Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 36

Temat: sygnał zapalonych świateł nie działa - bezpieczniki ok

  1. #11
    twhirl's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wro
    Auto
    a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jak zaswieci sie rezerwa, brak plynu w spryskach albo inny blad to dźwiek jest. Jedynego dzwieku jakiego nie ma w aucie to jest dzwiek zostawionych swiatel + jak otworzysz drzwi kierowcy wysiadajac z auta (bo jak wsiadasz to odmykasz pilotem wiec wiadomo ze sie swiatlo swieci) to swiatlo w srodku sie nie zapala. Wiec po prostu gdzies jest pewnie styk uwalony w drzwiach

  2. #12
    Yel0n's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Ford Mustang s550
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez twhirl Pokaż post
    Jak zaswieci sie rezerwa, brak plynu w spryskach albo inny blad to dźwiek jest. Jedynego dzwieku jakiego nie ma w aucie to jest dzwiek zostawionych swiatel + jak otworzysz drzwi kierowcy wysiadajac z auta (bo jak wsiadasz to odmykasz pilotem wiec wiadomo ze sie swiatlo swieci) to swiatlo w srodku sie nie zapala. Wiec po prostu gdzies jest pewnie styk uwalony w drzwiach
    potwierdzam co do każdego słowa

  3. #13
    hyden's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piekary Śląskie
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    wymienić zamek drzwi pomorze?

  4. #14
    twhirl's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wro
    Auto
    a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    No właśnie, wracam do tego tematu. Mój problem polega na tym że nie słyszałem jeszcze o dobrym elektryku w mojej okolicy ( może za mało słucham) a nie chce dawać moim mechanikom auta i żeby grzebali na ślepo. Czy ktoś może domyśla się DOKŁADNIE w którym miejscu leży problem? Bo jak sobie przejrze zdjęcia z etki to wtedy sam rozłoże te drzwi i popatrze. Podejrzewam że gdzieś albo oplotka spadła/spaliła sie/cholera wie co i jest kabel odsłonięty i robi sie zwarcie bo jestem pewien ze sam kabel jest sprawny gdyż, tak jak pisałem wcześniej, brzęczyk czasami działa jak sie drzwi nie domknie

  5. #15
    eneresik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa / Białogard
    Auto
    S3 Albinos
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA

    Domyślny

    Panowie ,dzisiaj pojawił mi się*ten sam poroblem. Mianowicie, brzęczek nie wydaje odgłosów przy otwartych drzwiach, ekraniki na zegarach się nie podswietlają po otwarciu auta oraz lampa w środku się*nie zapala. Czy udalo wam się ustalić jak to naprawić?

  6. #16
    osa's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Mam identyczne objawy jak twhirl i Yel0n.
    Przy czym zauważyłem, że czasami wszystko wraca do normy jeśli uda się wykryć otwarte drzwi. Brzęczek się załącza jak nie zgaszę świateł.

    Przerabiałem to juz w porzedniej a3. Zepsuty był czujnik otwarcia drzwi, który znajduję się w zamku. Ten sam motyw miałem tez w klapie bagażnika. Czujnik drzwi udało się naprawić po przez odgięcie takie plastikowej części która się załączała w przypadku otwarcia drzwi. Natomiast w klapie odgięcie pomagało jedynie na troche i skończyło sie na kupnie nowego zamka.

    Jeśli chodzi o 8p to zamierzam rozkręcić drzwi i wyjąć zamek. Zobaczy czy da się to podgiąć, czy może potrzeba będzie kupić nowy. Dam znać

  7. #17

    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    z miasta
    Auto
    wygodne
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Mam ten sam problem. Brzeczyk przy komunikatach/bledach wyswietlanych na tablicy dziala. Czujniki w drzwiach sa raczej w porzadku, bo zarowno na tablicy wyswietla sie informacja o niedomknieciu drzwi jak i zapala sie oswietlenie kabiny.

    Nie dziala jedynie brzeczyk gdy wylacze silnik i wyjde z samochodu nie wylaczajac swiatel.

    A, dodam ze nie mam pakietu oswietlenie czy jak to sie nazywa - odblokowany alarm nie wlacza swiatel (jedynie sygnalizuje zmiane stanu kierunkowskazami).
    Ostatnio edytowany przez arekp - 10-05-10 o 22:02
    Po zmianie marki jeżdżę w TIGUAN'ie

  8. #18

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Zamek padl u mnie jest podobnie. Jak otworze drzwi to ich FIS nie widzi tak jakby zamkniete byly nadal. Z tym wyjatkiem ze jak zamkne drzwi ale tak zeby nie domkniete byly to wszystko dziala. Ja sie nauczylem jak na razie z tym zyc. Ale dla tych ktorych to dopiero spotkalo to tylko mala rada. Po otwarciu drzwi z pilota nie zostawiajcie kluczykow w aucie otwierajac drzwi z tej wadliwej strony bo po 30s zostana zablokowane i kluczyki jak beda w srodku tez.

  9. #19

    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    z miasta
    Auto
    wygodne
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Dzis porobilem troche testow i brzeczyk dziala niestety jest to zalezne od tego jak podejda/odejda od ramy samochodu i jak sie zachowa czujnik.

    Podczas testow zauwazylem zgodnie z tym co jest napisane na forum, ze nie zawsze po otwarciu drzwi wlaczaja mi sie wskazania godziny/daty + przebiegu, nie zawsze zapala sie swiatlo wewnatrz samochodu (a czasem gasnie gdy powinno sie swiecic) i nie zawsze komputer pokazuje, ze drzwi sa otwarte.

    Co dziwniejsze czesciej czujnik poprawnie dziala gdy drzwi sa niedomkniete (lekko zalapal zamek) niz calkowicie otwarte. Mysle, ze przyczyna uszkodzenia czujnika moze byc kwestia lekko opadnietych drzwi przez co czujnik 'dostaje po tylku' i pozniej w zaleznosci od tego jak sie drzwi otwieraja to zadziala lub nie.
    Po zmianie marki jeżdżę w TIGUAN'ie

  10. #20

    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konstancin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    U mnie było tak samo.
    Przyczyną na 100% jest uszkodzony zamek w drzwiach, w którym jest krańcówka. Pozostaje wymiana na nowy lub naprawa. Mi udało się naprawić z małą modernizacją (zastosowanie dodatkowej, większej blaszki do kontaktora).
    Problem bowiem polegał na tym, że orginalna blaszka krańcówki wytarła plastik jakim jest pokryta zapadka zamka, dokładnie w miejscu, w krórym jest zapadka przy pełnym zamknięciu drzwi (jak były niedomknięte wtedy zapadka inaczej się ustawiała i wszystko działało).
    Więc taj jak pisałem wcześiej: wymiana na nowy lub zabawa z naprawą obecnego.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •