stek stałych DPF - diagnoza dopalanie etc.

Hybrid View

  1. #1

    Data doł±czenia
    Mar 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łańcut
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Podziękował
    2 razy

    Domy¶lny

    Witam,

    Pacjent A3, 8P 2.0TDI BMN 170km.

    Jestem po czyszczeniu DPF - przyczyna wypalanie co ok. 120km (chyba trochę za często).

    Po czyszczeniu dostałem wydruk.

    Przed czyszczeniem:
    - przepływ 170 m3/h
    - ci¶nienie 71 mbar

    Po czyszczeniu:
    - przepływ 238 m3-h
    - ci¶nienie 35 mbar

    DPF na swoim miejscu, adaptacja, zawarto¶ć popiołu 0.0 .

    Ale sprawdzam dalej -> stopień zapełnienia 18,8% !! Prosto z czyszczenia?? Co¶ chyba jest nie tak..

    O co chodzi? Szukać dalej (nie mam pojęcia czego) czy na razie jeĽdzić/obserwować?

    Pozdrawiam

  2. #2

    Data doł±czenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy S±cz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domy¶lny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez bazyl_221 Pokaż post
    stopień zapełnienia 18,8%
    Na ta wartosc nie patrz jesli jestes zaraz po czyszczeniu. Ona mogla zostac sprzed regeneracji DPF'a, bo jesli dobrze kojarze adaptacja zeruje mase popiolu (Carbon mass), ale poziom sadzy (Load coefficient) nie ulega zmianie (zostaje na poziomie sprzed czyszczenia). Jezdzij, obserwuj i dopiero wtedy bedzie mozna powiedziec cos wiecej.

  3. #3

    Data doł±czenia
    Mar 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łańcut
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Podziękował
    2 razy

    Domy¶lny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez bazyl_221 Pokaż post
    Witam,

    Pacjent A3, 8P 2.0TDI BMN 170km.

    Jestem po czyszczeniu DPF - przyczyna wypalanie co ok. 120km (chyba trochę za często).

    Po czyszczeniu dostałem wydruk.

    Przed czyszczeniem:
    - przepływ 170 m3/h
    - ci¶nienie 71 mbar

    Po czyszczeniu:
    - przepływ 238 m3-h
    - ci¶nienie 35 mbar

    DPF na swoim miejscu, adaptacja, zawarto¶ć popiołu 0.0 .

    Ale sprawdzam dalej -> stopień zapełnienia 18,8% !! Prosto z czyszczenia?? Co¶ chyba jest nie tak..

    O co chodzi? Szukać dalej (nie mam pojęcia czego) czy na razie jeĽdzić/obserwować?

    Pozdrawiam
    Problem się pogłębia...

    Regeneracja DPF nic nie pomogła..to nie zapchany DPF jest przyczyn± częstych wypaleń(poprzednia warto¶ć 10g masy popiołu była zatem warto¶ci± rzeczywist±- nikt nie adaptował filtra przed zakupem).. (ale co ?)

    Teraz zaryzykuje stwierdzenie, że wypalanie pojawia się z jeszcze większ± częstotliwo¶ci±. Ale co dziwne wcze¶niej sam proces wypalenia był mega zauważalny (delikatne szarpanie, podwyższone obroty), dzi¶ jad±c autostrad± z podpiętym kompem podczas wypalania noga na sprzęgło a obroty 800 -> wcze¶niej podczas wypalania ok. 1000.

    Podczas jazdy z podpiętym VCDS stopień zapełnienia rósł ¶rednio 2% na 5km. CO ciekawe podczas jazdy ze stał± prędko¶ci±, nie tak szybko, kręc±c się po mie¶cie bardzo szybko..

    Co teraz ? Co może być przyczyn± (turbo wykluczam, klapy kolektora raczej też ok bo w ubiegłym roku zmieniałem im siłownik z powodu pękniętej membrany) ?

    Auto ma moc, zbiera się ładnie. Co sprawdzić ? Jak zdiagnozować w czym tkwi problem ?

    Bardzo proszę o pomoc.

  4. #4

    Data doł±czenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy S±cz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domy¶lny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez bazyl_221 Pokaż post
    to nie zapchany DPF jest przyczyn± częstych wypaleń(poprzednia warto¶ć 10g masy popiołu była zatem warto¶ci± rzeczywist±- nikt nie adaptował filtra przed zakupem)..
    Nie wyciagalbym pochopnych wnioskow


    Cytuj Oryginalnie napisane przez bazyl_221 Pokaż post
    CO ciekawe podczas jazdy ze stał± prędko¶ci±, nie tak szybko, kręc±c się po mie¶cie bardzo szybko..
    To raczej zrozumiale. To tylko potwierdzenie faktu, ze DPF woli (wolniej się zapycha) autostradę niż miasto (o ile "ze stał± prędko¶ci±" = na autostradzie).

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •