Pokazane rezultaty 1 do 9 z 9

Temat: układ chlodzenia silnika audi a3 AKL 98' 1.6

  1. #1
    anakinmar1253's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bieruń
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    2 razy

    Unhappy układ chlodzenia silnika audi a3 AKL 98' 1.6

    Witam, mam problem zwiazany z poziomem plynu chłodzacego w zbiorniczku wyrównawczym tzn. ostatnio spuszczalem plyn z ukladu chłodzenia bo krusiec był wynieniany i zalalem nowym płynem, chodził jakis czas na wolnych obrotach zeby sie troche odpowietrzyl wlalem 6Litr klime tez zapuscilem ,grzanie na full tylko nie dziala mi jak tzeba webasto to jedynie one moze nie byc odpowietrzone chyba poziom jest w normie na max zakrecam korek i teraz jest taka sprawa powiedzmy po przejechaniu tych 40 km i zgaszenie silika i po paru gadzinach jak zas chce gdzies jechac po uruchomieniu silnika po chwili pracy silnika włącza mi sie niski poziom pyłnu kontrolka zaczyna mrugać ze za malo zagladam pod maske i pacze w zbiorniczku nie ma płynu odkrecam powoli i słychac ssssssss i poziom powraca do normy termostat puszcza sprawdzalem i tak w kolko po jezdzie zasysa i niekiedy musze dolewac płynu chyba juz wlalem7,8 l a NIE WIDAC wycieków gdzies czy na asfalcie czy na spodzie chłodnicy albo na spodzie silnika prosze o pomoc

  2. #2
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Sprawdzales poziom oleju?nie podniosl Ci sie czasem?Nie wiem gdzie jest webasto umieszczone w a3 ale w jego okolicach nie jest mokro?Nie dokonca wiem co to jest krusiec? czy chodzilo o kruciec?Prosilbym o wyjasnienie

  3. #3
    anakinmar1253's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bieruń
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    2 razy

    Post

    ok. sprawdze poziom oleju, webasto jest od strony pasażera jak sie patrzy pod maskę przy kole tez sprawdze, tak chodzi o kruciec ten co jest przy bloku silnika taki trójnik i w nim jest czujnik temp dam znac jak sprawdze. A moze to byc wina chłodnicy? albo korka w zbiorniczku wyrównawczym juz 2 nowe testowalem
    Audi A3 AKL 1.6 98'

  4. #4
    Pawel_yu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    SB
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    122 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Ja mialem podobne objawy w dawnej AKL. Okazalo sie ze uklad chlodzenia jest zapchany. A zapchal go mechanik ktory wymienial mi rozrzad ( wsadzil cos jeb.....)
    Koszt naprawy to okolo 400 PLN

    pzdr

  5. #5
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    8 litrow plynu to jest duzo i ten plyn musi gdzie sie gromadzic gdyby bylo cos zapchane to uklad nie pomiescilby tyle,tym bardziej ze gdy plyn zlapie temperature to zwieksza swoja objetosc.Nie ma plam,wyciekow to gdzie moze sie gromadzic plyn?poczekamy az kolega sprawdzi stan oleju i jak bedzie w normie to ja na prawde nie wiem gdzie on moze ubywac

  6. #6
    anakinmar1253's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bieruń
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    a jak by sie płyn dostawal do silnika czy było znac gdzies oprócz wzrostu poziomu na bagnecie chodzi mi o np. tzw. ser na bagnecie bo na korku wlewu oleju jest taka zółta maz gdzie niegdzie( dziennie przejezdzam tylko 10km potem 8 h stoi i spowrotem 10km do roboty tylko jezdze) czy jak bym spuscił olej to bym sie dowiedzial czy jest tam płyn na bagnecie widac olej nie zołta albo zbliżoną do zóltego maz .
    Dodano:
    ogólnie nie ma wycieków tzn. plam i widocznych wycieków kiedys mechanik mi powiedzial ze chłodnica sie poci ale niewiem gdzie moze to chyba ze chciał mnie naciagnac na koszta 500zł
    Ostatnio edytowany przez anakinmar1253 - 26-08-09 o 23:56 Powód: Automatyczne łączenie postów
    Audi A3 AKL 1.6 98'

  7. #7
    Pawel_yu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    SB
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    122 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    to ze masz tzw "majonez" to narmalne przy jezdzeniu na krotkich odcinkach. Silnik sie nie dogrzewa i olej wytraca wlasnie to g....

  8. #8
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    nie musisz oleju spuszczac wystarczy ze odkrecisz korek spustowy nie do konca zostaw najlepiej na jednym zwoju i plyn sam bedzie wyciekal o ile jest tam.
    Who I am? I am a the Champion.

  9. #9

    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    warszawa
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    ja miałam podobnie tylko płyn mi uciekał zmienilismy kruciec za 15zł i smiga az miło

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •