Pokazane rezultaty 1 do 9 z 9

Temat: Vag- com- Brak komunikacji

  1. #1
    antojuja's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wlkp
    Auto
    Seat ibiza
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Exclamation Vag- com- Brak komunikacji

    z racji tego iz nie znalazlem nic na ten temat na tym jak i innych forach pozwolilem sobie zalozyc nowy watek
    cytat:
    Zaczne od poczatku:
    Kupilem Interfejst diagnostyczny na USB KKL i przejsciowke z obd2/obd1 na aukcji od uzytkowanika "taniogsm".
    Podlaczylem kabel wykrylo go zainstalowalem sterowniki dolaczone na plytce zgodnie z instrukcja ze strony rosstech`a.
    Do tego zainstalowalem(na kompie VBI COMPAL FL90, 4 USB) Vag-com 409.1 USB a pozniej Vag-com 409.1 zwyklego.
    Przy probie skonfigurowaniu urzadzenia tj. "fejsa" w opcjach wybralem USB, oczywiscie nie znalazlo urzadzenia, wtedy wybralem port COM1, COM2 - komunikat ze port nie istnieje a urzadzenia nie znaleziono. COM3 PORT status OK Interfejs found, Type: serial pass - through. Opto/iso: NO, Ross-Tech design: NO(przepraszam za literowki). Mysle ladnie pieknie jak juz ustawione idziemy do autka mojej dziewczyny - GTI 93 - OBD1. Proba polaczenia(przekrecony kluczyk rzecz jasna) - brak polaczenia z controlerem. Sprawdzenie za pomoca probowki czy sa prady w zlaczu - sa. Jeszcze jedna proba taki sam komunikat.
    Pod reka bylo jeszcze audi 80 b4 - 92 rok obd1 - komunikat jak wyzej.
    Poszukalem po necie znalazlem na forum passata zeby przestawic Cas Latency (czy jakos tak) zgodnie z instrukcja i wybranym odpowiedniio zlaczem COM3 przestawione na wartosci 10, 7, 5 i na koncu 1. Test przy takim CL - Port status OK. Interfejs not found :/ Proba ustawienia innego portu bezskuteczna. Mysle pewnie fejs jest padniety. Chwila zastanowienia proba na drugim laptopie Acer TravelMate 2410-3USB. Proby jak wyzej opisane taka sama reakcja. To przytwierdzilo mnie w przekonaniu ze FEJS pewnie padniety.
    Zamowienie drugiego fejsa na aukcji:
    http://allegro.pl/item627...program_pl.html
    odinstalowanie starych sterownikow zainstalowanie nowych dolaczonych do nowego Fejsa. Problem jak wyzej jednak teraz na domyslnych ustawieniach CL=16 na porcie COM3 wykrywa interfejs nawet jak on nie jest podlaczony do USB!!! Tzn fejs jest odlaczony a vag com na com3 daje mi komunikat ze fejs znaleziony! Proba polaczenia z autem czy to TDI obd2 czy GTI obd1 konczy sie tym samym komunikatem - brak polaczenia z kontrolerem.
    Poszukalem w necie i przypadkow podobnych mi jest wiele probowalem niejednych rad w tym miedzy innymi nawet juz wyrzucalem i przywracalem pliki acpi i to nie pomoglo. Jesli ktos wie o co chodzi prosze o pomoc bo moja cierpliwosc sie juz skonczyla a chcialbym sie cieszyc z Vag-a.

    to cytat jednego z uzytkownikow VAGa ktory tez ma system operacyjny mx7 na swoim lapku i jego problem, mianowicie mam identyczny problem, stalo mi sie tak po zainstalowaniu Windows mx7 wczesniej byl xp professional i wtedy bylo ok dopiero po zmianie systemu zaczely dziac sie takie cyrki, dodam ze dzieje sie tak na vag409.1 i 311.2 obie pelne wersje, czytalem ze na viscie robi sie podobnie ale przeciez mx7 to podkrecony xp tyle ze ubozszy w niektore rzeczy, probowalem juz wiele rodzaji sterownikow i dalej to samo moze ktos ma sterowniki do kabla do Win mx7? uporal sie moze ktos z tym?

  2. #2
    uzx's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Ja mam co prawda interfejs z CANem i korzystam z wyższej wersji VAG-COMa, ale hula ładnie na MX7, którego mam na laptopie.
    Zastanawiam się, czy nie masz jakiegoś urządzenia, które VAG-COMowi może mylić się z interfejsem.

  3. #3
    antojuja's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wlkp
    Auto
    Seat ibiza
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    no wlasnie nie mam nic podpiete zeby sie mylil, menadzer urz. widzi fejs po podpieciu i sterowniki instaluja sie bez problemu lecz kiedy chce go skonfigurowac z vagiem na com3 i w men. urz. tez com3 to wyskakuje Port status-ok, Interfejs-not found, i badz tu madry, nasuwa mi sie pytanie czy fejs moglby byc ewentualnie uszkodzony? ostatnio lezal sobie na szafie dluzszy czas wiec uszk. mechaniczne w gre nie wchodzi, dodaje ze te problemy zaczely sie od momentu jak zmienilem Win xp na mx7

  4. #4
    antojuja's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wlkp
    Auto
    Seat ibiza
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    wiec problem rozwiazany, dokladnie niewiem co bylo ale kolega ,,komputerowiec'' powiedzial ze chodzilo o sterowniki i zgranie wszystkiego do kupy, mx7 to podkrecony xp wiec ponoc sterow. musza byc dopasowane odpowiednio tyle wiem Win 7 to dopier problem tak slyszalem, dzieki za zaintereowanie wszystkim, w razie co moge podeslac te stery

  5. #5
    uzx's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    To konkretnie stery, czy łatka z MS?
    Jeśli to drugie (plik KB??????.exe), to zamieść może nr łatki i będzie po kłopocie.

    Ja ich sobie sporo doinstalowałem, bo MX jednak trochę ich wycina, więc może dlatego mi wszystko działa ok.

  6. #6

    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny Brak połączenia vag z sterownikiem silnika

    Witam jakiś czas temu zakupiłem kabel od Viakena VAGKK+FIATECUSCAN z przełącznikiem bo łączyłem się z Alfą 147 działa znakomicie. Dziś próbowałem połączyć się z moją A3 ale pojawił się problem Vag-com 311-2, polski VAG4.9, vwtool 2.0.9 łączy się z Abs, airbag, Imo centralnym zamkiem ale brak połączenia z silnikiem. Kontakt z pracownikami Viakena nie rozwiązał problemu wszelkie zmiany w ustawieniach programu i portu com nic nie dają. Może któryś z kolegów miał już taki problem liczę na pomoc. Dodam tylko, że autko posiadam od kilku tygodni i pojawiły się problemy z wolnymi obrotami, gaśnięciem na zimnym stąd potrzeba diagnozy Vag-iem.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    witam dzieki za podpowiedź jednak ja posiadam win xp pro. niemniej jednak poszukam innych sterowników

  7. #7

    Data dołączenia
    Apr 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Rozwiazal ktos problem . Zakupilem kabel viaken ale w port tescie jest port : Ok ,interface : not found. Trzeba podlaczyc kabel najpierw do samochodu czy na 'sucho' tez powinien sie wyswietlic ? Z gory dziekuje.

  8. #8

    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Hamburg DE.
    Auto
    Audi A3 8p 1.6 FSI 115 PS (KM)
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BAG

    Domyślny

    JA mam ten sam problem z mala roznica , ze na win 7 wszystko hulalo laczyl sie z moja A3 bez problemu , po zmianie systemu na Win 10 jest to samo co wyzej interface ok. not found. Kabel jest ok . wczesniej wszystko dzialalo Vcds wersja 4,9.

  9. #9
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    przeinstaluj SAM sterownik na ten ze strony ross tech-a

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •