Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 13

Temat: olej polsyntetyk?

  1. #1
    novy81's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBBB
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny olej połsyntetyk?

    Poprzedni właściciel jezdził na mineralnym(wlał go po sprowadzeniu z niemiec) castrol gtx3 15w40 czy moge zmienić na połsyntetyk? Koleś przejechał na nim 60 tyś audi a3 1.9 tdi 1996r przebieg 180 tyś

  2. #2
    chester A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. wroclawia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    sprobuj tylko to ci zostalo

    wlej i oserwoj czy nie ubywa!!

    swoja droga co za dran karmi takie silniczki olejem do polonezow
    OOOO UWIELBIAM




  3. #3
    DTM's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    mysle ze nie powinno byc problemu o ile silnik wczesniej nie puszczal a on go specjalnie nie przytkal mineralnym

    ja rzeczywisty mam napewno wiekszy a zalany mam syntetyk ale niestety u mnie gdzies cieknie i albo zrobie silnik na wiosne albo zaleje go polsyntetykiem


    dodam ze wiekszosc odob poleci do diesli nawet z duzymi przebiegami syntetyk
    A3 1.9 TDi ____________________________________________

  4. #4
    ewsd's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    S3 :)
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    Oleje różnych firm mają różne właściwości czyszczące silnik co może spowodować rozszczelnienie silnika . Castrol niestety zostawia dużo nagaru więc nie zmieniaj firmy tylko zalej półsyntetykiem castrola i po zalaniu musisz zwrócić jeszcze uwagę czy popychacze pracują prawidłowo czyli cicho .
    poz
    Maciej __tylko OOOO : 80 B2-'81~1.6 ,80 B3-'91~2.0 , 80 B4-'93~2.6 , 80 B4-'93~2.0 , A4 -'95 ~1.6 , A3-'98~1,8 , A3-'01 ~1,8 T , A3 SB -'09 ~1,8 TFSI , S3 BHZ teraz S3 CDLA

  5. #5

    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Her
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    hmm ja jak kupilem auto to bylo zalane Vavoline 15W40 jest to mineralny ale boje sie zmieniac bo jak zmienie i bedzie sie cos dziac, jak mi rozszczelni uszczelki to tylko wydatek a tak autko sie sprawuje bez zazutu

  6. #6
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez matrix2006
    hmm ja jak kupilem auto to bylo zalane Vavoline 15W40 jest to mineralny ale boje sie zmieniac bo jak zmienie i bedzie sie cos dziac, jak mi rozszczelni uszczelki to tylko wydatek a tak autko sie sprawuje bez zazutu
    Mam dokładnie to samo....
    Opisałem już to wczoraj w innym wątku ,ale się powtórzę. Też stwierdziłem ,że będę dalej jeździł na mineralnym tylko częściej go wymieniał. Ja mam Shell 15W40 Diesel.

  7. #7

    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Her
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    no wlasnie szczerze to nie mam zadny ale to zadnych problemow silnik sie raczej nie poci i jest okey co mi da ze zaleje polsyntetyk jak mam mineralny ?? ja widze problemy same chyba bo moze mi uszsczelki rozszczelnic przynajmniej tak mi mowiono a to juz jest koszt pozniej po takiej zmianie i wcale nie maly .
    Wiem ze jak sie zmienia to mozna jakis srodek wlac przed wymiana zeby silnik sie wyczyscil i zalac inna gestoscia ale nie znam osoby co by to robila i sie boje bo skoro jezdzi i jest okey to po co zmieniac . a na marginesie to jest olej motul mineralny ?? ja uzywam VAVOLINE 15W40 , moze zmienic na inny jak myslicie ??


    znalazlem taka wypowiedz na forum volvo


    "po weryfikacji faktycznie w silniku byl 10w40... a zalalem teraz mobilka 10w40 turbo diesel i jest ok ale łyknol 6 litrow. mniam smakowało mu.

    jesli chodzi o oleje to oczywiscie w silniku turbo nizej niz 10w40 nie wolno schodzic ze wzgledu na smarowanie turbiny gdyz olej mineralny czyli 15w40 praktycznie nie "smaruje" powyzej 3 tys obrotów... ktore raczej łątwo i szybko przekrecic w tdi."
    czy to prawda ze nie ma smarowania ??

  8. #8
    DTM's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez matrix2006
    czy to prawda ze nie ma smarowania ??
    napewno prawda jest ze wszyscy polecaja tylko syntetyki do TDi - ostatecznie polsyntetyki a mineralne to mozna lac do starych diesli - i racja jest ze jest to spowodowane smarowaniem turbosprezarki a dokladnie wlasciwosciami smarnymi danego rodzaju oleju w danych warunkach
    A3 1.9 TDi ____________________________________________

  9. #9

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez matrix2006
    jesli chodzi o oleje to oczywiscie w silniku turbo nizej niz 10w40 nie wolno schodzic ze wzgledu na smarowanie turbiny gdyz olej mineralny czyli 15w40 praktycznie nie "smaruje" powyzej 3 tys obrotów... ktore raczej łątwo i szybko przekrecic w tdi."
    czy to prawda ze nie ma smarowania ??
    Bzdura z tym brakiem smarowania powyżej 3 tys. obrotów ... To jak silnik przekroczy magiczne 3 tys. co olej znika ? Powiem tak, ktoś wymyślil sobie teorie i ja rozpowszechnia ...
    Najwazniejsza 2 roznice pomiedzy olejem mineralnym a syntetykiem:
    - mineral szybciej traci swoje wlasciwosci i nie ma na to wplyw pred. obrotowa silnika tylko uplywajacy czas i przejezdzane kilometry,
    - mineral nie chroni odpowiednio silnika w czasie zimnego rozruchu.

    Konkluzja: jeśli olej mineralny nie nadaje sie do TDI (a nie nadaje sie) to tylko dlatego ze w czasie mrozow, po zimnym rozruchu nie zapewnie odpowiedniego smarowania turbinie. Jesli chodzi o prace na cieplo nie ma wiekszej roznicy, poza tym ze tak jak napisalem wczesniej mineral szybciej traci swoje wlasciwosci ( i np dlatego trzeba go wymieniac po 10 kkm a nie po 15 czy 20 kkm jak syntetyk).

    Je osoboscie jezdze na polsyntetyku w specyfikacji syntetyka 5W40. Jest to Valvoline Durablend Diesel i jestem z niego zadowolony. Jesli jednak auto jezdzilo juz na mineralu polecal bym wlanie polsyntetyka: Tanie i dobre: PetroCanada Duron XL, Texaco Halvoline, BP Visco. Unikać Lotosów, Orlenów i innych firm nie majacych tradycji w prod. olejow silnikowych.

  10. #10

    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Her
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    WroJackA3, a jezeli ja juz zrobilem na mineralnym od kupna ok 30-40 tys to oplaca sie zmieniac czy jezdzic juz na mineralnym . leje vavlione 15w -40 .

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •