Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 58

Temat: silniczek regulacji świateł

  1. #11
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce...
    Auto
    beatlowóz
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    Ja przeciagnąłem sznurek pod ta białą plastikową prowadnicą podciągnałem ją do góry i wpiałem silniczekwiem bo sie bawiłem wypiąłem i nie umiałem włożyc,ale dla chcącego..
    Odnośnie soczewki jak bardzo nie zniszczyłeś wewnątrz lampy tej zabudowy to mozesz spróbować metody powyzej i może być ok w najgorszym wypadku trzeba bedzie ją rozkleic albo kombinowac klejenie przez tylny otwór(zaslepke lampy), ale nie jest to takie proste bo mało miejsca do "manewrowania"
    Dodano:
    Cytuj Oryginalnie napisane przez sławko Pokaż post
    kolego, najpierw musisz zdjac zderzak a dopiero pozniej brac sie za demontaz lampy a nie odwrotnie.
    a po co demontowales silniczek?? wystarczy kostki odpiac, wymontowac lampe a dopiero pozniej ja rozbierac...
    jakos nie wierze zeby sie ten plastik polamal, mogl poprostu nie wskoczyc na swoje miejsce i dlatego soczewka lata...
    Mysle ze kolega ma rację i nic groznego sie nie stało wystarczy ze wepniesz silniczek na swoje miejsce i bedzie gites troche zabawy przed toba
    Dodano:
    Cytuj Oryginalnie napisane przez sławko Pokaż post
    obiecane foty nitu do mocowania zderzaka
    po prawej stronie na obu zdjeciach jest glowna czesc nitu ktora wkladasz w zderzak od gory, ta druga czesc (po lewej stronie) wbijasz w ten glowny ale otworem do gory bo jak go zbijesz odwrotnie to pozniej juz go nie wyciagniesz i bedziesz musial go zniszczyc zeby go wyciagnac...
    powodzenia
    ee chyba odwrotnie nie da rady chociaż jakimś 5kg młotkiem pewnie by dało...
    Dodano:
    Cytuj Oryginalnie napisane przez patryciusz Pokaż post
    Trzeba ustawić światła żeby świeciły maksymalnie w górę . Z silniczka wysunie się na maxa ten bolec i można bokiem bez problemu go założyć w tą prowadnice
    No tak ale w przypadku automatycznej regulacji chyba by trzeba cos z czujnikiem zrobić?(ale nie tym 5kg) ewentualnie silniczek pod zasilanie podpiąc ale mysle ze sznurkiem czy drutem bedzie szybciej
    Ostatnio edytowany przez Kamil_lo - 26-08-09 o 19:55 Powód: Automatyczne łączenie postów

  2. #12
    patryciusz's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Kamil_lo Pokaż post
    No tak ale w przypadku automatycznej regulacji chyba by trzeba cos z czujnikiem zrobić?(ale nie tym 5kg) ewentualnie silniczek pod zasilanie podpiąc ale mysle ze sznurkiem czy drutem bedzie szybciej
    Ja mam właśnie automatyczną regulacje i przy lewym kole odkręciłem 10 kluczem ramie czujnika dałem je na maxa do góry, włączyłem światła ten bolec się wysuną i bez problemu założyłem.

    Quattro 165KM

  3. #13

    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów->Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Kupiłem lampy poliftowe i przymierzam się do wymiany. Wiem, że trzeba przełożyć sliniczki ze starej lampy, tylko na tej nowej jest taka zaślepka-pokrętło. Nie wiem jak to wyjąć. Przekręcam to i poluzowuje się mocowanie luster w środku lampy, ale nie mam pojęcia jak to pokrętło odłączyć od lampy, żeby w jego miejsce zapewne włożyć silniczek.

    Zdjęcie elementu:

    Ostatnio edytowany przez jarus - 14-06-10 o 07:59

  4. #14

    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów->Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Nikt nie wie, co z tą zaślepką zrobić ?
    Nie mam pojęcia również do czego w lampie przy światłach mijania jest taka wajha, którą się przesuwa i coś tam się w środku dzieje...
    Ostatnio edytowany przez jarus - 16-06-10 o 06:16

  5. #15
    Grabek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    283 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    ta zaślepka na zdjęciu a dokładnie uchwyt, który tam jest blokuje odbłysnik żeby nie latał.
    Trzeba go przekręcić, lekko przegiać na bok i wyjąć.
    Możesz sobie pomóc drugą ręką i przyciagnąć odbłyśnik do siebie wtedy wyjdzie bez problemu. W taki sam sposób załóż silniczek.

    A ta wajcha jest do regulacji przesłony w soczewce
    Części na sprzedaż do: Audi TT 8N BAM A3 8P Sportback R32 S-line Audi A3 8L 1,8T 3d Audi A3 8L 1,8T 5d Audi S3 8L 1,8T

  6. Podziękowania dla Grabek za pomoc w problemie

    jarus (16-06-10)

  7. #16

    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów->Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Dzięki wielkie za odpowiedź. Próbowałem na różne sposoby i na razie nie mogę za nic tego wyciągnąć, ale będę próbował. Teraz mam przynajmniej pewność, że to jest do zrobienia. Dzięki

  8. #17
    szataniszcze's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    25 razy

    Domyślny

    w poliftach DEPO, nie ma tej szyny do silniczka co w oryginalnych lampach.
    tam jast taki koszyczek.
    jak masz tą zaślepke w lampie, to jak odkręcisz to lata ci w reku z całym odbłyśnikem-nie?
    na końcu trgo pręcika co jest w zaslepce jast metalowa kulka która siedzi albo w koszyczku na wcisk, albo w takiej szynie w kształcie litery U.
    jeśli te lampy to DEPO to na 99% są tam te koszyczki.

  9. #18

    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    leszno
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    chce założyć silniczki, ale mam właśnie takie zaślepki jak na zdjęciu poniżej; okręce tą zaślepkę o 180 stopni (dalej nie ma ruchu) to się poluzuje ale dalej nie chce wyjść, podważam śrubokrętem od boku, ale też nic nie daje; na siłę nie chcę robić, żeby nic w środku nie pękło; robił to ktoś ostatnio żeby coś poradzić?
    może tą zaślepkę trzeba wykręcić z tego pręcika? tylko wygląda że są do siebie na stałe przymocowane.
    i zakładając, że silniczki będą założone to oba światła będą regulowały się na tej samej wysokości, tzn będą równo świeciły jak zmieni się ustawienie?

    lampy poliftowe depo

  10. #19
    szataniszcze's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    25 razy

    Domyślny

    jak sie boisz ciągnąć to rzeczywiście weź klucz (jakaś 4ka, albo 6tka albo mniejszy- nie pamiętam) i na końcu tego bolca jest sześciokąt i tam załuż klucz i wykręć te zaślepke do końca i zobaczysz ten koszyczek
    a zapomniałem jest jeszcze jeden typ mocowania
    oto rysunki i zdjęcie do 3 niejasnego rysunku:

    Ostatnio edytowany przez szataniszcze - 20-05-11 o 16:05

  11. #20
    sylwester_kram's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    zielona góra
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ostatnio walczyłem z tym w poliftach TYCa, najlepszym rozwiązaniem w moim przypadku okazało się nacięcie śruby która znajdowała się w zaślepce, a następnie wykręcenie jej. Plastik (czyli zaślepkę) zdejmujemy a śruba zostaje w tej szynie i już wtedy bez problemu można ją wyjąc.

    Pozdrawiam

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •