Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 28

Temat: Turbo wybuchło na hamowni pomocy

  1. #11

    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kożmice
    Auto
    a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    to 8P a nie 8L jak w temacie
    faktycznie profesjonalna robota tego vtecha
    hryszek - A3 8P 2.0TDI

  2. #12
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    zle pojmujesz chiptuning, nie da sie okreslic - chce wiecej o 40koni i o 50Nm
    wszystko zalezy od gratow w aucie, dla jednego bezpiecznie bedzie 190/390 a dla drugiego 170/360 , poza tym zbyt urzeka cie magia cyferek, ni tylko wynik ale rowniez przebieg mocy i momentu sie liczy.

    turbo jesli bedzie dobrze zregenerowane, wymienione zaluzje to powinno chcodzic pieknie, pytanie jest tylko dlaczego sie zapiekly ? albo jezdzisz za ostroznie, albo turbo przeladowywuje,tu znowu pytanie dlaczego na serii ?! wiec sytuacja moze sie po jakims czasie powtorzyc.

    a oznaczenie silnika masz w ksiazce serwisowej badz na naklejce we wnece kola zapasowego, auto z 2005r wiec masz albo BKD (AZV) 16V albo BMM 8V.

    jesli zgodzieles sie na robienie programu pomimo ostrzezenia z ich strony to niestety...
    do ceny turbo dolicz wymiane oleju, czyszczenie ukladu ale rowniez najprawdopodobniej wyciecie katalizatora, olej ktory poszedl w wydech i tak go na 99% zniszczyl.
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  3. #13
    Cyc's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa/Siemiatycze
    Auto
    Czarny :]
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    30 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    zle pojmujesz chiptuning, nie da sie okreslic - chce wiecej o 40koni i o 50Nm
    wszystko zalezy od gratow w aucie, dla jednego bezpiecznie bedzie 190/390 a dla drugiego 170/360 , poza tym zbyt urzeka cie magia cyferek, ni tylko wynik ale rowniez przebieg mocy i momentu sie liczy.
    Miro, ale w V-Techu - mowisz i masz
    "- Dobrze jeździsz ?
    - Nie, ale szybko..."

  4. #14
    seba-auto's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kamień Pomorski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    teraz to nawet nie wiem jakiego mam softa wgranego chyba najbardziej harcorowego bo zawsze jada oni na zasadzie korekty czyli pierwszy soft drugi i trzeci oficjalny. Jak zainstalowalismy pierwszego rezulatu nie było jeden konik wiecej i 5o nm, drugi soft przyszedl to mialem 110 km i 230 nm za pierwszym chamowaniem pozniej drugi raz 152 km i 370 nm ale no ciezko było hamowac ja jesli turbinka przy 4200 robiła odpoczynek... czasem tylko kreciła lepiej do 4500 obr, pewnie to ona była przyczyna słabego wrostu kucy... noi trzeci soft juz zabijaka przez ktory turbinka powiedziała Pa Pa Nie wiem juz co o tym wszystkim myslec... Wszyscy mowia ze program to najlepsze wyjscie zadne PowerBoxy itd. to sie skusiłem no ale głownie przyczyna awarii było zapieczone turbo jesli było by w dobrej kondycji to raczej chyba autko by jezdziło na programie jak powinnoo... Diganosta mowił caly czas ze flotoutuje czy jakos tak hehe nie znam sie na tym zbytnio...
    Dodano:
    zgodziłem sie na program poniewaz diagnosta powiedział ze turbo jest zapieczone i po programie ze mam udać sie do czyszczenia koniecznie. Nie znam sie na turbo. Posluchałem człowieka ktory hamuje codzinnie duza ilosc aut i rzekomo niby ma pojecie na ten temat, zaufałem mu noi tak to wszystko sie skonczyło Czyli po odbiorze turbinki, musze kupic nowy olej, przeczyscic intelcooler, przypilnowac zeby dali nasmarowac sie turbince noi przeczyscic układ wydechowy... a kata to nie mam pojecia czy wiycinac... moze nie jest z nim tak zle...
    Ostatnio edytowany przez seba-auto - 04-09-09 o 16:04 Powód: Automatyczne łączenie postów

  5. #15
    MaGGu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Okolice Krakowa
    Auto
    Audi S3 8V
    Model
    S3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CJXC (300 KM)
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Zrobili Ci diagnozę przed robieniem programu ? Jeździliście z "programista" który sprawdzał na Vagu jak zachowuje się silnik podczas jazdy ??
    Pewnie ich diagnoza skończyła się na odczycie błędów i ewentualne ich skasowanie
    Nie no, wybrałeś super firmę Teraz sam widzisz, masz spore koszty.
    Każdy szanujący się tuner który podejmuje się robienia programu lub strojenia samochodu pod dany setup, wcześniej robi WNIKLIWA diagnozę, czy samochód i jego silnik są w 101% sprawnę. Jeśli była by taka sytuacja jak u Ciebie, że kierownice na turbinie się zapiekają, turbo przeładowywuje i seria wyszła jaka wyszła, nie napisali by programu... Najpierw trzeba by było wyeliminować usterkę i dopiero później wgrywać wirusa...

    Jeśli chodzi o zabicie Twojej sprężarki... Pewnie powiedziałeś im że chciałbyś mieć 180 KM, ale im nie wychodziło, wiec dowalili koksu i Turbo odleciało
    Masakra....
    Audi A3 8L VP - 192 KM 404NM by DynoSoft - SOLD
    Audi A3 8L PD - 224KM 430 NM by COMPSport - SOLD
    Audi A3 8P BKD - 216KM 435NM by DynoSoft - SOLD
    VW GOLF 6 R20 CDLF - 350KM 445NM by COMPsport - SOLD

    Audi S3 CJXC Sportback - 385KM 492NM by
    COMPsport - NOW


  6. #16
    seba-auto's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kamień Pomorski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    tutaj znajduje sie wykres przed osatnim programem... http://img137.imageshack.us/i/wykresl.jpg/ Jak przyjechałem do V-techu to odrazu na rolki wjechali i hamowali puzniej wysylka softa do siedziby noi za 40 min proba
    Dodano:
    aha jeszcze jedno błedy wyskakiwały jak mnie hamował silnik sie zapalał na zegarach "check engine" po podłaczeniu kompa "przeładowanie turbiny" czy jakos tak, powiedział ze to przez to zapieczenie..
    Ostatnio edytowany przez seba-auto - 04-09-09 o 16:26 Powód: Automatyczne łączenie postów

  7. #17
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez seba-auto Pokaż post
    jeszcze jedno błedy wyskakiwały jak mnie hamował silnik sie zapalał na zegarach "check engine" po podłaczeniu kompa "przeładowanie turbiny" czy jakos tak, powiedział ze to przez to zapieczenie..
    auto wpadalo w notlauf, tracilo moc, przechodzilo w tryb awaryjny
    wiec gratulacje robienia moda na niesprawnym aucie.
    coz wiecej mozna napisac, gdyby wszystko bylo sprawne to nawet po programie z vtechu powinno smigac bezawaryjnie, nie jestes pierwszy.
    na tym forum 8/10 posiadaczy tdi ma cos dlubniete, jezdza i sobie chwala.
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  8. #18
    Boberro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    no jakiś dziwny ten tuner wiesz z tymi 180 km to musisz uważać przedewszystkim może ci wyjść 170 albo 185 zależy od stany wtryskiwaczy turbo czy nawet temperatury powietrza przedewszystkim najlepiej żeby jak najmniej dymił ale jak mówisz że jeszcze raz musisz płacić taką samą kwotę to trochę ktościę w ch..a robi. albo ja coś źle zrozumiałem.

  9. #19
    seba-auto's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kamień Pomorski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    po wybuchu turbo, dignosta powiedział mi ze jak zostatnie naprawione auto to zmierzymy znow na serii i pozniej bedziemy dobierac program juz bez zadnych oplat. Zaplacilem 1600 zł za program ale nie udalo sie z hamowac A3 odpowiednio przez te zapieczone turbo ktore po programie mialem przeczyscic... teraz tylko czekam na turbinke i znow na hamownie wracam, ale boje sie zeby znow nie było problemow. Troche czytałem na ten temat i ponoc po regeneracji nie powinno byc jakichkolwiek problemow z turbo tym bardziej ze sama regeneracja odbywa sie w firmie gdzie Kuzaj regeneruje turbiny i koszt po znizkach wychodzi 1200 zł w sumie kwota noramalna ale biora 1600zł... czy to prawda nie wiem... nie sprawdzałem... dlatego wziełem na fakture zeby sprawdzić tą firme... bo cała sprawa zajmuje sie diagnosta z hamowni v-tech. Chce zeby wszystko było zrobione jak najbardziej profesionalnie, chyba zła firme wybrałem do chiptuningu ;/

  10. #20
    Igiman's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa i okolice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez seba-auto Pokaż post
    , chyba zła firme wybrałem do chiptuningu ;/
    nie chyba tylko na pewno.
    przyczynili się do zajechania Turbawki i skasowali Cię 1600 zł, normalnie śmiech na sali.
    jeszcze do tego zniechęcili Cię swoim partactwem do chiptuningu.
    tak jak kolega Miro pisał 3/4 osób na tym forum ma zawirusowane autka i tak im się podoba, że modzą autka dalej....
    ale tym się różnią od niektórych, że posiadają wiedzę na ten temat i umieją czytać i pisać...

    wszystko masz na tym forum wystarczy poczytać...

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •