Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 28

Temat: Turbo wybuchło na hamowni pomocy

  1. #1
    seba-auto's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kamień Pomorski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny Turbo wybuchło na hamowni pomocy

    Witam serdecznie! Ostatnio udałem sie na hamownie w celu zwiekszenia mocy w moim autku A3 Sportback ze 140 km na 180 km. Co sie okazało przy hamowaniu diagnosta stwierdział ze mam zapieczone turbo i na wykresach rozniez bylo to widać poniewaz na poczatku bylo 150 km seria po nastepnym hamowniu 110 km seria i gdy wgralismy program turbo powiedziało papa (wybuchlo) a wiec wyslalem je do regeneracji. Teraz mam pytanie poniewaz jestem troche w tym temacie mało obeznany. Czy sa jakies porady co do montazu turbo? słyszałem od mechanika z Kamienia Pomorskiego ze jesli bedzie one zalozone i zalane olejem nalezy przytrzymac wirnik przez 5 s i dopiero puscic aby moglo sie nasmarowac, czy to prawda bo nie chce tracic palcow ani uszkodzic Turbo... Czy ktos z was robił juz program na hamowni?? i czy autku nic nie jest?? Napiszcie najlepiej osiagi po hamowaniu, bo naprawde po tym zdarzeniu odechcialo mi sie troszke tych 180 km... Boje sie ze kolejny raz turbo wybuchnie choc z tego co słyszałem nie powinno...
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 04-07-15 o 18:19

  2. #2

    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Seat Ibiza
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Jak Ci gościu robi softa przy zapieczonych kierownicach spalin, to krzyż na drogę. Możesz mu podziękować za wysadzenie sprężarki.

    Kolejna rzecz - trzymanie wirnika... masakra jakaś. Nie wiem jak w PDku się to robi, ale przy VP po prostu odpinasz kostkę od pompy wtryskowej i kręcisz aż sprężarka zaciągnie wystarczająco dużo oleju. Przy PD za pewne też w jakiś sposób odcina się dopływ paliwa.

  3. #3
    seba-auto's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kamień Pomorski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Dzieki wielkie za info. Jak narazie turbo w regeneracji, mam nadzieje ze w nastepnym tygodniu bedzie juz w Szczecinie i przy montazu zwroce uwage czy mechanicy zrobia to jak nalezy i czy dadza turbince sie nasmarowac. Czy jesli turbo jest po regeneracji to musi jakis czas przechodzic dotrzec sie? bo odrazu po załozeniu turbo, odwiedzam hamownie i kolejny raz bedziemy hamowac od poczatku na serii i puzniej na programie. nic sie nie stanie turbince? Bo jak narazie program za 1600 zł wychodzi mnie ponad 3000 zł ;/ i mam juz dosc wydatkow... Jeszcze jedno czy musze wyczyscic intercooler? bo wydech ponoc nie trzeba mowia ze sie przepali... jedynie nowy olej noi chyba ten intercooler?

  4. #4

    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Seat Ibiza
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Jak turbo puściło olej w dolot, to koniecznie musisz go wyczyścić.

    Gdzie robisz program, że mają takie profi podejście?

  5. #5
    Cyc's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa/Siemiatycze
    Auto
    Czarny :]
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    30 razy

    Domyślny

    Kolego zmien tunera ja bym takiemu juz podziekowal...
    "- Dobrze jeździsz ?
    - Nie, ale szybko..."

  6. #6
    seba-auto's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kamień Pomorski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    V-tech w Szczecinie. Moj kolega tydzien wczesniej robił u nich Seata Leona 150km wykrecili na 190 i 400 nm to jest bardzo zadowolony. Mam nadzieje ze po tej regeneracji auto przezyje softa podkreconego i bedzie jedziło jak nalezy... Nagram filmy z hamowni z wykresami i wrzuce Ogolnie to diagnosta po pierwszym schamowaniu powiedział mi ze turbo zapieczone do czyszczenia no ale nie myslalem ze to sie tak skonczy... ponnadto po wybuchu auto strasznie kopcilo białym dymem ale mowia ze to olej sie pali i dlatego... Na poczatku chciałem jechać nim 80 km do warsztatu w Kamieniu no ale chyba raczej bym nie dojechał i na szczescie 100 m dalej znalazlem warsztat ktory sie podjoł wyciagniecia turbo za 400 zł mam nadzieje ze ta cena to razem z włozeniem nie samo wyciagniecie hehe

  7. #7
    Cyc's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa/Siemiatycze
    Auto
    Czarny :]
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    30 razy

    Domyślny

    Wykresy tu masz wykresy z hamowni i mozesz zobaczyc na jaka moc mozesz liczyc, po jakich modyfikacjach...
    Te 180KM to "troche" optymistyczne ale pewnie V-Tech potrafi...
    "- Dobrze jeździsz ?
    - Nie, ale szybko..."

  8. #8
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    kolego, masz dzial ponizej wykresy z hamowni, masz silniki rowniez 2.0tdi, mozesz sobie zobaczyc co, kto i na ile zrobil
    wpisz sobie w wyszukiwarke na ktorymkolwiek z for vtech, nawet na google, przeczytaj opinie , a juz tam nie pojedziesz raczej

    2. jaki masz dokladnie silnik w aucie ?? bo CBAA to silnik common rail z 2009roku, vtech raczej sie tego nie tyka

    3. jesli masz BMM to granica 165, jesli BKD to nie robi sie wiecej niz bezpieczne 170-180 na seryjnym turbo
    ale papier wszystko przyjmie, wykres bedzie jak klient chce itd.

    poczytaj spokojnie,
    a o fachowosci swiadczy to ze po diagnozie podjeli sie strojenia auta, dyletanctwo, chyba ze sie sam zgodziles na wlasna odpowiedzialnosc, to ....
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  9. #9
    seba-auto's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kamień Pomorski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    hmm chyba zrezygnuje z tych 180 km i powiem zeby zrobili mi 165 km i zwiekszyli nm o 50 i chyba to by było najlepsze rozwiazanie... Odechciało mi sie juz tego tuningu po tym wszystkim no ale zapłaciłem juz za program a pieniedzy mi nie zwroca... jednak chce zeby było wszystko zrobione jak ksiazka pisze i teraz tylko modle sie zeby turbo było zregenerowane pozadnie i zeby po powrocie na hamownie wszystko poszło sprawnie...
    Dodano:
    aha a co do silnika to nie wiem jakie jest oznaczenie zaznaczylem na ciemno... Mam autko z 2005 roku z silnikim 2.0 TDI 140 km
    Ostatnio edytowany przez seba-auto - 04-09-09 o 15:31 Powód: Automatyczne łączenie postów

  10. #10

    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Seat Ibiza
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Ta i jeszcze do tego torcik z wisienką

    Weź pod uwagę, że hamownie Vtech'u to inercje (chyba, że coś się zmieniło) i wynik auto z T można włożyć między bajki szczególnie jeśli chodzi o moment. Ogólnie daj sobie siana.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •