Pokazane rezultaty 1 do 5 z 5

Temat: brak wspomagania hamulców :(

Hybrid View

  1. #1
    bancio's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    swarzędz
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny brak wspomagania hamulców :(

    Witam wszystkich,
    Dzis w czasie jazdy podczas hamowania nagle poczułem jakby mi ktos odciął hamulce. Obejrzalem to dokładnie , pedał przy hamowaniu robi sie twardy i słychac jak schodzi na chwile powietrze kolo pedała czyli serva. Płyn oczywiscie jest , jeden wezyk który jest przy pompie vacum jest lekko luźny ale minimalnie.
    slyszałem ze to napewno wina podcisnienia lub padlo servo. Czy jest jakas mozliwosc sprawdzenia czy to napewno Servo?
    prosze o odpowiedzi!!!

  2. #2
    Maugo's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi A6 Q S-Line
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Można sprawdzić otoczenie serwa i jak i samo serwo.
    1. Przy wyłączonym silniku kilka razy nacisnąć na pedał hamulca – tym samym zredukujecie podciśnienie w serwo.
    2. Następnie przytrzymać pedał tak jak przy pełnym hamowaniu – wciśnięty. Pedał musi być już twardy, a droga pedału hamulca powinna wynosić tylko 1/3 z całości drogi (patrz rys.). Ciśnienie w cylinderku wynosi teraz 80 do 100 bar.
    3. Trzymać pedał hamulca wciśnięty i włączyć silnik. Jeśli serwo i pompa podciśnieniowa działają bez zarzutu, wówczas pedał hamulca musi wyczuwalnie pod stopą opaść, albowiem zaczyna działać wspomaganie. Pedał hamulca osiąga punkt pomiędzy B i C (patrz rys.).
    Ciśnienie w cylinderku wynosi 140 do 200 bar.



    Dla drogi pedału hamulca przy normalnym jego uruchomieniu i sprawnym układzie hamulcowym stosowana jest następująca formuła (patrz rys.):
    Całość dogi pedału hamulca
    = 3/3 drogi = Punkt A do C
    Naciśnięcie = 1/3 drogi = Punkt A do B
    Punkt nacisku = Punkt B
    Rezerwa pedału hamulca = 2/3 drogi = Punkt B do C
    Formuła ta jednak nie sprawdza się w wyżej przedstawionym przypadku. Pedał hamulca wpada dużo głębiej.


    Serwa podciśnieniowe wykorzystują spadki ciśnień pomiędzy próżnią (podciśnieniem), a ciśnieniem powietrza atmosferycznego. Te różnice ciśnień wzmacniają siłę nacisku stopy. W samochodach z silnikiem benzynowym próżnię wytwarza ssanie silnika, w dieslach funkcję tę przejmuje pompa próżniowa. W silnikach benzynowych wytworzone podciśnienie wynosi 0,8 bar; w dieslach ok. 0,98 bar, zaś sam czas budowania ciśnienia jest o wiele dłuższy niż w samochodach benzynowych. I tak w wyniku kilku hamowań, przy pracy silnika na niskich obrotach, dochodzi do zmniejszenia ilości próżni w serwie. I to w efekcie prowadzi do zmniejszonego wspomagania w układzie hamulcowym. Pedał hamulca jest twardszy. Jeśli kierowca przytrzyma nogę na pedale hamulca, wówczas przy włączonym silniku powoli zwiększy się ilość podciśnienia i tym samym wzrośnie wspomaganie.


    Punkt nacisku B (patrz rys.) spada przy stałej sile nacisku stopy, aż wytworzone zostanie maksymalne podciśnienie. Ważne jest, aby wiedzieć, że pompa próżniowa w dieslach wolniej buduje ciśnienie niż dzieje się to w silnikach benzynowych. Ale i w dieslach pedał hamulca opada wolniej niż w samochodach z silnikiem benzynowym. I to właśnie odczuwa wielu kierowców i kwalifikuje jako błąd działania układu hamulcowego.

    Silniejsze podciśnienie w dieslach daje w efekcie silniejsze wspomaganie układu hamulcowego. Wzrost obciążenia powoduje we wszystkich elementach układu hamulcowego większe rozszerzanie i rozciąganie.


    Rozciąganie widać chociażby na przewodach hamulcowych: w rezultacie pedał hamulca opada jeszcze głębiej. Pomimo tego pomiędzy pedałem i blachą pojazdu jest wystarczająco miejsca. Normalnie pełne hamowanie potrzebuje ok. 80 bar. Jednakże w zależności od siły nacisku na pedał hamulca oraz w zależności od systemu hamulcowego, ciśnienie w zacisku może wynosić ponad 200 bar i nie jesteśmy w stanie tego wyczuć! Przecież za każdym zwolnieniem i uruchomieniem pedału hamulca jest wyczuwalna taka sama droga hamulca, jak przy normalnym hamowaniu. Ważne jest więc żeby wiedzieć, że takie działanie hamulca w samochodach z silnikiem diesla jest normalne, wynika z działań fizyki i nie ma tu żadnej wady.
    Zabezpieczenia medyczne imprez masowych
    www.med-event.pl

  3. #3
    bancio's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    swarzędz
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Wczoraj podjechalem do jednego mechanika ale na szybko i mi stwierdził ze pompka Vacum słabo ciągnie powietrze i to na bank jest to , pojechalem na giełde i kupiłem identyczną , jednak po zalozeniu okazalo sie ze nawet ciut gorzej jest pedal bardziej szytwny , prawie go wdusic nie mozna , wiec spowrotem wlozyłem starą. Sprawdziłem jeszcze zaworek i przepuszcza tylko w jednym kierunku , wiec wychodzi ze serwo:/ teraz a giełdzie mysle ze go dostane , mysle tylko czy te stare moge naprawic , moze to jakas ****rela. Generalnie jak zahamuje gwałtownie podczas jazdy teraz to pedal wpada troche głebiej i odrazu hamuje , ale po sekundzie pedał sie podnosi i twardnieje i słychac harakterystyczny dzwiek " pszzzzzz".
    Moze ktos ma jakas rade na to?

  4. #4
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny


    przy silniku AGR musisz się skupić właśnie na podciśnienu jeżeli chodzi o hamulce, inne ****rele w tym silniku chodzą na nadciśnienie więc trzeba dokładnie sprawdzić wężyk idący do serwa i samo serwo na ewentualność jego zalania olejem - tylko w tym szukaj przyczyny bo innej nie ma.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  5. #5
    bancio's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    swarzędz
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Wyszło na to ze to serwo , było w nim pełno oleju , choć zaworek jest ok. Teraz hamulce żylety , ale czeka mnie oddanie kupionego serwa na giełdzie ktore sie okazalo zlomem , dobrze ze u mechanika bylo

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •