Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 42

Temat: Nity w skrzyni 1.6

  1. #21

    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Witam problem skrzyń biegów montowanych w koncernie VAG do AUT GOLF IV AUDI A3 TOLEDO II LEON I SKODA OCTAWIA VW CADDY przy sinikach 1,4B 16v 1,6B 1,6 16v 1,9SDI polega na odpadających nitach z mechanizmu różnicowego . Średnia żywotność nitów w w/w modelach jest ok 80tys km ,w 98r czyli rok po wypuszczeniu wadliwych skrzyń wypuszczony został zestaw naprawczy do mechanizmu różnicowego ( trwałość śrub wahała się od 60 do 80tys km ) Ok 2002r wadliwe nity zostały zastąpione przez grubsze nity ok 2mm na średnicy nita ale tez nie wytrzymują mocy i odpadają średnio przy przebiegu 100tys km.
    Co do zamienności skrzyń jak najbardziej sa zamienne lecz trzeba uważać na skrzynie o oznaczeniu DLP i ERT ponieważ maja większe przeguby , oraz na skrzynie DUS ponieważ pochodzi od silnika SDI wolnoobrotowego
    pozdrawiam

  2. #22

    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    CK
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam
    Mam wielką prośbę. Sytuacja zmusiła mnie do wymiany łożyska w skrzyni i przy okazji wymienię nity na śruby. Niech mi ktoś mądry powie, czy to:
    http://allegro.pl/sruby-mechanizmu-g...422889812.html
    nadaje się do użytku... Wygląda mniej więcej jak oryginał.

  3. #23

    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa/Działdowo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    U mnie to samo, poszły nity, zaczęło się od tego,że przy wrzuceniu wstecznego, zaczęło szarpać, jeden dwa razy, potem podczas jazdy szarpanie na 2 i 3 od około 2 do 3 tyś/min. Poten ma luzie potrafiła się blokować...po pierwszych objawach zrobiem jeszcze około 300 km.Na szczęście dojechałem do mechanika, będzie ściągać skrzynie i zobaczy czy trzeba tylko zamontować zestaw naprawczy, czy robić coś więcej. Zestaw to koszt 404zł, dzwoniłem do Skody.

  4. #24
    domel79's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    311 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    zamiast nitów skręcić na śruby i skrzynia jest wieczna

  5. #25

    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żory
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Czy awarie tych skrzyń biegów były odnotowane jako akcje serwisowe w salonach? Czy po prostu przemilczano sprawę i wypuścili zestawy naprawcze?

    Sam mam A3 z 98r która ma 120k przebiegu (wszystko na to wskazuje) a skrzynka chodzi gładko i ładnie, zastanawiam się czy mam wymienione czy nie. Autko było w aso w 2005r. robione po jakimś dzwonie.
    Ostatnio edytowany przez Zipper - 13-09-14 o 19:21

  6. #26

    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa/Działdowo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Zdaje mi się,że przemilczano sprawe... ja mam na blacie prawie 270tyś. Moge załatwić ten zestaw śrub za 380zł, może ktoś to obchodził, montował inne śruby? Jest jeszcze obawa, że coś się posypało w skrzyni i co wtedy? Znalazłem jeszcze taki zestaw : http://olx.pl/oferta/nity-do-skrzyni...5-ID4veV3.html 120zł, warto ryzykować?

  7. #27

    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    CK
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witaj
    U siebie założone mam allegrowe. Człowiek od którego kupiłem ten zestaw zapewniał, że są wysokiej jakości i o parametrach odpowiadających oryginałowi. Zrobiłem już około 5000km i jest ok. Link jeśli nie wygasł możesz podejrzeć. Z montażem również nie było problemów.

  8. #28
    Kristoofer's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skierniewice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Mi też padła skrzynia wczoraj zostawiłem u mechanika. Strasznie szarpało już od 1,5 obr/min, na wstecznym ok. Po zlaniu oleju ze skrzyni opiłki metalu :/

    W poniedziałek skrzynia dawana jest do firmy która się tym zajmuje.

    domel79 czyli gdyby u mnie poszły nity z mechanizmu różnicowego niech zrobią na śruby ? Problem nie powinien powtórzyć się ?
    Nie znasz dnia ani godziny kiedy nakleję karnego kut**a Ci !

    Nigdy, w żadnych okolicznościach nie bierz jednocześnie proszka nasennego i środka przeczyszczającego


  9. #29

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Witam, mam od kilku dni problem ze skrzynią biegów w a3. Bieg wsteczny wchodzi tylko zgrzyta coś podczas wrzucania a biegi do przodu nie wchodzą a jak uda się wrzucić to słychać stuk jakiś. Co to może być? Nie mogę jechać do mechanika. Wszystko było dobrze do czasu gdy przyspieszyłem do 4500 obr/min na każdym biegu. Po tym już zaczeły wchodzić coraz ciężej aż dojechałem do domu i koniec został tylko wsteczny. Proszę o pomoc bo nie wiem co jest przyczyną. Dodam, że biegi na wyłączonym silniku wchodzą normalnie, bez żadnego oporu.
    Ostatnio edytowany przez wunderbaum - 03-12-14 o 14:06

  10. #30
    Kristoofer's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skierniewice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi, ale wsteczny jest na innym wałku i biegi do przodu też na innym. Z tego co piszesz skrzynia będzie kaput. Mi z kolei do tyłu elegancko autko jeździło natomiast do przodu hehe niczym kangur. Odkręć korek od skrzyni sprawdź stan oleju i czy nie ma opiłków metalu.
    Nie znasz dnia ani godziny kiedy nakleję karnego kut**a Ci !

    Nigdy, w żadnych okolicznościach nie bierz jednocześnie proszka nasennego i środka przeczyszczającego


Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •