Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 41

Temat: Dziwna praca silnika

  1. #21

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    opolskie
    Auto
    Seat
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    43 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Jedż do gościa który Ci wymieniał rozrząd i powiedz mu jakie masz problemy z silnikiem po tej wymianie .
    Popękne przewody ciśnieniowe powodowały by bardziej spadek mocy ale musisz mieć pewnośc czy to są pęknięcia na gumie czy na tej plecionce.
    Zrobienie logów bardzo by pomogło .

  2. #22

    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Biała Podlaska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    wiesz najgorzej jak sie u znajomych to robi. Pekniecia sa na sploscie tkanin. a z nim rozmawialem to nie ma pojecia. Myslalem o popieciu pod komputer i sprawdzeniu.

  3. #23

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    opolskie
    Auto
    Seat
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    43 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Pęknięcia na tym splocie tkanin to norma , ważne że guma cała. Na przyszłość jak byś tak wymieniał sobie te węże to kup bez plecionki.
    Podpięcie pod kompa to podstawa

  4. Podziękowania dla petertom za pomoc w problemie

    stratgem (22-04-11)

  5. #24

    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Biała Podlaska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Dzieki za pomoc i Wesołych Swiat

  6. #25
    kadlubek's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    W-wa / Wrocek / Chełm
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    31 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domyślny

    Jakieś 2 tyg wymieniłem dolną poduszkę łączącą skrzynie biegów z belką zawieszenia.
    Komfort poprawił się znacznie, brak praktycznie wibracji na jałowym , prawie jak w benzyniaku.

    Natomiast przy gaszeniu silnika, nadal jest telepnięcie wyczuwalne. Wskazywałoby to na jakąś poduchę ale czy to tylko ta 3cia po stronie pasażera wchodzi w grę ? Tą przy skrzyni za akumulatorem, też juz kiedyś wymieniłem.

  7. #26
    Pawel_yu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    SB
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    122 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    nie chce martwic ale to "telepniecie przy gaszeniu" to typowy objaw konczacego sie kola dwumasowego

  8. #27
    kadlubek's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    W-wa / Wrocek / Chełm
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    31 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domyślny

    byc moze, chociaz tylko ten objaw jest u mnie,
    teraz wyczytalem ze


    Cytat:
    Napisał statek28 Zobacz post
    ale przy gaszeniu auta lekko szarpie i teraz pytanie czy to może juz koło czy poprostu lekko silnik szarpie podczas gaszenia??

    Sprawdz klape gaszącą.
    Przy gaszeniu powinna zamykać dopływ powietrza, powodując tym samym "miękkie" gaśniecie silnika. Musisz poprostu zerknąć czy gdy gasisz to cięgno wykonuje ruch.

  9. #28

    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI AZV

    Domyślny

    Witam opiszę krótko problem. Brał płyn chłodniczy... diagnoza głowica, została pospawana i zregenerowana po wymianie zaczęły się drgania silnika na biegu jałowym pojechałem do miejscowego znachora stwierdził że dwumasa (standard) zregenerowałem ponieważ w okolicy się tym zajmują - nie pomogło. A więc pojechałem znowu do tego znachora podłączył vaga i stwierdził że 2 pompowtryskiwacze ponieważ korekcje skakały jak głupie. Kupiłem dwie pompki wymienił i.... oddaje auto mówi po problemie korekcje super! a więc zadowolony jadę na jazdę próbną i ... po rozgrzaniu silnika na jałowym drgania jak były tak są ... Okazało się że rozrząd był na -2,5 a więc go ustawił na 0. Silnikiem mniej buja korekcje pompek dobre ale dalej są okresowe drgania wyczuwalne w kabinie. Wymienić jeszcze poduchy? I co dalej robić? Wtopić następne 3 tysiące dla braku efektu? Może macie jakieś ciekawe sugestie?

  10. #29
    mirek_smok's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    75 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    To moze ja sie przyłacze , mam okresowe wypadanie zapłonu na 4 wtrysku , pisze okresowe bo to sie objawia tylko latem jak jest ciepło , czyli w tym roku powróciło , zwykle nie było upierdliwe bo po jakims czasie samo sie uspokajało ale teraz ma focha , sprawdzałem wtryskiwacze zamiana 3 na 4 ciagle bład na 4 , jak pracuje normalnie to wtryski w normie , zdarza mu sie jak jest chłodno , wiazka silnika sprawdzona i raczej odpada bo zima by tez to robił , diagnoza jest taka ze moze to wiazka od pokrywy do kompa lub sam komp ma gdzies zimnego luta lub jakies połaczenie , zaznacze ze zawsze jak stoi na słoncu to ma to , teraz sie jezdzic nie da tak szarpie , jak by chodził na 3 , np wczoraj wieczorkiem chodził ponad godzine i 0 błedow , a dzisiaj postał chwilke na słoneczku i juz mam . Ma ktos jakies pomysły ??? jak pojade do aso to pewnie "fachowcy " poł silnika wymienia i tak nie znajda .

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Łubudubu Pokaż post
    po rozgrzaniu silnika na jałowym drgania jak były tak są
    a w czasie jazdy nic nie szarpie , tylko na wolnych ??? zadnych błedow w kompie nie masz ??? to moze tłumik dragn przy wydechu ??? gdzies czytałem ze to było przyczyna nie audi ale moze pomoze a wydatek niewielki .

  11. #30

    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI AZV

    Domyślny

    W czasie jazdy nic nie szarpie tylko na jałowym biegu...

    ---------- Post dodany 10-05-12 o 23:10 ----------

    Mirek_smok a sprawdzałeś wiązkę od pompowtrysków? i korekcje pompek masz w normie?

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •