Strona 27 z 41 PierwszyPierwszy ... 17252627282937 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 261 do 270 z 402

Temat: Wszystkie informacje o olejach

  1. #261
    Mateusz1900tdi's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Sącz/ Kraków<KNS>
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez PidzieK Pokaż post
    Dlaczego podstawowym źródłem wyboru nie jest to co zaleca producent w ksiażce serwisowej ?
    Jesli zaleca np. 5W-30 to taki ma być, nie wiem czy gdzieś pisze o 10W-40, wątpię ..
    To mordowanie i nieszczenie silnika zwłaszcza takiego który nie jest dostosowany do takiego oleju.
    Zalewając slaby 10W-40 pomożesz tylko w tym ze olej sie bedzie przepalał , osadzał na zaworach i pierscieniach a w kosnekwencji będzie go brał 2x tyle co koledze ktory jeździ na 5W-30.
    strona producenta oleju http://www.castrol.com/castrol/ifram...tentId=7060743 samemu można sprawdzić jaki zalecają

  2. #262
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez PidzieK Pokaż post
    Dlaczego podstawowym źródłem wyboru nie jest to co zaleca producent w ksiażce serwisowej ?
    Jesli zaleca np. 5W-30 to taki ma być, nie wiem czy gdzieś pisze o 10W-40, wątpię ..
    To mordowanie i nieszczenie silnika zwłaszcza takiego który nie jest dostosowany do takiego oleju.
    Zalewając slaby 10W-40 pomożesz tylko w tym ze olej sie bedzie przepalał , osadzał na zaworach i pierscieniach a w kosnekwencji będzie go brał 2x tyle co koledze ktory jeździ na 5W-30.
    Dokładnie. Jedna wielka bzdura i proszę tego do siebie nie brać ale nie wiem skąd takie teorie. A tak dużo nie trzeba, bo rozpisywałem się w tym wątku już na temat SAE. Poczytaj, potem możesz sobie wyrabiać opinię i ewentualnie dawać rady.

    Jak już coś, to producenci zalecają olej, który spełnia odpowiednie normy, natomiast dobór pod względem lepkości, bo rozumiem o to Ci chodzi - SAE jest bardzo ogólne i orientacyjne jednak i nie jest żadnym wyznacznikiem - powinien odbywać się na podstawie innych przesłanek. Bardzo często producenci proponują takie oleje, ze względu na ograniczenia zużycia paliwa i mniejszej emisji CO2, a nie bo tylko taki pasuje, czego jednak wykluczyć się nie da, że jest najodpowiedniejszy. Problem i pytanie tylko czy np można powiedzieć, że zastosowany w to miejsce 0W40 będzie gorszy? W czasach, gdy powstawała instrukcja, nie było takich olejów. A już na pewno, że coś się poskleja albo pozlepia jest bzdurą nie z tej ziemi kolego.

    Pozdrawiam

  3. #263

    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Londyn
    Auto
    Audi 1.8 TFSI - BZB
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Panie Mateuszu czytałem i spedzilem troche czasu czytajac posty i juz od tego czytania zgupialem . Ile osób tyle teorji . A chodzilo mi bardziej oto że jak śmigam na pułsyntetyku 2 lata i nic sie nie dzieje ale ze jest turbo to lepiej miec syntetyk to bym zmienił ale mam male obawy czy mozna tak zmieniać olej z pulsyntetyku na syntetyk przy przebiegu 198tys ?. A z drugiej strony forum jest poto zeby pytac nie wszyscy maja odpowiednia wiedzę i doświadczenie i moim zdaniem lepiej sie zapytac i podjac decyzj
    Dobra mam czytalem ponownie dzisiaj posty i znalazlem , dziwne ze kilka dni temu też czytalem i nie widzialem tego postu ahh tak to jest jak sie czyta zbyt dlugo.
    Zaleje Mobil 1 0w40 New life , albo MOTUL 8100 X-CESS 5W40
    Ostatnio edytowany przez sybi - 07-05-11 o 20:37

  4. #264
    Mateusz1900tdi's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Sącz/ Kraków<KNS>
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez sybi Pokaż post
    Panie Mateuszu czytałem i spedzilem troche czasu czytajac posty i juz od tego czytania zgupialem . Ile osób tyle teorji . A chodzilo mi bardziej oto że jak śmigam na pułsyntetyku 2 lata i nic sie nie dzieje ale ze jest turbo to lepiej miec syntetyk to bym zmienił ale mam male obawy czy mozna tak zmieniać olej z pulsyntetyku na syntetyk przy przebiegu 198tys ?. A z drugiej strony forum jest poto zeby pytac nie wszyscy maja odpowiednia wiedzę i doświadczenie i moim zdaniem lepiej sie zapytac i podjac decyzj
    Dobra mam czytalem ponownie dzisiaj posty i znalazlem , dziwne ze kilka dni temu też czytalem i nie widzialem tego postu ahh tak to jest jak sie czyta zbyt dlugo.
    Zaleje Mobil 1 0w40 New life , albo MOTUL 8100 X-CESS 5W40
    no widzisz zawsze możesz zmienić przejechać góra 2000 km i zalać nowym i powinno grać

  5. #265

    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    valencia-hiszpania
    Auto
    a6 avant 3.0tdi trip quatro -a3 2.0fsi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 BLX
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    A wiec jak widze moge spokojnie zalac tym samym olejem 2.0 fsi y 3.0 tdi spelniajacym specyfikacje vag 504.00-507.00 .To wlasnie czego szukalem.

  6. #266
    fitness's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec/Węgierska Górka
    Auto
    Opel
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Ja już 2 raz zalewam silnik Mobil 1 5w50 od 97roku w książce serwisowej jest zalewany takim olejem auto z Włoch mam 235 tys przebiegu i nie bierze ani grama oleju wszystko pięknie śmiga silnik zdrowy ps wszyscy mi mówią zmień sobie na 5w40 po co taki drogi olej zalewasz moim zdaniem jak od początku takim był to tak robię a poza tym oleju się nie wymienia raz na miesiąc a więc warto zainwestować w coś lepszego a nie jakieś tam dziadostwo .....

    Ps na tej stronce castrola wyskoczyło mi

    Zalecany TWS Motorsport 10W-60
    Dobry Edge 5W-30
    Dopuszczalny MAGNATEC 5W-40
    Ostatnio edytowany przez fitness - 10-05-11 o 12:47


    A3-CLUB.NET GRUPA Bielsko Biała i Okolice
    A3 1.6 AEH by Fitness

    http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=14348138 PROFESJONALNY SERWIS KONSOLI XBOX360 POLECAM!

  7. #267
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    5W50 to dobry olej, trochę gruby ale przy tym przebiegu jest gites. Ja się na taki przenoszę tzn z 10W40 na 15W50 półsyntetyk, bo na syntetyk mi za dużo połyka jednak.

    Co do wyszukiwarek, to byłbym ostrożny, ponieważ propozycje są konstruowane w ten sposób, aby olej opłacał się firmie i wyskakiwał taki, na jakim najlepiej zarabia. Znam to od kuchni, czym się tam kierują. Nikt w tych wyszukiwarkach nie pyta przecież o zużycie, przebieg pomiędzy wymianami, sposób jazdy czy zasobność portfela. Prawda jest taka, że wszystkie 3 spełniają normy, a TWS pewnie jest najdroższy i najwięcej w stosunku produkcja/konsument, Castrol na nim zarabia. Wszystkie 3 natomiast spełniają zalecenia producenta i najbardziej uniwersalnym byłby w tym wypadku Magnatec 5W-40, Edge jako eko i TWS jako sportowy.

  8. #268
    Ziuutek's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubienia / Starachowice
    Auto
    Inny
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Jestem przed wymianą oleju, nie wiem jaki był dotychczas(nie wiem czy silnik go "bierze", gdybać, że nie - nie chcę)... boję się trochę zalać syntetyk(lecz chciałbym na Niego przejść), dlatego mam zamiar na razie wlać Motul'a 6100 Synergie+ 10W40, gdy byłoby ok przerzuciłbym się na syntetyk. Czy to dobry pomysł? Jeżeli nie, to proszę o jakieś sugestie co zrobić. Pozdrawiam.

  9. #269

    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Marklowice/Rybnik/Gliwice
    Auto
    ASV '01 & AEH '00
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Lej syntetyk, daj żyć turbinie Fabryka zalała syntetyk to i Ty zalej.
    Autofanty.pl - Najtańsze części do Twojego Audi na forum. Masz pytania? Pisz na priv

    Zalecana forma kontaktu ze mną:
    adam@autofanty.pl
    rzadko przeglądam skrzynkę wiadomości na forum

  10. #270
    Mateusz1900tdi's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Sącz/ Kraków<KNS>
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Ziuutek Pokaż post
    Jestem przed wymianą oleju, nie wiem jaki był dotychczas(nie wiem czy silnik go "bierze", gdybać, że nie - nie chcę)... boję się trochę zalać syntetyk(lecz chciałbym na Niego przejść), dlatego mam zamiar na razie wlać Motul'a 6100 Synergie+ 10W40, gdy byłoby ok przerzuciłbym się na syntetyk. Czy to dobry pomysł? Jeżeli nie, to proszę o jakieś sugestie co zrobić. Pozdrawiam.
    poczytaj wcześniejsze posty ale jak dla mnie to Syntetyk 5W-40 lub 5W-30 Castrol lub Motul który wybierzesz to już od ciebie zależy

Strona 27 z 41 PierwszyPierwszy ... 17252627282937 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •