Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 15

Temat: problem z laptopem- jest jakiś spec??

  1. #1
    pajak381's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włocławek/...
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny problem z laptopem- jest jakiś spec??

    Witam
    mam 2 letniego lapka Acer Aspire 8730ZG, intel pentium dual core T3400 (2,16GHz, 667 MHz FSB, 1MB L2 cache), 18,4" HD LCD, 1791 MB Nivida GeForce 9300M GT TurboCache, 3 GB DDR2, 320 GB HDD, DVD-Super Multi Dl , używam xp, antywirus to awast

    pojęcie o komputerach mam znikome ale jak ktoś coś by mi pomógł to byłbym wdzięczny, mianowicie gdy włączę lapka podłączony mam kabel z internetem i włączone mam wifi (nawet jak nie ma zasięgu żadnej sieci w wifi) to komp po pewnym czasie( raz 10 min raz 1h) zawiesza mi się i nic nie mogę zrobić-tylko restrat, jak przy starcie wyłączę wifi to nic się nie zawiesi jest to denerwujące
    kolejny problem to zalałem ostatnio lapka herbatą- działa po osuszeniu tylko touchpad nie działa- ta myszka wbudowana w lapka- nie wiem jak sprawdzić gdzieś w ustawieniach co się stało- pewnie gdzieś jakiś komunikat jest typu-brak łączności z urządzeniem?- może wystarczy je od nowa zainstalować??
    i dziś najbardziej denerwującą usterkę znalazłem- włożyłem płytę dvd później i cd do napędu- napęd ruszył(szumiał) jak zawsze przy myszce pojawiła się nawet przez chwilę mała ikonka płyty ale niestety żadnej płyty mi nie odczytał i żadnej nie widzi, nie wiem co jest nie tak? napęd rusza a komputer nie widzi płyt
    jedyne co na szybko znalazłem to jak widać na tym screenie;



    za wszystkie pomocne podpowiedzi dziękuje

  2. #2
    etanol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko Biała/Gliwice/Tarnowskie Góry
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    masz coś podłączone do gniazda pcimcia ? tego głębokiego, szerokiego

  3. #3
    inhoss's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    48 razy
    Podziękował
    40 razy

    Domyślny

    witam, na moje to wina jest zawirusowanego systemu ja na twoim miejscu zrobiłbym tak: rozebrał lapka wyczyścił wszystkie wentylatory z kurzu, radiatory i całą płytę główną, touchpada też wyczyścić trzeba skoro zalany był herbatą, syf został pewnie, po tym zabiegu kompletny format kompa i potem przeskanowanie dysku dobrym antywirem, polecam noda powinno pomóc, to jest jedno rozwiązanie, drugie to: włóż płytkę ze sterownikami i na nowo poinstaluj stery od sprzętu oraz wywal awasta i sciagnij noda i przeskanuj dysk, może pomoże

  4. #4
    pajak381's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włocławek/...
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    do gniazda pcimcia nie mam nic podłączonego
    kolego czyżby awast był takim ścierwem i nie wykrył wirusa który mógłby blokować mi np napęd dvd/cd??
    format kompletny czyli to co mam na dysku c i d zostanie wywalone??

  5. #5
    inhoss's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    48 razy
    Podziękował
    40 razy

    Domyślny

    miałem kiedyś avasta i wira który blokował mi partycje, avast go nie widział, nod go zwalczył. możesz format zrobić i tylko na partycji c pokasują dane

  6. #6
    domel79's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    311 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    skoro zalałeś lapka herbata to wydaje mi sie ze podstawa to go rozkręcić i wyczyścić
    potem można dokonać zabiegu cofnięcia sytemu

  7. #7
    pajak381's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włocławek/...
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    no fakt że powinienem go wyczyścić- postaram się go jakoś rozebrać i to zrobić- ściereczką z alkocholem 40% wystarczy?? a czy mogę jakos sprawdzić w ustawieniach czy ten touchpad jest podłączony- czy komp go widzi- i czy jest problem gdzieś w połączeniach -płyta główna-touchpad czy to wina uszkodzonego touchpada?

  8. #8
    inhoss's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    48 razy
    Podziękował
    40 razy

    Domyślny

    rozbierz przeczyść złącza taśmy itp co łaczy tego touchpada złóż i zobacz czy działa, ogólnie w panelu sterowania tam gdzie są ustawenia czułości myszy itp powinnien też widnieć touchpad
    Dodano:
    ale jeśli herbata poleciała na niego to pewnie zwarcie poszło i już nic z nim nie zrobisz :/ ale spróbować można
    Ostatnio edytowany przez inhoss - 06-01-12 o 14:06 Powód: Automatyczne łączenie postów

  9. #9
    LeoRulez's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Zobacz w zakladce Mysz i inne urzadzenia wskazujace czy jest aktywny touchpad. Jezeli nie - nie sadze zebys go odratowal po zalaniu. Wyczyscic tak czy inaczej musisz wnetrze obudowy.
    Pozniej zrob porzadek w systemie i na dyskach. Jezeli nie wiesz co masz proponuje reinstalacje lub format i nowe sterowniki.
    Jezeli chodzi o naped, sprobuj przetrzec oczko czystym alkoholem.
    __________________________________________________ _______________________
    a3 1.6 AKL=>a3 1.9 AHF=>a8 6.0 AZC=>Logan 1.6 K7M=>Clio 16v F7R=>Berlingo 1.6 HDi

  10. #10
    pajak381's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włocławek/...
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    no jest tam - panel sterowania-> mysz-> sprzęt: no i jedna mysz której używam zewnętrzna i druga też -czyli chyba touchpad i pokazuje komunikat że to urządzenie działa poprawnie ale w realu nie działa odinstalowywałem i nic, jutro będę czyścił

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •