Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 11

Temat: Wstrzas podczas odpalania

  1. #1

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Volvo S40 2.0D
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny Wstrzas podczas odpalania

    Witam,

    Tak jak w temacie podczas odpalania jest charakterystyczny wstrzal silnikiem. Musze tez wspomniec o kilku przypadkach kiedy auto nie moglo odpalic. Zdarzylo sie to kilka razy, krecil ale nie odpalal. Ostatni taki przypadek mial miejscu e mechanika po tym jak wymienial mi lozysko z przodu i tarcze z tylu.
    Wczesniej gdy nie mogl odpalic po prostu musialem odczekac jakies 30 minut i bylo ok. Tym razem nie odpalal, mechanik podpial sie pod komp ale nic nie wyszlo, w koncu wpadl na pomysl ze moze sie zapowietrzyl (fakt od kilku miesiecy zaobserwowalem pecherzyki powietrza w przewodzie). Odkrecil cos tam pod pokrywa silnika i odpalilem. I teraz najwazniejsza rzecz, gdy juz zalapie to odpala spokojnie, bez wstrzasow. Jednak z biegiem czasu wstrzasy rosna az do momentu (tak to wnioskuje) kiedy znowu nie chce odpalic.
    Czy to zapowietrzenie moze powodowac takie wstrzasy? Jak sie tego pozbyc? Mechanik mowi ze to powietrze powinno sie samo wydostac przy ostrzejszej jezdzie ale ono caly czas tam siedzi.
    Wina zaworka zwrotnego? Wymieniany byl filtr paliwa po zakupie auta, rozrzad zmieniany i dalej to samo.
    Pomocy

  2. #2

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Volvo S40 2.0D
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Problem znowu mnie spotkal, odkrecilem wtrysk ( nie wiem czy dobry), paliwo sie lalo ale nie odpalal

  3. #3
    MaGGu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Okolice Krakowa
    Auto
    Audi S3 8V
    Model
    S3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CJXC (300 KM)
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Za każdym razem po przekręceniu zapłony zapala się kontrolka świec żarowych ?
    Audi A3 8L VP - 192 KM 404NM by DynoSoft - SOLD
    Audi A3 8L PD - 224KM 430 NM by COMPSport - SOLD
    Audi A3 8P BKD - 216KM 435NM by DynoSoft - SOLD
    VW GOLF 6 R20 CDLF - 350KM 445NM by COMPsport - SOLD

    Audi S3 CJXC Sportback - 385KM 492NM by
    COMPsport - NOW


  4. #4

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Volvo S40 2.0D
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    za kazdym razem

  5. #5
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez lucano1 Pokaż post
    za kazdym razem
    jeśli tak to wykluczamy przekaźnik 109 i jeśli problemy są podczas odpalania zarówno zimnego jak i ciepłego silnika to zdejm wąż powietrza doładowanego z obudowy zaworu EGR (przed kolektorem ssącym) jeśli nie będzie zapalał i sprawdź w jakiej wtedy pozycji będzie klapa gasząca widoczna we wlocie obudowy EGR - ma być otwarta - jeśli będzie zamknięta to już masz przyczynę dlaczego nie odpala, trzeba wtedy wykręcić obudowę EGR i dokładnie ją wyczyścić wewnątrz z nagaru bo blokuje on klapę gaszącą,
    co do wstrząsów to podejrzewam poduszki pod silnikiem - wszystko to podałem Ci na elektrodzie - teraz tylko studiuj identyczne tematy na necie.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  6. #6

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Volvo S40 2.0D
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Problem z odpaleniem zawsze pojawia sie na ostudzonym silniku (czy to postoi 3h czy cala noc). Nie jestem az takim majsterkowiczem i wolalbym nie ruszac tego zaworu i reszty. Rozumiem ze trzeba ta klape sprawdzic teraz, w momencie gdy nie odpala? Bo jak juz odpali to znowu przejezdze miesiac lub dwa i boje sie ze w koncu mnie zaskoczy w takim momencie ze bede musial brac lawete do krakowa
    Piszesz ze wstrzasy moga byc wina poduszek ale po kazdym takim problemie z odpaleniem auta - gdy juz w koncu odpali to tych wstrzasow nie czuc. To tak jakby poduszki sie naprawialy zeby z powrotem sie nadawaly do wymiany? Dziwne.


    PS. Czy znalazlaby sie uprzejma osoba z krakowa lub okolic zeby sprwadzic u mnie ta klape gaszaca?:>
    PS2 We wrzesniu kilka razy zdarzylo sie tak ze rano rozrusznik slabo krecil ale silnik odpalal. Jak juz odpalil i go zgasilem to bylo ok. Moze to miec jakis zwiazek z ww. problemem? Bo moze akumulator to wszystko powoduje? Pojemnosc 72 i prad rozruchowy 380 bodajze.
    Ostatnio edytowany przez lucano1 - 17-09-09 o 20:17

  7. #7

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Volvo S40 2.0D
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Wczoraj gdy nie mogl odpalic krecilem az padl akumulator. Dzis rano sprawdzilem klape i byla otwarta. Podpialem akumulator do 2 auta, odczekalem chwile i odpalil od razu. Posprawdzalem klape - otwiera, po zgaszeniu zamyka i za 3 sec znowu otwiera tak wiec raczej klapa jest ok. Autko teraz pali ale jezdzenie z taka tykajaca bomba mi nie lezy. Co do samego wstrzasu teraz nim nie trzesie przy odpalaniu ale to kwestia czasu.

  8. #8
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    czyli już jest postęp bo odpada przekaźnik 109 oraz klapa,gasząca, pozostaje nam zatem kąt wtrysku zbyt późny lub ucieczka paliwa jak podał mechanik, zamontuj na wszelki wypadek zaworek zwrotny paliwa przed filtrem paliwa i na wszelki wypadek srawdź wartość kąta wyprzedzenia tłoczenia - czyli kąt wtrysku - jego wartość powinna oscylować w granicach 46-51 jednostek.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  9. #9

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Volvo S40 2.0D
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    A akumulator to po prostu przypadek ze odpalil za pierwszym strzalem po podladowaniu? Mam szukac w tym jakiegos powiazania czy akumulator zostawic w spokoju? Czasem po dluzszym postoju za 1 razem wolniej mi zakreci rozrusznik ale odpali. Potem juz jest OK.

  10. #10
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    jeśli gorący silnik odpala to akumulator jest jeszcze OK.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •