Strona 31 z 41 PierwszyPierwszy ... 212930313233 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 301 do 310 z 402

Temat: Wszystkie informacje o olejach

  1. #301

    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Marklowice/Rybnik/Gliwice
    Auto
    ASV '01 & AEH '00
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Niby po nic, ale czemu nie? Jak silnik potrzebuje oleju tyle, co dwusuw, to go trzeba naprawić a nie pudrować. O oplu pisałem z doświadczeń. Olej oplowski wychodzi relatywnie tanio, silnik to archaiczna konstrukcja rodem z lat 80-tych wiec nie ma co sie szarpać na mobile, motule czy inne. Taki moj subiektywny punkt widzenia. Ewentualnie naprostuj mnie jeśli się mylę
    Autofanty.pl - Najtańsze części do Twojego Audi na forum. Masz pytania? Pisz na priv

    Zalecana forma kontaktu ze mną:
    adam@autofanty.pl
    rzadko przeglądam skrzynkę wiadomości na forum

  2. #302

    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Londyn
    Auto
    Audi 1.8 TFSI - BZB
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Pawel_yu Pokaż post
    wlac x-cess
    ile razy jeszcze chcesz to uslyszec ?
    Sorki ale już taki jestem wole zapytac 10 razy i być pewny ze dobrze zrobiłem niż potem załować. Dziekuje za pomoc i obiecuje ze truć już nie bede .

  3. #303
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Franc Pokaż post
    Niby po nic, ale czemu nie? Jak silnik potrzebuje oleju tyle, co dwusuw, to go trzeba naprawić a nie pudrować. O oplu pisałem z doświadczeń. Olej oplowski wychodzi relatywnie tanio, silnik to archaiczna konstrukcja rodem z lat 80-tych wiec nie ma co sie szarpać na mobile, motule czy inne. Taki moj subiektywny punkt widzenia. Ewentualnie naprostuj mnie jeśli się mylę
    AGNy mają tendencję do brania oleju np i jest to normalne, zresztą masz normy 1l na 1000 km i do tego poziomu nie ma strachu. Daje Ci to więc 15l pomiędzy wymianami. Przy 5 zaworach na cylinder masz trochę więcej miejsc, gdzie ten olej może przelecieć.

    Nie wiem ile dokładnie kosztuje za litr i o którym mówisz ale nie sądzę, żeby był jakoś strasznie tańszy. Jest trochę różnica, pomiędzy olejami oplowskimi typowo a tymi z normami i dopuszczeniami VW. Prawda jest taka, że nie będzie ona bardzo odczuwalna na co dzień. Są one natomiast stworzone i opracowane dokładnie na potrzeby tych silników, więc nie ma większego sensu lać ich do VW po prostu.

    Co do szarpania się na lepszy/gorszy olej, to albo problem zużycia możesz pogłębić szybciej albo go ograniczyć i opóźnić moment remontu silnika. Ja kupiłem auto, które sobie pije mniej więcej 600 ml/1000 km i od 65 000 k jakie nim przejechałem, nie zmieniło się to zanadto. Problem był taki, że pewnie poprzedni właściciel albo lał kiepski olej albo nie kontrolował poziomu i góra była niedosmarowana dobrze, co wpłynęło na zawory i ich szczelność pewnie. Od kiedy ja mam auto zużycie nie drgnęło o milimetr, więc sytuacja się nie pogłębia. Stosowałem wcześniej Lotos 10W40 i Motul 10W40 obecnie Motula 15W50 i nie narzekam. Za 5 litrów płacę 95 PLN, więc nie jakoś strasznie drogo.

    Odnośnie olejów Motul jeszcze:

    http://forum.opel24.com/topic/41306-...TUL-z-Allegro/

  4. #304

    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podkarpackie
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez cosmo-pl Pokaż post
    Nic nie wiemy o zużyciu np, jak mu przejada 4 litry na 15 000 to jaki sens używać syntetyka jakim jest Castrol? Moim zdaniem za mało informacji kolega podał, żeby coś mu sensownie podpowiedzieć.
    co mógłbym dodać, auto kupiłem i olej zmieniłem w tamtym roku, przejechałem jakies 8-9 tyś.. oleju nie dolewałem, nie było potrzeby.. o teraz wlałem jakieś pół litry bo znalazłem jakąś resztkę ale na bagnecie było trochę więcej niż minimum.... więc oleju raczej bierze znikome ilośc...
    Dodano:
    Cytuj Oryginalnie napisane przez Franc Pokaż post
    1. Skoro już lejesz Castrola to lej dalej. Nie widze potrzeby zmiany. Valwoline jest dobry ale cena... to juz taniej wyjdzie x-cess 5w40
    2. Ja lałem do tego silnika od 160kkm do 300kkm oplowski 10w40 i bylo dobrze. Później auto sprzedałem. Ewentualnie mozesz lac Oplowskie 5w30.

    no to rozeznałem i wybiorę z :
    do Audi:
    vw 503.00
    vw 503.01

    więc.:
    Motul 8100 X-Clean 5W40

    Casrol Edge 5W30 lub 5W40

    Valvoline Maxlife Synthetic 5W40
    Valvoline SynPower MXL 0W30 lub 5W30

    Mobil 1 NewLife 0W40
    Mobil 1 ESP Formula 5W30

    Najprawdopodobniej zdecyduję się Mobila1 NewLife 0W40


    Co do Opla - wygmerałem że jeździ na Castrol Maganatec 10W40 więc mu to zostawię,

    jeśli ma ktoś lepszą propozycje dla audi od Mobila z mojej listy to proszę o propozycje,
    Ostatnio edytowany przez styx1 - 11-06-11 o 16:42 Powód: Automatyczne łączenie postów

  5. #305
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Na siłę chcesz za olej przepłacać, którego nie wykorzystasz, bo masz stary motor. Jak Ci nie bierze oleju to możesz zalać syntetyk. Moja lista to:

    syntetyki/hydrokraki:
    1. Motul X-cess 5w40
    2. Fuchs TITAN GT1 5W-40 (XTL-Technology)
    3. Liqui Moly - Leichtlauf High Tech 5W-40 lub Synthoil High Tech 5 W-40
    4. MaxLife Synthetic 5W-40
    5. Mobil1 - NewLife 0W40
    Millers jeszcze robi dobre i Repsol. Moim zdaniem wszystko zależy od ceny ale chyba cena/jakość najlepiej Ci wyjdzie Motul.

    półsyntetyki:
    1. DuraBlend 10W-40
    2. Motul Synergie 6100+ 10W40
    3. Mobil SuperS 10W40

  6. #306

    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Marklowice/Rybnik/Gliwice
    Auto
    ASV '01 & AEH '00
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez cosmo-pl Pokaż post
    ie wiem ile dokładnie kosztuje za litr i o którym mówisz ale nie sądzę, żeby był jakoś strasznie tańszy. Jest trochę różnica, pomiędzy olejami oplowskimi typowo a tymi z normami i dopuszczeniami VW. Prawda jest taka, że nie będzie ona bardzo odczuwalna na co dzień. Są one natomiast stworzone i opracowane dokładnie na potrzeby tych silników, więc nie ma większego sensu lać ich do VW po prostu.
    Nie zrozumieliśmy się. O oleju oplowskim pisałem w kontekście drugiego wspomnianego samochodu czyli Astry
    Autofanty.pl - Najtańsze części do Twojego Audi na forum. Masz pytania? Pisz na priv

    Zalecana forma kontaktu ze mną:
    adam@autofanty.pl
    rzadko przeglądam skrzynkę wiadomości na forum

  7. #307

    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Malopolska
    Auto
    Japanes
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    A jakie normy obecnie są zawarte w ksiażkach obsługi nowych A3 ?
    Wszystko bzuje nadal na normach VW czy pojawia się juz coś innego np. DEXOS 2 ?

  8. #308

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dzn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ja obecnie od 140tys jeżdżę na mobil s2000 10w40. Myślę, że spoko olej. Auto nic nie bierze. Zmieniam go co 10tys. Obecnie auto podchodzi pod 170 tys i szykuje się kolejna wymiana. Chłopaki zostać przy tym oleju? czy spróbować już coś innego przy tym przebiegu. Wiem, że to nie dużo ale tak pytam z ciekawości czy nie spróbować czegoś innego. Gazu nie mam jeżdżę tylko na benzynie

  9. #309
    Pawel_yu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    SB
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    122 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    jak najbardziej zostac przy tym co masz

  10. #310
    Mateusz1900tdi's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Sącz/ Kraków<KNS>
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ravers_19 Pokaż post
    Ja obecnie od 140tys jeżdżę na mobil s2000 10w40. Myślę, że spoko olej. Auto nic nie bierze. Zmieniam go co 10tys. Obecnie auto podchodzi pod 170 tys i szykuje się kolejna wymiana. Chłopaki zostać przy tym oleju? czy spróbować już coś innego przy tym przebiegu. Wiem, że to nie dużo ale tak pytam z ciekawości czy nie spróbować czegoś innego. Gazu nie mam jeżdżę tylko na benzynie
    mój pra pra pra mechanik już by mi zalał 15W hehe obecny jak również ja jeździj na tym co lałeś
    The Fast and the Furious (żeton)

Strona 31 z 41 PierwszyPierwszy ... 212930313233 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •