Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 31 do 40 z 88

Temat: vacum pompa

  1. #31
    Hinuś_S-line's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    SEAT
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Ja bym przyczyny szukał w serwie................albo przypchane przewody...........
    VACUM nie zrobi większego podciśnienia niż -1bar.......wszystko działa do około -0.6 bara, powyżej tego robi się niebezpiecznie.

  2. #32

    Data dołączenia
    Apr 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Susz
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    witam .panowie cieknie mi vacum pompa przy deklu i niestety mam luka co zostaje tylko wymina bo nie chce kleic zadnym uszczelniaczem . ale wiem ze moge zamienic na boscha w ktorej juz nie ma problemu z ciaknaca ropa przy deklu , i pytanie jezeli kupie uzywke i zamontuje to nie bede musial robic zadnych korekt w sofcie ?? bo obecnie mam wirus na 170koni . pozdrawiam

  3. #33
    inhoss's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    48 razy
    Podziękował
    40 razy

    Domyślny

    ja miałem luka w asz i wymieniłem na bosch. Auto chodzi jak talala. Programu nie musisz zmieniać. Pompa pcha tylko paliwo i robi podciśnienie, nic to się nie ma do mapy w sterowniku

  4. Podziękowania dla inhoss za pomoc w problemie

    siwy1mln (09-11-13)

  5. #34

    Data dołączenia
    Apr 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Susz
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    dzieki kolego wlasnie sie tak zastanawialem czy nic nie bede musial robic , musze to wymienic bo dosc mocno leci mi paliwo ;/ pozdrawiam

  6. #35
    marszal12321's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław Śląski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Witam. Silnik 1.9 TDI ALH, od zawsze miałem problemy z doładowaniem turbo. Próbowałem już wszystkiego i dzisiaj się wkurzyłem i kupiłem sobie wskaznik podcisnienia. Jak terkocze sobie na luzie to jest -0,9 więc nie mogę się przyczepić. Ale np. jak na luzie zaczne hamować to pedał z kazdym wcisnieciem twardnieje a podciśnienia spada do -0,4 i jak przestanę pompować to w mniej wiecej 10 sekund odzyskuje te -0,9. Rozumiem, że tak nie powinno być i Vacum do wymiany ? Krociec zaklejony poxyliną bo oczywiście się ruszał, ale i tak to nic nie dało.
    Bardzo proszę o upewnienie mnie w mojej diagnozie

  7. #36
    nickT's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez marszal12321 Pokaż post
    Witam. Silnik 1.9 TDI ALH, od zawsze miałem problemy z doładowaniem turbo. Próbowałem już wszystkiego i dzisiaj się wkurzyłem i kupiłem sobie wskaznik podcisnienia. Jak terkocze sobie na luzie to jest -0,9 więc nie mogę się przyczepić. Ale np. jak na luzie zaczne hamować to pedał z kazdym wcisnieciem twardnieje a podciśnienia spada do -0,4 i jak przestanę pompować to w mniej wiecej 10 sekund odzyskuje te -0,9. Rozumiem, że tak nie powinno być i Vacum do wymiany ? Krociec zaklejony poxyliną bo oczywiście się ruszał, ale i tak to nic nie dało.
    Bardzo proszę o upewnienie mnie w mojej diagnozie
    Prawidlowe podcisnienie, wnioskuje ze sprawdzasz przy glownym przewodzie do serwa.
    W tym przypadku tak bedzie, ze po kilku wcisnieciach hamulca tak moze spadac podcisninie.
    Jesli masz problem ze sterowaniem turbo proponuje Ci sprawdzic podcisnienie po zaworku n75. Powinno byc ok -0,6 podcisnienia. Jesli masz sprawny zasobnik podcinienia i diode(czyli bialo-czarny zaworek zwrotny) wcisnkanie hamulca nie powinno miec wplywu na to podcisnienie.

  8. #37
    marszal12321's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław Śląski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Tak jest na głownym przewodzie i dla pewności zrobiłem jeszcze próbę na AGR przez to tak poźno piszę. I tak jak mówisz w AGR bardzo podobnie. Jutro z rana do razu zobaczę na n75. A co się w tym zasobniku podciśnienia może zepsuć skoro to zwykla plastikowa kula? Czyli podłaczyć pod n75 i pompować hamulcem i w ten sposób sobie sprawdzę czy pompa niedomaga?
    Już miałem się poddac z tym nierównym doładowaniem ale ostatnio doszły mnie spadki mocy przy ostrzejszej próbie przyspieszenia lub dużym obciążeniu. I w dodatku słyszę z pompy podciśnienia taki cykanie metaliczne jakby.

  9. #38
    nickT's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez marszal12321 Pokaż post
    Tak jest na głownym przewodzie i dla pewności zrobiłem jeszcze próbę na AGR przez to tak poźno piszę. I tak jak mówisz w AGR bardzo podobnie. Jutro z rana do razu zobaczę na n75. A co się w tym zasobniku podciśnienia może zepsuć skoro to zwykla plastikowa kula? Czyli podłaczyć pod n75 i pompować hamulcem i w ten sposób sobie sprawdzę czy pompa niedomaga?
    Już miałem się poddac z tym nierównym doładowaniem ale ostatnio doszły mnie spadki mocy przy ostrzejszej próbie przyspieszenia lub dużym obciążeniu. I w dodatku słyszę z pompy podciśnienia taki cykanie metaliczne jakby.
    AGR jest na zasobniku ale tylko n75 ma diode/zaworek zwrotny ktory ma zapobiec zanikowi podcisnienia podczas "pompowania" hamulca.
    A jesli slyszysz jakies odglosy i nie jestes pewien co do jej stanu to wymien profilaktycznie i bedziesz miec z glowy..

  10. #39
    marszal12321's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław Śląski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Wiec tak. Jak odpaliłem auto dawało równo 0,6. Po delikatnej prze gazówce oczywiscie reagowała wskazówka zgodnie z przewidywaniami ale już nie było 0,6 a coś koło 0,55. Nie wiem czy to istotne. Chętnie bym już oddał te auto w jakieś fachowe ręcę bo już sie na program od roku wybieram. I taka loteria niekiedy dobrze doładuje a niekiedy logi jak z dupy...

  11. #40
    Hinuś_S-line's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    SEAT
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Sprawdź szczelność króćca w Vacum. Na wolnych powinno być okolice -1 bara jak jest szczelnie.
    Była: Fiesta MK3 1.3i 68KM -> A3 8L ASZ Ambition 131KM -> Toledo 1M ASZ 131KM+

Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •