Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 24

Temat: Co to za ustrojstwo? :)

  1. #11
    netes's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez _XaL_ Pokaż post
    Ale to napewno od tego?
    Na pewno, podczas zamykania/otwierania obiegu powinna poruszać się ta dolna klapka oraz górna (pod filtrem kabinowym).

  2. #12
    _XaL_
    Guest

    Domyślny

    Hm.. troszkę przegrzebałem forum... może jestem ślepy, ale wszyscy mówią o problemie, ogólnikowo zarysy co i jak, po czym Ci którzy mieli problem doznają olśnienia jak go rozwiązać, co w efekcie mi w niczym nie pomaga. Wiem jedynie że muszę znów się zabrać za zdejmowanie podszybia, co mnie w dalszym ciągu przerasta, chyba się wybiorę do aso, albo jakiegoś mechanika. Bo tyle problemów ile wynika ze zdjęcia podszybia, to ja sobie wole zachować na coś ambitniejszego

    Ile powinna kosztować taka robocizna u mechanika? Żeby mi nie rzucił jakąś kosmiczną kwotą wykorzystując mój brak obeznania w temacie

  3. #13
    netes's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    A po co Ty chcesz zdejmować podszybie? Nie ma takiej potrzeby.
    A swoją drogą zdjęcie podszybia to bardzo prosta sprawa, kapturki na wycieraczkach, śruby mocujące ramiona, ściągasz ramiona (może być kłopot jak są zapieczone), zdejmujesz plastik, który jest na zatrzaskach i po sprawie

  4. #14
    _XaL_
    Guest

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez netes Pokaż post
    ściągasz ramiona (może być kłopot jak są zapieczone)
    No i najwyrazniej wlasnie ten problem mam

    A, tak jeszcze przy okazji - ostatnio przy sciaganiu tego kapturka, to jeden mi spadl na lewe nadkole i gdzies tam sie wsunal - sam wypadnie (czyt. czy go juz zgubilem), czy jak rozkrece to raczej jeszcze znajde?

    No i w zwiazku z tym jak zdjac zabezpieczone ramiona? I czy nie zepsuje nic? Mysle o tym plastiku, bo na forum juz sporo bylo o uzupelnianiu silikonem odksztalconego podszybia =/

  5. #15
    netes's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez _XaL_ Pokaż post
    No i w zwiazku z tym jak zdjac zabezpieczone ramiona? I czy nie zepsuje nic? Mysle o tym plastiku, bo na forum juz sporo bylo o uzupelnianiu silikonem odksztalconego podszybia =/
    Żeby zdjąć ramiona trzeba je psiknąć jakimś penetratorem (odrdzewiaczem), poczekać trochę, a później delikatnie, ale zdecydowanie próbować rozruszać góra dół, po jakimś czasie powinny zejść (mi to zajęło 30 minut). Co do plastiku to ja jak zdejmowałem to nic nie połamałem ani nic mi się nie odkształciło, więc nie wiem o czym mowa

  6. #16

    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław, Częstochowa
    Auto
    Skoda Octavia II FL
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    U mnie tez odstawało podszybie w jednym miejscu i woda lała sie na filtr. Próbowałem zdemontować podszybie ale właśnie mam zapieczone ramiona wycieraczek. Kiedyś się wkurzyłem, przywaliłem z pięści w odstające podszybie i do tej pory jest spasowane idealnie i woda się już nie leje na filtr.

    Co do nadkola to możesz spróbować przeczyścić je bo tam się osadza duuuużo ziemi, liści itp. Zapewne leży tez tam ten kapturek. Niewiele roboty, polecam. W warsztacie jest watek o tym.

  7. #17
    volot65's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów/Kraków
    Auto
    AGU+
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    5 razy

    Wink

    Mialem taka sama sytuacje tzn. jezdzilem bez tego kapturka i po jakims czasie zapiekl mi sie mechanizm wycieraczki :/ ,
    a napewno mniej roboty jest przy czyszczeniu nadkola niz przy naprawianiu mech. wycieraczek .
    pozdro Michał.




  8. #18
    _XaL_
    Guest

    Domyślny

    Ok, dzięki wszystkim za rady ;] Jak sie dorwę do jakiegoś odrdzewiacza (cola?) to może zdejme te wycieraczki. W międzyczasie zabiore się za czyszczenie tego nadkola, może w najbliższy piątek, jak będzie pogoda ;]

  9. #19
    Piotrek.1781's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    :)
    Auto
    :)
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez _XaL_ Pokaż post
    jak sie dorwę do jakiegoś odrdzewiacza (cola?) to może zdejme te wycieraczki.
    najlepszy jest sprite - rdza nie ma wtedy szans.
    Mam najlepsze Audi na forum !

  10. #20
    _XaL_
    Guest

    Domyślny

    a tak na poważnie? wd40 chyba średnio się nadaje, bo to raczej natłuszczacz, czy też dobry będzie?

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •