Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 17

Temat: Rozładowywanie sie akumulatora.

  1. #1

    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny Rozładowywanie sie akumulatora.

    Na wstępie opiszę problem w moim aucie ( a3 8P, rocznik 2003)

    Od razu napiszę akumulator nowy Bosch silver 72Ah (kupiłem nowy ponieważ myślałem, ze tamten jest już stary i to jest przyczyną rozładowywania sie aku. niestety pomyliłem się

    Sprawa wygląda tak:
    Przy codziennym użytkowaniu auta, wszystko jest Ok, Problem pojawia sie gdy auto stoi 2 lub więcej dni, pobór ciągły prądu po zamknięciu drzwi z pilota to 200 miliamper, czasami wzrasta do 700 miliamper. Nie wiem co może być tego przyczyną, w aucie zauważyłem 2 dziwne rzeczy tzn, czujnik temperatury jest, natomiast nie pokazuje on temperatury na konsoli (pod obrotomierzem), a 2 rzecz to ciągłe świecenie trójkącika od świateł awaryjnych. W A3-ce mojej dziewczyny trójkącik ten gaśnie po 30 sek od zamknięcia auta z pilota. Spotkał sie ktoś z podobnymi problemami poboru prądu? może jakieś sugestie? jak to sprawdzać, co sprawdzać?
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 04-07-15 o 18:43

  2. #2

    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    U elektryka powiedzieli mi że to napewno komputer-sterownik silnika, tylko ja nie jestem do końca przekonany ponieważ wszystko działa bez najmniejszego problemu, powiedzieli mi że w mojej wersji auta nie powinno wyświetlać temperatury, a dlaczego ciągle świeci swiatełko trójkąta awaryjnego (do załączania świateł awaryjnych) - tego nie wiedzą. Najprościej było im chyba powiedzieć, że to komputer... Jakieś sugestie ??

  3. #3
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    128 razy

    Domyślny

    sugestie sa takie ze musisz jechac do dobrego elektryka samochodowego, zadesn serwis ,ASO
    przez forum mozemy tylko gdybac, gdzies moze byc zwarcie, cos caly czas pobiera prad, przekaznik awaryjnych tez nie moze swiecic caly czas
    czujnik w zderzaku jest do klimatronika, to ze on jest nie znaczy ze bedzie wyswietlanie na zegarach, to mozesz sprawdzic jak masz watpliwosci po kodach wyposazenia

    oo jestes z krakowa, wiec polece Ci mr Sebastiana na Balickiej, dopchac sie trudno ale warto, praktycznie naprzeciwko wjazdu na gielde, na stacje paliw i myjnie
    ew toma serwis na opatkowickiej, mozesz sie powolac o Toma na a3c-lub
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  4. Podziękowania dla Miro za pomoc w problemie

    TeZe (30-07-09)

  5. #4
    malik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    Mam dres :)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    38 razy
    Podziękował
    45 razy

    Domyślny

    Zmien elektryka. Dobra firma na pewno znajdzie przyczyne.

    Miro mnie ubiegl. Tak czy siak rada dobra jest.
    Ostatnio edytowany przez malik - 30-07-09 o 12:59

  6. #5

    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Dzięki chłopaki zobaczymy co z tego wyjdzie, dam znać, tylko nie wiem czy zdąze przed wyjazdem wakacyjnym, teraz przez jakiś czas pozostaje mi odpinanie klemy ;P

  7. #6

    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam Was serdecznie jak narazie dalej bujam sie z tą cholerną sprawą !!!!
    mam do Was dwa bardzo ważne (dla mnie) pytania, ponieważ mam problem z moją A3 8P, mianowicie rozładowuje mi akumulator, było już u trzech elektryków (Bosch serwis i 2 innych elektryków u jednego nawet auto sprawdzał 2 tygodnie) wymienił bordnetz i dalej to samo, każdy rozkłada ręce żadnych błędów, prawdopodobnie wszystko działa jak należy(przynajmniej dla nich), cały czas jest pobór prądu 200 miliamper po 2 lub 3 dniach aku. całkowicie rozładowany, stąd moje pytanie bo tylko te 2 rzeczy nie działają w moim aucie:

    1. Które z urządzeń jest odpowiedzialne za miganie czerwonej diodki w podszybiu, to ta diodka która mówi nam ze auto jest zamknięte? moduł komfortu ? ponieważ u mnie zdarza się ze mimo zamkniętego auta diodka po jakimś czasie przestaje migać
    2. Co jest odpowiedzialne za wyświetlanie temperatury zewnętrznej na zegarach, to znaczy który komputer daje sygnał do wyświetlania temperatury zewnętrznej?

  8. #7

    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Naprawdę nikt nic nie wie na ten temat?
    będę wdzięczny za jakąkolwiek sugestie
    Ostatnio edytowany przez TeZe - 13-10-09 o 17:18

  9. #8
    Marecki5's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jelenia Góra
    Auto
    Audi a3 :-)
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Siem.
    Nie mam pomysłu na naprawe ale leganda marki Bosch juz dawno umarła. One sa tak drogie ze latami stoja po sklepach. opinie starych kierowców o tej marce juz dawno sa negatywne.
    Audi to audi...
    Może daj spokój i pożycz inny akumulator na dwa dni testów np.

  10. #9
    Krystian82's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowe Miasto nad Pilicą/Warszawa
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Witam. Nie chciałbym zakładać nowego tematu więc podepnę się ze swoim problemem pod ten. W swoim aucie mam zamontowany akumulator Centra futura CA 770 (użytkowany od roku). Problem wygląda następująco podczas normalnej jazdy samochód odpala bez problemu. W momencie postoju z wyłączonym silnikiem a włączonym odbiornikiem radiowym, bądź oświetleniem wewnętrznym (postój około 10 minut) przy próbie odpalenia przygasają a następnie gasną kontrolki. Nie można odpalić auta. Napięcie na akumulatorze wynosi 12,42V w spoczynku a przy włączonym odbiorniku spada o około 0,02v na sekundę. Alternator ładuje dobrze bo napięcie wynosi 14,2 v. Co może powodować taką sytuację?( dodam ze byłem u dwóch mechaników jedne stwierdził że to słaby akumulator a drugi że to wina rozrusznika )

  11. #10
    OŁEK's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Działdowo
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    mi np. panel radiowy zżera prąd. może to samo u ciebie sie dzieje.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •