Pokazane rezultaty 1 do 6 z 6

Temat: kręci, kręci i nie chce odpalić...

  1. #1
    erlinek's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jastrzębie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny kręci, kręci i nie chce odpalić...

    Witam
    Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem a3 z silnikiem AGN. Jak te silniki palą to każdy wie. Standardowo miałem problem, że przy mniejszym poziomie paliwa trzeba było trochę dłużej kręcić. Aż pewnego razu w ogóle nie chciał odpalić. Dodam, że miałem ponad pół baku, a silnik był jeszcze gorący. Kilka razy go pomęczyłem i w końcu ruszył. W międzyczasie wymieniłem przekaźnik 167 - ten od pompy myśląc, że to on jest winowajcą wszystkiego.

    Dzisiaj powtórzyła się ta sytuacja i przez dłuży czas nie moglem odpalić autka. Po jakiejś godzince palił już na dotyk (mam teraz poniżej połowy baku).
    Dojechałem do domku i przed samym garażem sam zgasł...

    Dorwałem się do pompy paliwa i okazało się, że nie dostaje "plusa" gdy kręcę rozrusznikiem.

    Tak na marginiesie ze złącza wychodzą 4 przewody: jeden grubszy brązowy, jeden grubszy czerwono niebieski, i 2 cieńsze od poziomu paliwa. Pompa pracuje gdy dostaje +12 na czerwono-niebieski, moje pytanie do czego jest ten brązowy przewód? Po wielu testach nie udało mi się dosta tam ani masy, ani plusa.

    Wracając do tematu. Dorwałem się do przekaźników i zauważyłem.
    Na uzwojenie przekaźnika jest podawane +12 po przekręceniu kluczyka (w stan zapłonu, bez kręceniem rozrusznika). Z drugiej strony oczekiwalibyśmy masy, a tu niestety... Czasem przez chwilkę mrugała mi próbówka i masa pojawiała się (podczas przekręcania kluczyka)
    Po krótkiej rozmowie ze znajomym mechanikiem uznaliśmy, że masą "steruję" czujnik ciśnienia paliwa, czy coś co pełni rolę klucza i wyłącza pompę paliwa, gdy nie musi chodzić. Pytanie zatem czy to faktycznie ów czujnik ciśnienia, czy może cokolwiek innego. Jaki jest orientacyjny koszt nowego.
    Dodam jeszcze, że objawy nie pojawiają się za każdym razem.

    Chwilowo poradziłem sobie tak z problem, że zwieram do masy jedną nóżek przekaźnika i pompa uruchamia się "na stałe" po przekręceniu kluczyka - pali na dotyk

  2. #2

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    slaskie
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    6 razy

    Domyślny

    standardowa sprawa
    czujnik polozenia walu
    i tylko jak jest zagrzany silnik
    na zimnym chyba nigdy co ?

    na wag-u ci go niewywala ?

  3. Podziękowania dla dami81 za pomoc w problemie

    erlinek (20-07-09)

  4. #3
    erlinek's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jastrzębie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Zawsze na ciepłym.

    Jeszcze go nie wagowałem, ale auto już jest zrobione. Znajomy mechanik powiedział, że jest to wina czujnika temperatury. Za późno załączał się wentylator i odcinało mi wcześniej pompę paliwa.

  5. #4

    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żary
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Witam szanownych kolegów.
    Ja mam te same objawy więc obstawiam że i rozwiązanie będzei to samo.
    Dla pewności mam pytanie czy po podłączeniu do kompa miałeś jakiś błąd jesli tak to podaj mi kod jesli możesz?
    Ja za pierwszym razem podłączełem mój do koma ale magik tak szybko skasował jakiś błąd że nie zdązyłem nawet zapisac.
    Po daniu autki chwili (pewnie ostygł) odpalił na dotyk jak zwykle do tamtego razu.

    I drugie pytanie ile kosztowało rozwiązanie problemu ?

  6. #5
    erlinek's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jastrzębie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam
    Vagował będę dopiero dziś popołudniu, albo dopiero jutro.

    Okazało się jednak, że nie jest to wina czujnika temperatury. Co do kosztów to robił mi to mój znajomy, także jak na razie to jedynie koszt czujnika .

    Julek, Ty masz silnik diesla, także to może być zupełnie inny problem. Szukając odpowiedzi na mój problem przejrzałem kilka wątków, ale wszystkie dotyczyły właśnie silników diesla. Także możesz coś na forum poszukać.

  7. #6
    erlinek's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jastrzębie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam
    Zvagowałęm dzisiaj autko i faktycznie okazało się, ze jest to wina czujnika położenia wału:
    Kod:
    16706	Czujnik obrotów silnika - brak sygnału
    	brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

    Koszt czujnika w okolicach 150 zł ze zniżkami mojego mechanika.

    Także miałeś racje Dami81. Dzięki za pomoc - klikam pomógł

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •