Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 31 do 40 z 41

Temat: Zestaw do 8l 5d - proszę o porady

  1. #31

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kutno/Poznan
    Auto
    BMW 325iS
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Dobrze jest podłączone, jezeli Audi nie wypuscilo takiego kabelka to trzeba tak zmostkowac

    Co do audio i 13 z przodu nie jest to wcale przymus daltego, ze spokojnie mozna zastosowac dystanse mdf z13 na 165 i gra gitara ew. czasem troche drzwi przerabiac bo w 5d tam mało miejsca zaraz za głośnikiem, ale są g.łosniczki które sie tam mieszcza

    Jezeli chcesz pod same radio podlaczyc polecam JBl seri GTO, cewka daje rade zejść z impedancją do 2.7Ohm co sprawia, że głośniczki pod samym radiem zdecydowanie najlepiej zagraja

    pozdrawiam

  2. #32
    karutkowski's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łomża
    Auto
    Honda
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    17 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez adriank Pokaż post
    Dobrze jest podłączone, jezeli Audi nie wypuscilo takiego kabelka to trzeba tak zmostkowac
    "Dobrze" w przypadku podłączania kostek ISO to nie jest jednoznaczne pojęcie. Koledze akurat chodzi o to, aby radio wyłączało się razem ze stacyjką, a przy tak wypuszczonych przewodach z instalacji nie ma szans tego zrobić.
    JVC KD-SH1000 => ProconGold =>Audio Art 200.2 + Hfonics Son of Aphrodite + Audio System F2 -190 => Phase Evolution CFS 165.25 + IT MDS 12DVC

  3. #33

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Libiąż
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Kurcze, nie miałem czasu sprawdzać tych kabli pod stacyjką, ale jak to głębiej przemyślałem, to chyba się w to nie będę bawił, nie jestem elektrykiem, a naciskanie jednego przycisku nie sprawia mi znowu jakieś kosmicznej trudności i bez tego ułatwienia się obejdzie.

    Co do głośników, dzięki za radę Adrian, przemyślę i to, chociaż tak jak mówiłem, wolałbym nie musieć wiercić w drzwiach. Te JBL też brałem pod uwagę, chociaż tak jak już wcześniej wspomniałem, kiedyś będę chciał dokupić wzmacniacz, a one mogą się okazać trochę za słabe

  4. #34

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kutno/Poznan
    Auto
    BMW 325iS
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Nie ma problema, na PW rowniez odpisalem

    karutkowski sęk w tym, że przy takim podłączniu jakie kolega ma to powinno właśnie radyjko odpalac ze stacyjki...ew jest to na złej koci zrobione, ale raczej w to watpie..ciezko to stwierdzic przez internet

    JBL za słabe nie beda dlateego, że podłączone pod wzmaka beda działaly z impedancja 4oHm, a pod radiem zejda nawet do 2 stad pewien ich "uniwersalizm"

  5. #35
    karutkowski's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łomża
    Auto
    Honda
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    17 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez adriank Pokaż post
    karutkowski sęk w tym, że przy takim podłączniu jakie kolega ma to powinno właśnie radyjko odpalac ze stacyjki...ew jest to na złej koci zrobione, ale raczej w to watpie..ciezko to stwierdzic przez internet

    JBL za słabe nie beda dlateego, że podłączone pod wzmaka beda działaly z impedancja 4oHm, a pod radiem zejda nawet do 2 stad pewien ich "uniwersalizm"

    Zacznę tak. Do czerwonego przewodu podłącza się plus od stacyjki. Do żółtego (który w tym przypadku jest zmostkowany z czerwonym) podłącza się plus stały dla podtrzymania pamięci różnych ustawień. W takim podłączeniu jak ma kolega na zdjęciu, czyli ze stałymi plusami, nie ma możliwości, aby radio wyłączało się ze stacyjką, gdyż on w miejsce plusa odcinanego stacyjką ma stały plus. Plusa ze stacyjki nie ma wcale więc jakim cudem radio może się wyłączać razem ze stacyjką? Już nie wiem jak to prościej wytłumaczyć.

    Odnośnie drugiego akapitu to minimalna dopuszczalna impedancja pracy końcówek radia samochodowego to 4 Ohm!!! Mniejsza impedancja głośników grozi uszkodzeniem radia!!! Ten "uniwersalizm" bądź co bądź nie najlepszej jakości głośników JBL można przy podłączeniu do radia o d... potłuc
    JVC KD-SH1000 => ProconGold =>Audio Art 200.2 + Hfonics Son of Aphrodite + Audio System F2 -190 => Phase Evolution CFS 165.25 + IT MDS 12DVC

  6. #36

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kutno/Poznan
    Auto
    BMW 325iS
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    W jakims celu marka majaca dlugoletni staż w dziedzinie audio zrobiła i reklamuje te głośniki z taka mozlioscia...założyliśmy już sporo tych głosnikow do aut pod samo raido i jeszcze od 2 lat nikt nie przyjechal z reklamacja, ze radio sie spalilo wiec wiem w praktyce co polecam i co jak dziala

    Jesli chodzi o jakosc glosnikow to nie wiem po czym wnioskujesz ich "nienajlepsza" jakosc, ale w tej pulce cenowej podstawowych modeli jakosc jest jak njbardziej zadowalacja


    Co do podlaczenia radia masz jak najbardziej racje, nie umialem tego w słowa dzisiaj zlozyć po wieczorze kawalerskim

    pozdrawiam

  7. #37
    karutkowski's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łomża
    Auto
    Honda
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    17 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez adriank Pokaż post
    Jesli chodzi o jakosc glosnikow to nie wiem po czym wnioskujesz ich "nienajlepsza" jakosc, ale w tej pulce cenowej podstawowych modeli jakosc jest jak njbardziej zadowalacja

    pozdrawiam

    Rozumiem Cię. Jesteś dealerem JBl i chcesz zarobić, niestety dla Ciebie są fora internetowe, na których bardzo rzadko poleca się głośniki tej marki z tego względu, że w tej samej cenie można kupić lepiej grające głośniki innych firm! Nie będę więcej się wypowiadał na temat tych głośników, a jeśli ktoś się chce przekonać czy mam rację to niech wejdzie na forum np. Strefy Car Audio czy Elektrody i się przekona

    Pozdrawiam.
    JVC KD-SH1000 => ProconGold =>Audio Art 200.2 + Hfonics Son of Aphrodite + Audio System F2 -190 => Phase Evolution CFS 165.25 + IT MDS 12DVC

  8. #38

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kutno/Poznan
    Auto
    BMW 325iS
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Niestety dla Ciebie jestem dealerem nie tylko JBL'a ale ten akurat ma najprzyjemnie zasady dla firmy współpracujacych

    Ale nie o to chodzi...żyjemy w takim kraju i niestety u nas nie da rady inaczej niz "taniej" i wszyscy beda polecac cos innego bo jest 50-100zł tansze

    Ale nie neguje i to prawda, ja nikomu kitu nie wciskam i na sile nie wmawiam, ze to najlepsze testuje, sprzedaje, montuje i wiem co sam mam

    pozdr

  9. #39
    redDCcrew's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Astra GTC Sport
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    @karutkowski skończ p*** bo widać że masz blade pojęcie znajomy miał samochód w GLD Gdzie produkują sprzęt typowo Hi-end spokojnie dali mu wzmacniacz JBL który zasili Focale tweeterki i midy i grały jak marzenie ... tak samo z tyłu wiadomo też był JBL który zasilał skrzynię JBL (wiadomo po ich lekkich modach jak u mnie) ale sprzęt jest naprawdę dobry i nie p** głupot bo w każdym temacie ciągle piszesz to samo ....
    take care yO

  10. #40

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kutno/Poznan
    Auto
    BMW 325iS
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Hehe spokojnie Red. Oczywiscie popieram Twoje zdanie, ale fakt, e w naszym kraju wszyscy sie trzymaja wyżartych stereotypow. Moze i rzeczywiscie wczesniej bylo slabe, ale teraz na pewno jest zdecydowanie lepsze. Pomijam fakt wzmakow, ktore wg mnie sa rewelacyjne mocowo i jakosciowo

    Wiadomo, ze wszystko co dobre i fabryczne mozna zmienic, stad troche przerobek mozna wprowadzic i jest jeszcze lepiej

    Skonczy OT, kazdy ma prawo do swojego zdania, ale dobrze by bylo, zeby opinie brac z praktyki, a nie tylko z teorii

    Kazdy powinien sprzetu wysluchac sam i wybrac pod siebie. Nikt nikomu nigdy nie doradzic jakby ktos sam wybral mam tak wielu klientow, ze niektorym boschamnn gra lepiej od hertza

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •