Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 22

Temat: Kto jest morderca?

  1. #11
    monik's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    zielone
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Ja nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego u nas nikt nawet nie wpadł na pomysł, aby sposób przeprowadzania kursów nauki jazdy zapożyczyć od naszych zachodnich sąsiadów, Niemców. U nich to się świetnie sprawdza i zdecydowana większość osób po przebytych kursach jest bardziej douczona i ma więcej pokory.

    U nas kurs ogranicza się do tego, jak jeździć, aby zdać egzamin - a to, co ktoś będzie robił i jak sobie poradzi już po zdaniu tego kursu, nikogo nie interesuje. Kursy i egzaminy są kompletnie odrealnione.
    Best ET: 14.764@1/4mile

  2. #12
    malik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    Mam dres :)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    38 razy
    Podziękował
    45 razy

    Domyślny

    A jak wygladaja kursy u Niemcow? Tego nie wiem. U nas teraz na kursach ucza w ogole w kosmiczny sposob... Jak zobaczysz w lusterku pacholek, to wykonujesz 1,5 obrotu w prawo i trzymasz 1sekunde delikatnie gaz, itd... Masakra!

  3. #13

    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    na śląsku
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez monik Pokaż post
    Inna kwestia jest taka, że w głównej mierze do własnych błędów nie potrafią się przyznać faceci w wieku około 40-50 lat, w dobrych autach, którzy uważają, że cały świat leży im u stóp i to oni są królami szos.
    Ja myślę, że za bardzo generalizujesz. Ja oceniam ludzi, dopiero po tym jak ich poznam. Np. po czynach lub po logice wypowiedzi.

  4. #14
    monik's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    zielone
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez malik Pokaż post
    A jak wygladaja kursy u Niemcow? Tego nie wiem. U nas teraz na kursach ucza w ogole w kosmiczny sposob... Jak zobaczysz w lusterku pacholek, to wykonujesz 1,5 obrotu w prawo i trzymasz 1sekunde delikatnie gaz, itd... Masakra!
    Tam przede wszystkim są testy psychotechniczne, które same w sobie robią duży przesiew wśród potencjalnych kierowców. Poza tym, o ile się nie mylę, jest więcej godzin do wyjeżdżenia i kierowcy nie są uczeni takich "sztuczek" jak np. ta, którą opisałeś.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ven Pokaż post
    Ja myślę, że za bardzo generalizujesz. Ja oceniam ludzi, dopiero po tym jak ich poznam. Np. po czynach lub po logice wypowiedzi.
    A ja oceniam po tym, co sama obserwuję - a moje obserwacje wskazują na to, co napisałam. Nie będę rozmawiać na każdych światłach z takim 30-40 latkiem aby móc go poznać i ocenić - oceniam go na podstawie kultury jazdy (a właściwie jej braku), którą prezentuje.
    Jest to generalizowanie, ale moim zdaniem w pewnym sensie uzasadnione.
    Best ET: 14.764@1/4mile

  5. #15

    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    na śląsku
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Ja myślę, że ponownie uogólniasz. Ja nie rozmawiam z innymi na każdych światłach. Zgadzam się, że można ocenić innych na podstawie kultury jazdy - CZYN
    Ja myślę, że każde generalizowanie nie jest uzasadnione.
    Jeździł kiedyś samochodem marki Rover, teraz z niego jest tylko Pozer...

  6. #16
    malik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    Mam dres :)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    38 razy
    Podziękował
    45 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ven Pokaż post
    Ja myślę, że ponownie uogólniasz. Ja nie rozmawiam z innymi na każdych światłach. Zgadzam się, że można ocenić innych na podstawie kultury jazdy - CZYN
    Ja myślę, że każde generalizowanie nie jest uzasadnione.
    Tu rozmawiamy raczej o tym jaka grupa spoleczna ma tendencje do "chorego" poruszania sie po naszych drogach i popieram Monike. Niestety, ale wiekszosc nieprzyjemnych akcji powoduja kobiety w tym wieku lub mezczyzni ale troche starsi.
    Sytuacja chocby z wczoraj... Jade srodkowym pasem i skrecam w prawo. Obok (na prawym pasie) stoi kobieta ktora rowniez skreca w prawo. Nauczony doswiadczeniem wiedzialem ze moze numer wywinac. I nie mylilem sie. Skrecila w prawo i poprostu chamsko wjechala na srodkowy pas spychajac mnie na lewo. Klakson niewiele pomogl. Jak zaczela manewr "skretu w prawo" tak juz dalej nieudolnie go skonczyla.
    Niby nie mozna uogolniac, ale jak ja widze kobiete stojaca obok w korku to autentycznie zaczynam ja obserwowac i "uwazac" na nia. Przykre ale taka jest prawda.

  7. #17

    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    na śląsku
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    widzę, że popełniłem błąd logiczny w poprzedniej wypowiedzi.
    sprostowanie: mnie kierowca nie interesuje
    Jeździł kiedyś samochodem marki Rover, teraz z niego jest tylko Pozer...

  8. #18
    monik's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    zielone
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ven Pokaż post
    widzę, że popełniłem błąd logiczny w poprzedniej wypowiedzi.
    sprostowanie: mnie kierowca nie interesuje
    może to ja mam jakieś problemy z czytaniem ze zrozumieniem, ale ja nadal nie wiem o co Ci chodzi...
    Best ET: 14.764@1/4mile

  9. #19
    mati6's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    jelenia góra
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Bardzo ciekawe spostrzeżenia autora artykułu.

    Odnośnie:
    Cytuj Oryginalnie napisane przez monik Pokaż post
    No właśnie, to jest jedna z elementarnych kwestii - powinno się douczać pieszych, czy to w szkołach, czy na kursach, etc.
    Niestety drugą stroną medalu jest to, że pieszy też jest ważnym uczestnikiem na drodze i też ma prawo przejść przez ulicę, a nie stać często gęsto po kilka minut, w deszczu i ciężkimi siatkami, bo żaden kierowca nie kwapi się do zatrzymania i przepuszczenia. I nie daję tu aprobaty dla nierozważnego wchodzenia przed koła nadjeżdżającego pojazdu.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez monik Pokaż post
    Ja nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego u nas nikt nawet nie wpadł na pomysł, aby sposób przeprowadzania kursów nauki jazdy zapożyczyć od naszych zachodnich sąsiadów, Niemców.
    I proszę zwrócić uwagę choćby na naszych zachodnich sąsiadów, w DE wystarczy stanąć przy przejściu i zaraz się auto zatrzyma.

    Co do nauki naszych rodzimych instruktorów to zauważalny i denerwujący jest fakt, że pozwalają jeździć kursantom zbyt wolno, co (przynajmniej jeszcze do niedawna) było w OSK mojego miasta powodem do oblania egzaminu - vide wypowiedź Malika na temat poziomu nauczania. Wiem strach i obawy przyszłych kierowców, ale po to jest kurs żeby to przezwyciężyć, a nie blokować krajową drogę do 50-60kmh w godzinach wzmożonego ruchu.

    A z tym:
    Cytuj Oryginalnie napisane przez adriank Pokaż post
    Zawsze uwazalem, ze najwiekszym zagrozeniem sa kierowcy, ktorzy od lat jezdza wolnymi autami i uwazaja sie za najlepszych kierowcow na swiecie...a zwroc im uwage to co sie odzywasz gowniarzu, za krotko jezdzisz...chociaz masz silnik 2-3x mocniejszy.
    sam się spotkałem na drodze i jest to bardzo irytujące, a na brak obiektywizmu (głupotę) takich kierowców brak słów i szkoda nerwów na zbędne dyskusje.

  10. #20

    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    na śląsku
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez monik Pokaż post
    może to ja mam jakieś problemy z czytaniem ze zrozumieniem, ale ja nadal nie wiem o co Ci chodzi...
    Ja nie oceniam innych (bo nie chcę być oceniony).

    Jeśli przeczytasz dokładnie ze zrozumieniem mój podpis, zastanowisz się, zrozumiesz.

    Ja zrozumiałem i nie jestem już emocjonalny (nie odczuwam strachu, gniewu).

    Teraz jestem spokojny.
    Jeździł kiedyś samochodem marki Rover, teraz z niego jest tylko Pozer...

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •