Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokazane rezultaty 21 do 27 z 27

Temat: Rozpoznanie DSG

  1. #21
    majcher's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Cupra Formentor VZ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Nie jest zalecana jazda na N, tak samo jak wrzucanie na N podczas postoju na światłach.

  2. #22
    wojtekrgce's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorlice
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T BAM

    Domyślny

    a poza tym jak jedziesz bez gazu na biegu to spalanie masz 0,0 :> czy w automacie jest inaczej?:> Jazda na N jest tylko wtedy dozwolona kiedy samochod sie zepsuje i trzeba go holować z tym, ze też nie należy przekraczać jakiejś tam odległości, chyba 15km ale nie pamietam dokladnie

  3. #23
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    128 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez fryzjerek Pokaż post
    Na pewno nie bedzie pisac DSG tylko (s-tronic)
    bedzie pisac DSG na naklejce kodow wyposazenia
    S-tronic po VIN-ie ale chyba dopiero od 2007r kiedy Audi zmienilo dla siebie ta nazwe a nazwa DSG poszla dla skody i vw
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  4. #24
    fryzjerek's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    audi a4 TFSI QUATTRO
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez wojtekrgce Pokaż post
    a poza tym jak jedziesz bez gazu na biegu to spalanie masz 0,0 :> czy w automacie jest inaczej?:> Jazda na N jest tylko wtedy dozwolona kiedy samochod sie zepsuje i trzeba go holować z tym, ze też nie należy przekraczać jakiejś tam odległości, chyba 15km ale nie pamietam dokladnie
    Tak spalanie jest 0/0 ale na biegu zwalnia auto. No w takim razie jak nie wolno to i tak nic nie zdziałam . dzieki za info

  5. #25
    Andryou's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mielec
    Auto
    Audi 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T BWA
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    bedzie pisac DSG na naklejce kodow wyposazenia
    S-tronic po VIN-ie ale chyba dopiero od 2007r kiedy Audi zmienilo dla siebie ta nazwe a nazwa DSG poszla dla skody i vw
    Na mojej naklejce kodów wyposażenia jest napisane "DSG" obok mocy silnika - rok produkcji to końcówka 2006 (model 2007). Jak się pierwszy raz przejechałem golfem V GTI z tą skrzynią to się w niej zakochałem i musiałem kupić A3 z tą skrzynią - jestem mega zadowolony z tego wyboru

  6. #26
    Konio_68's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Volvo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez fryzjerek Pokaż post
    Co do dsg To wyglada to dokladnie tak jak jest w moim aucie a sprawdzic najlepiej po Vinie . Na pewno nie bedzie pisac DSG tylko (s-tronic) i raczej kszrtałt lewarka w kazdym modelu z s tronic jest dokładnie taki jak w moim inne lewarki i układy to albo multitronicki albo tripy. A ja mam pytanko odnosnie skrzyn moze sie ktos zna . Z połozenia D podczas jazdy moge przełonczyc na zakres N podczas ruchu . Moje pytanie to czy to moze zaszkodzic skrzyni??? Do pracy mam 15 km pod górke a z pracy tyle samo tylko ze z górki i róznica pomiedzy spalaniem wynosi az 3 litry to sporo bo jak wiadomo jak jest na biegu to chamuje
    Nie nie można . Podczas jazdy można tylko przekładać w inny tryb np. sport lub ręczne przełożenie. Podczas ruchu operacje typu przełożenie na N jest niedopuszczalne. Nigdy nie zmieniamy trybów jak auto się toczy ma stać. Do tego nawet jak w korku stoimy nie powinno się na N przełączać ... to powoduje szybsze zużycie. Stoimy na światłach noga na hamulcu. W automacie auto zawsze hamuje silnikem wiec jazda z górki powinna być prawie za darmo. A jazda z górki na N .... kończy się wizytą w warsztacie na 6k .

  7. #27

    Data dołączenia
    Sep 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubliniec
    Auto
    audi a4
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Panowie prosiłbym posiadaczy tych skrzyń o opinie - jak z awaryjnością, serwisem.
    Czy komuś sie juz coś sypnęło w tej skrzyni - jeśli tak to co i jakie koszta? Jakie są najczestrze usterki?
    A przedewszyskim czy warto kupić auto z ori przebiegiem 200-220 tys z tą skrzynią czy raczej sobie to odpuscić
    Mam zamiar szukać BMM z s-tronickiem

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •