Pokazane rezultaty 1 do 10 z 10

Temat: Dziwny dzwiek na niskich obrotach...Problem rozwiazany :)

  1. #1

    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    ...
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny

    Domyślny Dziwny dźwięk na niskich obrotach...Problem rozwiązany :)

    Mam pewien problem.Kilka dni temu po przekręceniu kluczyka(chciałam uruchomić tylko radio) usłyszałam jakiś dziwny perkot jakby z silnika.Odpaliłam po chwili samochód,znowu przez chwilkę perkotało i przestało.Ustąpiło potem i się nie pojawiało.Dziś zaś,gdy miałam zbyt niskie obroty na drugim biegu zaczęło perkotać.Włączyłam jedynke i dałam gazu i przestało.Tak samo miałam np.trzeci bieg i moim zdaniem za niskie obroty(za małą prędkość) to zaczęło perkotać.Zmieniłam na dwójkę i ustąpiło.
    Pojawiło się to może na razie ze 4 razy.Choć niezawsze bo np.dziś jak wracałam to specjalnie piłowałam troche moją adunie na niskich obrotach i pracowała cichutko.
    Sorki za słownictwo( te perkotanie)ale chciałam zoobrazować sytuację.
    Myślicie,że może też być za to odpowiedzialny tłumik, bo wiem, że muszę go zespawać na wieszaku,na środku(czy jakoś tak)?
    Szukałam,ale ten temat raczej nie był poruszany, a ja nie mam bladego pojęcia co to może być( z samym opisaniem tego mam problem ) Jeśli ktoś by coś wiedział to będę wdzięczna za pomoc

  2. #2
    chester A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. wroclawia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    moze autko ci chce powiedziec NIE lubie wolnych obrotow!!!!!
    to dieselki lubia takie
    a nasze benzynki to trzeba trzymac na 3000ogr/min (albo wiecej )

    a tak na serio to tlumik odpada skoro uslyszalas to perkotanie tylko po przekreceniu stacyjki (rozumiem ze nie odpalalas silnika)
    wiec moze to pompa paliwa??? albo jakis problem w instalacji elektrycznej
    OOOO UWIELBIAM




  3. #3

    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    ...
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Wcześniej nie mówiło NIE pod żadnym względem i się nie opierało a tak poważnie to usłyszałam to po przekręceniu stacyjki jak i w trakcie jazdy...

  4. #4
    chester A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. wroclawia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    skoro ten dziwiek slyszalas przed odpaleniem silnika wiec nie ejst to silnik (ani tlumik)

    trzeba szukac gdzie indziej, tak jak pisalem elektryka albo pompa paliwa
    OOOO UWIELBIAM




  5. #5

    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    ...
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Ten dźwięk jest też czasami w trakcie jazdy. Po odpaleniu np.poperkotało i tak jakby jakaś woda się bulgotała czy coś i przestało. Mam takie pytanie jeszcze.
    Czy za coś takiego może być odpowiedzialny łańcuszek napinający w silniku. Tylko,że nie ten,który wymienia się z rozrządem. Ktoś mi tak powiedział.Nie wiem jak to się dokładnie nazywa,ale tam chyba są jakieś ząbki, które zeskakują.Ja już nie wiem

  6. #6

    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Może kompresor od klimy , ale raczej zimą to sie nie kożysta

  7. #7

    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    ...
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny

    Domyślny

    No raczej nie korzystam,raz na jakiś czas właczy mi się niechcący.A jeśli to jest coś typowego z silnikiem to myślicie,że jak podłącze pod VAG-a to coś pokaże? ?

  8. #8

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Martusiaaa:)
    Czy za coś takiego może być odpowiedzialny łańcuszek napinający w silniku. Tylko,że nie ten,który wymienia się z rozrządem. Ktoś mi tak powiedział.Nie wiem jak to się dokładnie nazywa,ale tam chyba są jakieś ząbki, które zeskakują.Ja już nie wiem
    NIE.
    Jedyne lancuszki to napedzajace dwa walki walki rozrzadu jeden od drugiego... ten lancuszek jest w zasadzie bezobslugowy i nie wymienia sie go w wiekszosci przypadkow do konca zywota silnika

  9. #9

    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    ...
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny

    Domyślny

    No ja się na tym nie znam Więc jeśli tak jak pisze chester A3 chodzi o elektryke,to czy podłączenie pod VAG-a coś da czy lepiej dać samochód do ogólnego oglądu? Wiecie mówicie, że to nie silnik, ale ja mam wrażenie, że od czasu tej usterki on troszkę inaczej pracuje. Bo chyba nie jest za to odpowiedzialne paliwo...W pewnym momencie jak mi zaczęło to perkotać pod maską to miałam wrażenie jakby coś się tam przestało "bulgotać". Ekspert ze mnie żaden ,ale wiem, że coś było nie tak.
    Jak na razie adunia chodzi jak rakieta,odmuliła się i nabrała mocy...Zobaczymy czy jeszcze się coś takiego powtórzy.Oby nie...Dlatego,że ja wolę dmuchać na zimne i dbać o nią na bieżąco, żeby nie zrobić jakiejś większej usterki...

    [ Dodano: Pią 02 Lut, 2007 21:50 ]
    No więc zmieniłam treść tematu. Problem z dziwnymi dźwiękami rozwiązany. Nikt chyba by na to nie wpadł. Wyszło przypadkiem.Już różne rzeczy były obstawiane,bałam się, że to coś z silnikiem. Od wczoraj wycieraczki zaczęły mi dziwnie chodzić i dziś będąc u mechanika tylko,że na czyszczeniu przepustnicy, pojawił się nagle ten wspaniały dźwięk, którego wcześniej nie dało się wywołać...Okazuje się, że to mechanizm wycieraczek. Zaczęły wolniej chodzić i teraz trzeba się do nich dobrać, żeby działały sprawnie.To silniczek wydawał taki dźwięk,gdyż nie dał rady poruszać wycieraczkami czy jakoś tak...Więc niedawało nawet nic wyłączenie zapłonu.Po wielkich trudach doszłam,że dźwięki te towarzyszyły deszczowej pogodzie...Chyba w życiu bym do tego nie doszła...ale dziś coś mnie tknęło i włączyłąm wycieraczki i mechanik powiedział, że to napewno nie z silnika.Teraz już jestem spokojna...A silnik chodzi jak rakieta tylko ja go tak zbeształam
    Z mojej strony temat już jest zamknięty

  10. #10

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    rozwiazanie problemu pojawilo sie tutaj wiec osobny temat z rozwiazaniem tej sytuacji zostaje zlikwidowany.
    Podsumowanie juz jest wiec temat zamykamy. (jesli autorka cosby miala jeszcze do dodania to zawsze najpierw prosze pisac na PW - jesli temat zamkniety - a nie zakladac od razu nowy temat)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •