Pokazane rezultaty 1 do 5 z 5

Temat: a3 1,9 TDI (130 PS) z tiptronic - potrzebuje pilnej porady.

  1. #1

    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    a3
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny a3 1,9 TDI (130 PS) z tiptronic - potrzebuję pilnej porady.

    Chciałbym zapytać o a3 z silnikiem ASZ w tiptronic. Z opcji szukaj już korzystałem i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie odnośnie różnic w osiągach tego auta w porównaniu z manualem. Dzwoniłem do konsultanta w AUDI to pani powiedziała że” musiałabym dopiero sprawdzić” – a ja potrzebuję szybkiej porady. Wiec powiedzcie czy jest jakaś znacząca róznica w osiągach tego auta miedzy tymi dwiema skrzyniami ( bo przeciez to ten sam silnik i jego parametry jak moment i moc). Wiem oczywiście, ze w manualu jest kontrola na pojazdem i nie jest tak nudno jak w automacie- i z tym się zgodze. Chciałbym wiedzieć tylko czy ruszając w ten sam sposób z tiptronic i manul odczuję znaczacą roznice np. w przyspieszeniu- czy ta skrzynia w jakiś sposób ogranicza osiągi auta jak np. przyspieszenie.
    Kolejna rzecz to jak to właściwie jest z przełączaniem na tryb manula w tiptronic. Gdzies na forum ktoś na pisał ze automat sam przerzuca z 1 na 2 bieg, a potem można właczyć na manula ( +/-). Z kolei na ang. stronie piszą, ze w audi automat sam przerzuca od 1-3 biegu, i dopiero wtedy można przełączyc na reczną zmianę. Jeśli jest tam możliwość recznego sterowanie biegami to czy jest tam i sprzegło?- tego tez mi nie powiedziała pani w Audi- być może głupie pytanie ale nie siedziałem w takim autku i nie wiem. Będę wdzieczny za wszelkie info ( Dorotek pisała kiedyś, ze jej ojciec i brat mają tiptronic wiec ma na pewno rzeczywiste porównanie).
    Z gory dzieki za pomoc.

  2. #2
    atal's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Tiptronic delikatnie pogarsza przyspieszenie i delikatnie (naprawde malo) wzrasta zuzycie paliwa w porownaniu z manualem. (Multitronik jest taka skrzynia ze ma takie przyspieszenie i zuzycie paliwa jak manual-ale w A3 nie bylo Multi )
    Co do recznej zmiany biegow-mozesz przelaczyc od 1 na tip i zmieniac recznie wszystkie biegi

  3. #3

    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    A ja sie podlacze do tematu i zapytam:

    1) Jak sie tiptronic sprawuje z wiekszym obciazeniem, na przyklad jakas przyczepka. Czy w dalszym ciagu zmienia biegi tak jak powinien, czy moze w jakichs przypadkach lubi sie pogubic?
    2) Jak wyglada sprawa chipowania autka z ta skrzynia, jaki jest bezpieczny limit mocy i momentu dla tej skrzyni?
    3) Czy chipowanie skrzyni moze cos poprawic w osiagach auta??
    Audi A3 1.8 Ambition + LPG

  4. #4

    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podkarpacie
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    13 razy

    Domyślny

    ad 1 Nie wiem nie użytkuje takowej skrzyni ale nie wydaje mi sie zeby mialy miejsca takie zjawiska
    ad 2 Jesli tylko program to nic sie nie dzieje. Autor tego watku (pabo) pytal Compsport o moda i nie ma problemu kilka aut juz robili z tip i jeżdza bezproblemowo.
    ad 3 nie wiem co dokładnie masz na mysli ale chyba wiele sie tu nie da poprawić

  5. #5

    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    W Ad3 mialem na mysli to ze slyszalem ze chipuja skrzynie i chodzi mi o to co dokladnie sie zmiena, moment zmiany biegu czy ogolna charakterystyke skrzyni
    Audi A3 1.8 Ambition + LPG

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •