Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 36

Temat: sygnał zapalonych świateł nie działa - bezpieczniki ok

  1. #1
    twhirl's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wro
    Auto
    a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Exclamation sygnał zapalonych świateł nie działa - bezpieczniki ok

    Witam.

    Mam problem z moim A3, otóż w ogóle nie działa brzęczyk który informuje o zostawionych światłach przez co ostatnio gdyby nie sąsiad to auto stałoby mi całą noc na światłach Wiem że brzęczyk ten istnieje w moim aucie (czyli żaden głośniczek czy coś się nie przepalił) gdyż:

    - wsiadam pewnego razu rano do auta i wyskakuje mi błąd na komputerze że rucklight rechts i zadziałał brzęczyk świateł bo miałem otwarte drzwi. No spoko, spaliła się prawa tylnia żarówka, jade do mechanika. Mechanik rozebrał lampe, patrzymy, żarówki są wszystkie ok. Sprawdza napięcie w postojowym - brak. Sprawdza wszystkie bezpieczniki - wszystkie ok. Przekładaliśmy zarówki, wstawialiśmy nowe i nic. Chce już zakładać lampe i nagle czary mary, światło działa Zakładamy nową żarówke tak na wszelki wypadek i czary mary, światło przestało działać Było już późno więc daliśmy sobie spokój, wyjeżdzam z warsztatu, patrze na komputer - zniknął błąd. Wychodze z samochodu, patrze do tyłu - światło działa Zonk totalny, nie wiadomo o co chodzi, kable są sprawne chyba że gdzieś coś jest przegryzione wewnątrz samochodu. ALE: BRZĘCZYK DALEJ NIE DZIAŁA!

    Prawde mowiac nie mam pojecia dlaczego tak moze byc, gdyz autko było podpinane pod dwa kompy i błedow nie ma zadnych, bezpieczniki były sprawdzane wszystkie.

    Czy ktoś ma jakiś pomysł?
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 03-07-15 o 18:43

  2. #2
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    w zamku dzwi nasz czyjnik/styk ktory moze powodowac tego typu zachowanie.forumowicze opisywali tego typu przypadek u jednych dzialal jak bylo wilgotno u innych odwrotnie.
    http://a3-club.net/forum/showthread....rzeczyk&page=2

  3. #3
    Yel0n's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Ford Mustang s550
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    twhirl, a czy jak podchodzisz do samochodu, otwierasz go z pilota, wsiadasz to okienka z przebiegiem, datą i godziną na zegarach się załączają?

    pytam, bo u mnie drzwi troszkę się opuściły i czasem bywa tak, ze jak je otworzę, to tak jak bym tego wogóle nie zrobił - ( zegary są czarne i brzęczyk wtedy też nie działa)

    sprawdź u siebie, może rzeczywiście to ten styk
    w bardzo prosty sposób można to zrobić tak: obok klamki masz przycisk od blokowania wszystkich drzwi, jeżeli drzwi są zamknięte, to da się zablokować wszystkie drzwi , jezeli otwarte to nie dasz rady ( jezeli wszystko sprawne ) Natomiast jezeli "auto nie widzi" ze otworzyłeś drzwi - patrz coś ze stykiem - można wszystkie drzwi zablokować przy otwartych drzwiach.

    u mnie jest to tak rzadko, więc mnie nie denerwuje, ale problem jest pokrewny

    co do wymienianych żarówek z tyłu, miałem podobnie, a właściwie identycznie
    nagle niby spalona żarówka zaczynała świecić, potem nowa nie świeciła - kwestia przeczyszczenia styków

    pozdrowionka i napisz jak poszło
    Ostatnio edytowany przez Yel0n - 12-07-09 o 16:32

  4. #4

    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Yel0n Pokaż post
    co do wymienianych żarówek z tyłu, miałem podobnie, a właściwie identycznie
    nagle niby spalona żarówka zaczynała świecić, potem nowa nie świeciła - kwestia przeczyszczenia styków

    pozdrowionka i napisz jak poszło
    mozesz napisac cos wiecej tzn gdzie znajdujace sie styki nalezy wyczyscic, czy tylko w lampie? bo mam podobny problem

  5. #5
    skotmen's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice Bochni
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    miałem to samo z tylną lampą żarówka ok a na kablu nie było napięcia Prawdopodobnie dostała się wilgoć do modułu komfortu i zaczął świrować Sprawdźcie sobie te dwie gumki co lampa jest mocowana ja miałem jedną rozerwaną i tamtędy dostawała się wilgoć do środka i chyba od tego ta lampa świrowała Teraz jst ok

  6. #6
    twhirl's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wro
    Auto
    a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Dzięki chłopaki za odpowiedzi, nie sprawdzałem tego narazie bo byłem na rajdach ale dzisiaj to obadam i dam znać. Ale faktycznie jest taki problem że autko czasami np. samo sie zamyka. Otworze auto pilotem, otwieram drzwi i po np. 3 sekundach auto sie zamyka samo tak jakbym kliknął pilot. Dzisiaj zdam relacje

  7. #7
    Yel0n's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Ford Mustang s550
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez twhirl Pokaż post
    Dzięki chłopaki za odpowiedzi, nie sprawdzałem tego narazie bo byłem na rajdach ale dzisiaj to obadam i dam znać. Ale faktycznie jest taki problem że autko czasami np. samo sie zamyka. Otworze auto pilotem, otwieram drzwi i po np. 3 sekundach auto sie zamyka samo tak jakbym kliknął pilot. Dzisiaj zdam relacje
    to masz to samo co u mnie, auto poprostu "nie widzi" ze otworzyłeś drzwi

    wystarczy delikatnie domknąć drzwi tak aby się nie zamknęły, i zobaczysz ze będzie dobrze, np zapala się wyświetlacze przebiegu, godziny i daty

    nie wiem gdzie są te styki, ale widać trzeba bedzie sie za to zabrać

    dawaj znaka co i jak

  8. #8
    twhirl's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wro
    Auto
    a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Yel0n Pokaż post
    to masz to samo co u mnie, auto poprostu "nie widzi" ze otworzyłeś drzwi

    wystarczy delikatnie domknąć drzwi tak aby się nie zamknęły, i zobaczysz ze będzie dobrze, np zapala się wyświetlacze przebiegu, godziny i daty

    nie wiem gdzie są te styki, ale widać trzeba bedzie sie za to zabrać

    dawaj znaka co i jak
    faktycznie mam tak ze jak otworze drzwi to nic sie nie pojawia, dopiero jak wloze kluczyk do stacyjki. i faktycznie moge zamykac tym przyciskiem drzwi jak mam otwarte. hm... podjade jutro do mechanika niech szukaja

  9. #9
    hyden's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piekary Śląskie
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    witam mam podobny problem po przeczytaniu tego watku nic nie pomaga.

    przy otwieraniu dzwrzi normalnie zapala sie lampka w aucie wiec bezpiecznik bedzie ok, kombinowałem z tymi drzwiami i przy owtartych dzwiach nie da sie ich zamknać przy pomocy tego klawisza obok klamki, jeżeli chodzi o sam brzeczek to np. jak zapala mi sie rezerwa to dostaje dzwiek wiec tez jest chyba ok. Najlepsze jest to ze kiedys zadziałalo przez 2 sek. ale po ponownych próbach lipa ;] ma ktos jakis pomysł

  10. #10

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świętokrzyskie
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    twhirl i yelon a jak zaswieci sie Wam rezerwa to słychac brzeczek?? czy tylko jak dzwi otwieracie to nie slychać?

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •