Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokazane rezultaty 51 do 60 z 60

Temat: skrzynia biegów problem

  1. #51

    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koszalin
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam. Mam taki problem. Wczoraj gdy zostawiłem auto pod sklepem i wróciłem miałem problem ze skrzynią biegów. Mianowicie po odpaleniu nie mogłem wbić żadnego biegu. Trzeba było użyć bardzo dużo siły żeby go wbić. Jakoś się udało nie było żadnego zgrzytania. No ale wiadomo nie można tak jeździć. Zostawiłem samochód pod domem. Po jakiejś godzinie wsiadłem i problem jakby minął. Biegi można było wbijać ale troszkę ciężej niż zwykle. 2 i 4 wchodziły lżej niż pozostałe. Dzisiaj znów ten problem sie pojawił lecz po chwili minął. Proszę o pomoc co mam robić ?

  2. #52

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bristol
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny Ciśnienie oleju

    Cytuj Oryginalnie napisane przez karol Pokaż post
    Witam.
    Problem z pracą skrzyni pojawia się gdy auto osiągnie temperaturę. Polega na tym, że podczas zmiany biegów przy 3000obr/min pojawia się dźwięk jakby coś wyło w skrzyni. Zdarza się to tylko podczas jazdy. Na postoju nic się nie dzieje. A gdy auto jeszcze jest zimne to wszystko jest ok bez zarzutu. wszystkie biegi chodzą ok nawet jak wyje. Może wina leży w łożyskach? Może olej?
    Dokładnie wycie trwa gdy mam auto obojętnie na jakim biegu ale przy 3000 obr/min gdy zmieniam bieg nal wyższy. i to zjawisko pojawia się gdy wcisnę sprzęgło. I ten moment gdy auto jest wysprzęglone to pojawia się wycie ale jak obroty spadną do 2500 to jest ok i jak zapnę juz bieg to jest ok. ale to wszystko pojawia się gdy samochód osiągnie 90 stopni. A jak jest zimny to wszystko ok.
    Jak samochód stoi i jest rozgrzany to też wszystko ok. Może to być wina oleju? Jak się rozgrzeje to może jest za rzadki i stąd to wycie. Biegi chodzą płynnie cały czas
    Wycie ma taki metaliczny dźwięk jakby tryby na sucho chodziły.
    Ale trwa krótko to wycie.
    Pomóżcie jak możecie. Dzięki
    Wygląda to na problem z ciśnieniem oleju. Czy dolewałeś ostatnio oleju do skrzyni, albo wymieniałeś olej?
    Może masz za duże ciśnienie oleju w skrzyni i dlatego jest problem przy 90st i wysokich obrotach olej się rozszerza i jest problem. Gdy silnik jest zimny olej jest gęsty i nie wytwarza takiego ciśnienia.

    U mnie problem był dokładnie odwrotny - miałem wyciek ze skrzyni i za mało oleju. Przy zimnym silniku na jedynce skrzynia wyje a gdy się olej zagrzeje to wszystko ok.

    Pozdr. Daj znać czy to było to...

  3. #53

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Głogów
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MKTechnik Pokaż post
    Witam. Mam następujący problem.

    Wczoraj, wsiadłem do samochodu, zapaliłem go, chciałem wrzucić wsteczny R i nie bardzo mogłem go wbić. Wrzuciłem więc jedynkę 1 - weszła bez problemu. Po czym nastąpiła druga próba wpicia wstecznego - wszedł ale dość ciężko. Wycofałem i przy próbie wrzucenia jedynki 1 okazało się że nie ma ani pierwszego ani drugiego biegu. Tak po prostu. Nie było żadnego zgrzytu, nie wrzucałem biegu z niedociśniętym do końca sprzęgłem albo na siłę, poprostu po tym jak udało mi się wbić wsteczny zniknęła jedynka i dwójka a w ich miejsu nie ma nic. Można wrzucić 1 lub 2 i kręcić do odcinki. Zero reakcji :/ . Reszta biegów działa bez zarzutów. Nigdy wcześniej nie miałem problemów ze skrzynią, nic nie zgrzytało, biegi zawsze wchodziły perfekcyjnie i delikatnie, aż do wczoraj... Audi A3 ASZ 1.9TDI (130KM) 5D, 2002 r. Skrzynia 6-cio biegowa.

    Spotkał się już ktoś może z podobnym problemem?

    Tutaj kolega miał podobny problem http://www.a3club.net/forum/showthr...%B1#post755646

    Witam, mam dokładnie to samo co kolega. Mechanik mowi ze obrobil się wieloklin w kole na wałku w skrzyni i ze kolo zamiast dawac naped kreci sie wokolo. Ktokolwiek moze pomoc dostac taki wałek z kołem ? Cala skrzynia 1400zl wiec troszke sie przed tym staram obronic.
    Kod Skrzyni
    FEK, AZ 91 HP

    Pozdrawiam

  4. #54
    $iwy's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    OPR
    Auto
    Leon 1M SC
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Szukam tematu o szumiących skrzyniach 6 i padających w niej łożyskach i nie potrafię znaleźć za diabła.
    Wchodzę w http://www.a3-club.net/forum/showthr...5917#post85917
    Klikam na jeden z odnośników = skrzynia szumi audi a3 i "Temat nie został określony. Jeśli kliknąłeś na poprawny link do forum, skontaktuj się z webmasterem"


    Teraz widzę że chyba żaden odnośnik nie działa...

  5. #55

    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ruda Śląska
    Auto
    Audi A3 1.8T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Witam
    Jakiś czas temu wymienilem kompletnetne sprzeglo+ dwumas w moim 1.8t AGU,stare nie wygladalo jeszcze tak tragicznie ale sie slizgalo.jednak po wymienie nowe sprzeglo tez sie slizgalo wiec wymienilem wysprzeglik przy skrzyni i przy pedale ale nic to nie pomoglo,jednak wydaje mi sie ze nie jest to sprzeglo poniewaz nie czuc zapachu palonego sprzegla.czy mozliwe jest ze wina lezy po stronie skrzyni biegow?dodam jeszcze ze na 1szym biegu wole sie nie slizga nawet jak ruszam bardzo gwaltownie na drugim biegu malo kiedy sie slizga a na 3,4 i 5 zawsze powyzej 2,5 tys obrotow gdy mocniej wcisne gaz.

  6. #56
    krzysiu90993's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    mam problem polegający na dziwnych drganiach i stukaniu tak irytującym że aż nawet nie chce mi sie wsiadać do samochodu dokładnie jest tak że gdy jade koło 100km/h samochód zaczyna dziwnie drżeć przy dodawaniu gazu i postuk słychać coraz mocniej natomiast gdy wcisne sprzęgło stukot ustaje z początku myslałem że to przeguby wymieniłem obydwie ale to nic nie dało miał z was ktoś taki przypadek ?? prosił bym o pomoc

  7. #57

    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    CK
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Miałem podobnie gdy sypnęło się łożysko igiełkowe. Jedź do znachora niech oceni... U mnie akurat stało się to z dnia na dzień. Mechanik gdy tylko posłuchał stwierdził, że to właśnie to i jak się okazało nie pomylił się... Gdyby tfu... tfu... padło na skrzynię, polecam Suchedniów. Jest starszy chłopina który tylko skrzynie VW/Audi robi właśnie te z problemami.

  8. #58
    krzysiu90993's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Podobnie to znaczy jak ? opisz jeśli możesz . No do suchedniowa lekko ponad 50km mam . Obyś sie nie mylił bo tanim kosztem to wymienie bo drogie nie jest z tego co widze. i powiedz gdzie znajduje sie to łożysko czy ono wychodzi na półoś czy ze skrzyni do silnika bo nawet nie wiem
    Ostatnio edytowany przez krzysiu90993 - 05-07-16 o 17:07

  9. #59

    Data dołączenia
    Jun 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Zauważyłem dzisiaj że cieknie olej ze skrzyni biegów na łączeniu zaślepki tej zielonej po stronie lewego koła numer zaślepki 02K141073
    Żeby zlikwidować wyciek wystarczy że kupie nową i założę ? Dam rade sam to zrobić ? dodam że mało obeznany jestem z mechaniką pojazdową.

  10. #60

    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi A3 8L 1,8
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 APG
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam, mam problem w sumie sam nie wiem czy to problem ze skrzynią czy z czymś innym.
    Czasem raz na jakies 40/50 razy gdy wrzucę pierwszy bieg to auto nie ma mocy puszczam sprzęgło jak zawsze daje gazu i auto nie ma siły ruszyć a nawet czasem gaśnie, wtedy wystarczy że wrzucę pierwszy bieg jeszcze raz lub przy leciutkim ruszeniu gdy wiem że auto nie ma siły wrzucę 2 to auto jedzie normalnie.
    Czy ma ktoś pomysł co może być przyczyną?
    Audi 1996 r 1.8 benzyna bez gazu.

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •