Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 16

Temat: Trzesie sie i trzesie

  1. #1

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    szczecin
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AQA
    Podziękował
    raz

    Unhappy Trzesie sie i trzesie

    Czesc, probowalem znalezc na forum podobny temat, ale nic z tego.
    Moj problem polega na tym ze auto sie trzesie od czasu do czasu (pierwsze objawy w lutym pozniej nic az do maja) po czy mu porzechodzi i jest ok. Trzesie sie silnik juz przy zapalaniu, brakuje mocy, spala wiecej benzyny. W maju trzasl mi sie przez kilka dni po czym wymienilem swiece i przewody (wymienilem jak sie nie trzasl). Mialem spokoj do teraz i znow powtorka z rozrywki. Sprawdzalem VAG-iem kilka razy i nic.Poziom oleju w normie. Trzesie sie zazwyczaj jak na dworzu popada przez kilka dni, wiec moze chodzi o wilgotnosc ? Czasami potrafi sie trzasc, i mu przechodzi po kilku kilometrach a czasami trzesie sie przez cala droge. Przebieg 160k. Czytalem na forum ze to moze rozrzad ale nie dymi i byl wymieniany. Koles z pracy powiedzial ze to moze byc jakas kopulka byc brudna i iskry nie daje ale nie wiem czy w moim samochodziku cos takiego jest i gdzie jest. Silnik to 1.8 t 150km AGU.
    Help pls

  2. #2
    netes's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    A może przyczyną jest koło dwumasowe? Poszukaj, bo na ten temat akurat było bardzo dużo napisane

  3. #3

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    szczecin
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AQA
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    jeszcze jedno sprawdzalem z 2 razy czy przewody albo swiece sa mokre, i sa suchutkie
    Dodano:
    ale czy przez te kolo dwumasowe moga byc takie objawy ze raz jest dobrze a raz zle ? czy nie powinno sie juz zepsuc i byc zepsute a nie sie jakos "naprawia" ?
    Ostatnio edytowany przez g_peck - 29-07-09 o 20:55 Powód: Automatyczne łączenie postów

  4. #4
    netes's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Bywa i tak, że raz trzęsie, raz nie, zależy w jakim jest stanie. A może któraś poduszka pod silnikiem albo skrzynią do wymiany?

  5. #5

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    szczecin
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AQA
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    dodam jeszcze ze jak puszczam noge z gazu to samochod sie trzesie duzo mniej , czy w przypadku poduszek nie powinien robic tego stale, i czy brak mocy i wieksze spalanie nie wykluczaja poduszek ?

  6. #6
    -piotr-'s Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Auto
    Seat Ibiza 1.9 TDI AFN
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    kable sprawdzałeś w 1.8T ? z tego co wiem to nie mamy kabli wymień świece i zobacz efekt

  7. #7
    netes's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    W przypadku poduszek im większe obciążenie tym bardziej będzie się trząsł, czyli przy przyspieszaniu jak najbardziej powinien, a przy puszczeniu gazu niekoniecznie. Samo trzęsienie silnika może wpływać na moc, w końcu nie pracuje w takich warunkach w jakich powinien.

  8. #8
    -piotr-'s Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Auto
    Seat Ibiza 1.9 TDI AFN
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    ale z doświadczenia mogę powiedzieć, że objaw trzęsienia i nie równej pracy połączonej z ogromnym zużyciem paliwa (FIS pokazywał momentami i ok 50 l/100km chwilowego spalania ) u mnie były świece - wymieniłem na platynowe świece NGK i problem odszedł w niepamięć ... a dodam, że zadziało mi się tak gdy pierwszy raz jechałem na spot z klubem A3

  9. #9

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    szczecin
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AQA
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    spala mi wiecej ale nie ze 50l/100km, mysle ze z 3l wiecej na 100km wg komp. . co do kabli ze nie ma ich w 1,8T ? to nie wiem jak to nazwac takie krotkie przewody ok 14cm, ktore sa od swiec. swiece wymienilem na NGK platynowe oraz te "kable" w ASO Audi i zaplacilem za nie grubo ponad 500zl (same "kable", obecnie mieszkam w Danii). moze to przeplywomierz? no i nadal mnie zastanawia czemu to sie dzieje w deszczowe dni.

  10. #10
    rycek81's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wrocław
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    4 razy

    Smile

    miałem te same objawy u siebie, też mi sie trząsł podczas ulewy, wymieniłem kable i swiece przeczysciłem styki cewki srodkiem do styków elektrycznych, pzreczysciłem pzrepływkę, i narazie spokój z tego co wiem to u ciebie cewki są na swiecach 1,8t , kolega miał podobny problem jednak u niego padł czujnik G28 I wywalało bład na VAG...pozdrawiam

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •