Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 36

Temat: sygnał zapalonych świateł nie działa - bezpieczniki ok

  1. #21

    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    z miasta
    Auto
    wygodne
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    DWiew, a drzwi Ci sie zawsze poprawnie zamykaja? U mnie czesto jak je pchne do zamkniecia potrafia zalapac na 1 zapadke, ale sie nie zamykaja - pewnie poprzedni wlasciciel wieszal sie na drzwiach wysiadajac.
    Po zmianie marki jeżdżę w TIGUAN'ie

  2. #22

    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konstancin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Arekp niedomykanie się drzwi nie musi być spowodowane ich opuszczeniem, jeśli jest tak faktycznie to powinny być nierówne szpary przy domknięciu i podnoszenie się drzwi przy ich pełnym zamknięciu.
    Generalnie jeśli dobrze pamiętam powinno się to dać doregulować zamkiem.
    Jeśli chodzi o czujnik to najlepiej wymontuj zamek i sam będziesz widział czy działa czy nie.
    Jednak z opisanych przez ciebie objawów, to na 99% masz to samo co ja, czyli wytartą na krawędzi w miejscu pełnego zamknięcia zapadkę, po której ślizga się blaszka krańcówki drzwi.

  3. #23
    Yel0n's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Ford Mustang s550
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez turysta16 Pokaż post
    Zamek padl u mnie jest podobnie. Jak otworze drzwi to ich FIS nie widzi tak jakby zamkniete byly nadal. Z tym wyjatkiem ze jak zamkne drzwi ale tak zeby nie domkniete byly to wszystko dziala. Ja sie nauczylem jak na razie z tym zyc. Ale dla tych ktorych to dopiero spotkalo to tylko mala rada. Po otwarciu drzwi z pilota nie zostawiajcie kluczykow w aucie otwierajac drzwi z tej wadliwej strony bo po 30s zostana zablokowane i kluczyki jak beda w srodku tez.
    identycznie jak u mnie

    powiem wam że już się mocno przyzwyczaiłem

  4. #24

    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    z miasta
    Auto
    wygodne
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez DWiew Pokaż post
    Jednak z opisanych przez ciebie objawów, to na 99% masz to samo co ja, czyli wytartą na krawędzi w miejscu pełnego zamknięcia zapadkę, po której ślizga się blaszka krańcówki drzwi.
    Poslugujac sie plaskim wkretakiem ponaciskalem na zapadki zamka i zauwazylem, ze poruszaja sie dosc ciezko. Jesli zapadke popchne w dol tak jak powinna sie znajdowac po otwarciu drzwi to czujnik reaguje poprawnie. Musze zatem dobrac sie do zamka, oczyscic, nasmarowac i zakonserwowac tak aby plynnie chodzil. Problem dotyczy obu drzwi.

    Czy macie jakiegos service manuala ktory by dokladnie pokazal jak dostac sie do zamka? Wolalbym nie rozkrecac wiecej niz trzeba.
    Po zmianie marki jeżdżę w TIGUAN'ie

  5. #25
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez turysta16 Pokaż post
    Zamek padl u mnie jest podobnie. Jak otworze drzwi to ich FIS nie widzi tak jakby zamkniete byly nadal. Z tym wyjatkiem ze jak zamkne drzwi ale tak zeby nie domkniete byly to wszystko dziala. Ja sie nauczylem jak na razie z tym zyc. Ale dla tych ktorych to dopiero spotkalo to tylko mala rada. Po otwarciu drzwi z pilota nie zostawiajcie kluczykow w aucie otwierajac drzwi z tej wadliwej strony bo po 30s zostana zablokowane i kluczyki jak beda w srodku tez.
    mam to samo od paru dni, zaskoczylo mnie to ze wsiadam do auta i jak nie odpale to ono samo sie za chwile zamknie
    dziasiaj dopiero zwrocilem uwage ze po otwarciu drzwi nie zaswiecaja sie zegary (licznik i godzina) czyli nie widzi ze drzwi otwarlem

    nie sadze zeby to byla wina opadajacych drzwi, po prostu jest to zuzycie eksploatacyjne

    zrobilem tez tak jak pisal ktos, ze jak sa niedomkniete, zamkanlem i otworzylem - faktycznie zaswiecaja sie wtedy zegary, licznik kilometrow i godzina, ale nie zaswieca sie kontrolka otwartych drzwi i centralny i tak po chwili zamyka auto


    Cytuj Oryginalnie napisane przez DWiew Pokaż post
    Mi udało się naprawić z małą modernizacją (zastosowanie dodatkowej, większej blaszki do kontaktora).
    bardzo bym prosil o super dokladny opis, nie mam zamiaru kupowac nowego zamka, jak mozna stary "pomodzic"
    Ostatnio edytowany przez Miro - 24-05-10 o 18:28
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  6. #26

    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konstancin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Miro, jeżeli masz to samo co ja (wytarte lub poprzecinane tworzywo na zapadce zamka - blaszka krańcówki się w nie wcina), to ja wykorzystałem do tego dodatkowe większe blaszki od jakiegoś starego akumulatorka (muszą mieć własności sprężynujące). Nie pamiętam juz dokładnie, ale mocowałem je pod zapinane obok czujnika spinki. Ułożone zostały tak, by na stałe ślizgały się po zapadkach (zamocowane pod blaszkami krańcówek). Dodam jeszcze, że tworzywo z zapadek po którym ślizga się blaszka czujnika zostało wcześniej usunięte i oczyszczone.
    Jest troczę z tym zabawy ale u mnie działa już prawie dwa lata.
    Pozdrawiam i życzę sukcesów w rzeźbie (jak się nie uda, zawsze można kupić nowe).

  7. #27
    osa's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Witam.

    Obiecałem, że jak się w końcu do tego zabiorę to opisze co i jak.
    No więc po kolei.
    1. Demontujemy boczek i wyjmujemy zamek drzwi
      Na rysunku poniżej czujnik otwarcia drzwi, a tak naprawdę mikrostyk widoczny jest na zdjęciu.


    2. Czujnik w całej okazałości
      Na rysunku widać czujnik. Zasada działania jest prosta.
      Czujnik styka się z zapadką zamka tylko w określonych pozycjach, załączając i rozłączając obwód kiedy drzwi są zamykane i otwierane.


    3. Źródło problemu
      Przyczyną nie działania czujnika jest to, że metalowa zapadka pokryta jest gumą, która wyrabia się w miejscach styku z mikrostykiem. W moim przypadku ta guma rozerwała się tworząc szczelinę, w którą wpadał mikrostyk. Nie miał szans się załączyć, bo nic go nie przyciskało.
      Ubytek widoczny jest na zdjęciach poniżej:



      oraz z innego ujęcia


    4. Rozwiązanie
      Szczelinę widoczną na zdjęciach oczyściłem i odtłuściłem.
      Następnie zalałem całość klejem (poksipol) dosyć grubo.
      Na drugi dzień jak wyschło to zciąłem nożykiem nadmiar.
      Czujnik należy podłączyć pod wtyczkę i nim poruszać.
      Styk nie może blokować zapadki zamka. Musi się po niej swobodnie ślizgać.

      Czujnik działa teraz bezproblemowo.
      Niestety nie mam już ostatniego zdjęcia po sklejeniu.

      Mam nadzieję, że wam to pomoże. Przede mną jeszcze drzwi od pasażera.

      Pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez osa - 16-06-10 o 14:52

  8. The Following 2 Users Say Thank You to osa For This Useful Post:

    Miro (16-06-10),tommato (16-06-10)

  9. #28
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Duze piwo masz u mnie za to

    potem przekleje ten post i zrobie temat w warsztacie dla potomnych


    czyli zalales cala ta "szczeline" na rowno, kolo sprezynki ?
    Ostatnio edytowany przez Miro - 16-06-10 o 13:17
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  10. #29
    osa's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Nie ma problemu. Od dawna miałem się tym zająć.

    Dokładnie tak Miro. Tyle, że bałem się, że to się wykruszy wiec zalałem z garbem. Przez co po podłączeniu czujnik haczył (sam mikrostyk) haczył o zapadkę, która się blokowała.

    Wziąłem nożyk i sciąłem delikatnie nadmiar kleju. Polecam testy na wyciągnietym zamku, ale podczepionym do kostki. Robimy symulacje otwarcia/zamknięcia ruszając zapadką, a później ciągnąc za rygiel (drucik) od klamki. Na Fisie powinno się pokazywać otwarcie drzwi, a później znikać. Podobnie światło wewnątrz powinno się zapalać.

    Jak spojrzycie na zdjęcie czujnika to widać, że potraktowaliśmy go pilniczkiem. Najpierw pomysł był żeby go zpiłować trochę, żeby stykał się z zapadką w innym miejscu ( czyli jak najdalej od tej sprężyny na zdjęciu). Ten czujnik trzyma taka blaszka, wiec podłożyliśmy pod nią coś, żeby go też bardziej docisnęło. Niestety rozwiązanie było kiepskie. Działało tylko chwile i to sporadycznie.

    Po zaklejeniu jest ok. Mam nadzieję, że będzie też trwałe. Nie wiem jak duże jest ryzyko że ten klej odpadnie. Mam nadzieje, że będzie trzymał.

    A tak na marginesie to już któryś czujnik z kolei. Podobnie miałem w klapie bagażnika (ale nie robiłem fotek). uszkodzony był czujnik do otwierania klapy. tam z kolei ułamała i wyrobiła się blaszka od mikrostyka.

    I teraz taka prawidłowość: to była kolejna część made in Italy ...
    Ostatnio edytowany przez osa - 16-06-10 o 15:06

  11. #30
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez osa Pokaż post
    Niestety nie mam już ostatniego zdjęcia po sklejeniu.
    jak mozesz to zrob to zdjecie przy robocie z drzwiami pasazera, bedzie komplet.
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •