Strona 136 z 191 PierwszyPierwszy ... 3686126134135136137138146186 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1,351 do 1,360 z 1907

Temat: Jaki model opon letnich

  1. #1351

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice Wa-wy
    Auto
    kilka...
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Widzisz i dalej tylko ubliżasz + wklejasz obrazki z narzędzia marketingowego do doboru opon. Dobór minimalnego indeksu predkosci na lato musi być zgodny z homologacją auta!!!
    Ale ty jesteś mądrzejszy. Założenie tej Pirellki według ich konfiguratora ( do A3 8P 2.0TDI tez pisza ze ma być V) oznacza że w np w takich Niemczech strcisz dowód, a przy nie daj Boże pechu i wypadku takze odszkodowanie, bo będziesz miał opony niezgodne z homologacją samochodu. Tu masz link do Briefu od 8P 2.0TDi http://www.motor-talk.de/bilder/gesc...204277263.html
    I jak byk minimalny indeks - homologowany przez producenta to W !!!!

    I nie jest to fanaberia Audi, zeby kupować droższe opony na OE, tylko ma to techniczne uzasadnienie, które jako guru powinieneś znać!! Ale w związku z tym ze tobie co najwyżej wydaje sie ze się znasz to nie potrafisz mi od kikunastu postów odpowiedziec na proste pytanie co oznacza np indeks V i dlaczego do takiego A3 co Vmax ma +/- 220km/h producent homologował indeks W a nie V.

  2. #1352

    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gryfów Śląski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Glovash Pokaż post
    Te Falkeny można wyrwać za ok 330 zł / szt , za tą cenę ciężko coś ciekawszego dostać.

    Mój brat jeździł w zeszłym sezonie na Falken`ach 912 i sobie chwalił.

    - - - Aktualizacja postu - - -



    Z tą kasą nie poszalejesz.. poza tym z ASV pod maską każda opona nowa będzie się zachowywała podobnie.
    Możesz zerknąć np. " Hankook K107, Hankook Ventus Prime2 K115, Fulda ECOCONTROL HP czy Nexen N'Blue HD..
    A co powiesz na temat pirelli p7 cinturato 205/55r16 91v. cena za nie to 970 zł warto je kupić ??

  3. #1353

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice Wa-wy
    Auto
    kilka...
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny Jaki model opon letnich

    Cena bardzo dobra, wręcz podejrzanie niska, bo nawet w ywprzedazach rozczników 2012 w zadnej hurtowni ten komplet nie kosztuje poniżej 1 tys zł.
    Obstawiam w ciemno allegro i sprzedającego z okolic południowych granic kraju = wałek na podatku VAT
    Ostatnio edytowany przez DanioUk - 01-03-15 o 22:37

  4. #1354

    Data dołączenia
    May 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    oln
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Jeżeli sugerujecie Panowie, że i tak nie wykorzystam opon sportowych to może racjonalnie będzie wziąć jakieś tańsze np dunlop sp sportmaxx?

  5. #1355
    julo23's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zawiercie
    Auto
    Audi A4 B7 BRD, A3 8p BMN
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    22 razy

    Domyślny

    doradzcie coś z 225/40R18
    Miałem vredesteiny sessanta ale mi sie szybko wyząbkowały i stały się głośne.
    Później miałem Yokohama Decibel - super jak dla mnie, dobrze sie wchodziło w zakręty, dobrze się hamowało. W deszczu też poprawnie.
    Teraz szukam czegoś nowego. Decibel już nie produkują.
    Poradzcie coś najlepiej do 400zł/szt. bo więcej to troche przesada. No chyba że któraś bije wszystkie na głowe to może sie zastanowie dołożyć.
    Continentale sport contact 2 miałem jeszcze ale używane i krótko na nich jeździłem ale spełniały moje oczekiwania.

    Kolega mi doradza Uniroyal RainSport3 ale jak na nie patrze to wizualnie mi te vredesteiny przypominają i boje sie że też się wyząbkują w moim nieobciążonym avancie.

    Doradzcie coś bo szybko drożeją a znalazłem jeszcze w między czasie za 261zł Kormorany tylko 235/40R18 ciekawe czemu takie tanie.

    @miro, ja zawsze kupuje tam gdzie piszą wyraźnie jaki rocznik opon jest. Z tym że kupowałem zimówki zazwyczaj.
    Ostatnio edytowany przez julo23 - 01-03-15 o 20:37
    Było: A3 8L 1.9 TDI 110KM,
    Było: A3 8P 2.0 TDI 140KM, BKD
    Było: A4 B6 Avant 1.9TDI 170KM i 380Nm AVF+
    jest: A3 8P 2.0 TDI 170KM BMN
    jest: A4 B7 2.0 TDI 170KM BRD

  6. #1356
    PawcioWroc's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BMJ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez cosmo-pl Pokaż post
    Do czego Ci jest potrzebna opona tak naprawdę - bo z tego co napisałeś to rozumiem, że do drag race - czyli totalny slick.
    Opona ma być na co dzień do mojej A3 8l. 1.9TDI ASZ po programie. Na 205/55/16 na pierwszym i drugim biegu nie mogłem złapać trakcji, więc kupiłem 225/45/17 Wanli używki. Nie odczułem żadnej poprawy, o ile nawet się nie pogorszyło.
    Więc teraz szukam jakieś gumy, która będzie mi dobrze przenosiła trakcje z tego momentu obrotowego na podłoże.

    Brat jeździ na starym modelu Uniroyal the rain tyre, i byłem w szoku jak ta guma na mokrym się trzyma.
    Więc teraz idąc tym tokiem myślenia, moim liderem jest:
    Uniroyal RainSport 3
    http://www.uniroyal-tyres.com/www/un...port-3_pl.html

    Natomiast waszym zdaniem, która opona będzie miała najlepszą przyczepność z wymienionych:
    - Uniroyal RainSport 3
    - Toyo Proxes T1r
    - Vredestein ultrac Sessanta
    - Nankang NS 2

    Nie ukrywam, że zależy mi także na ładnie prezentującej się oponie, dlatego rainsport i vredestein mają dodatkowe punkty.
    Podsumowując "ładna i bezpieczna" opona - tego szukam. ^^

    Dodatkowo ostatnio dowiedziałem się, że na oponach podana jest informacja na temat "indeksu przyczepności" (jak zwał tak zwał). Jest ktoś w stanie mi to bardziej przybliżyć?

    Pozdrawiam i czekam na wasze sugestie.
    Ostatnio edytowany przez PawcioWroc - 02-03-15 o 19:38

  7. #1357
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez lukass Pokaż post
    Widzisz i dalej tylko ubliżasz + wklejasz obrazki z narzędzia marketingowego do doboru opon. Dobór minimalnego indeksu predkosci na lato musi być zgodny z homologacją auta!!!
    Ale ty jesteś mądrzejszy. Założenie tej Pirellki według ich konfiguratora ( do A3 8P 2.0TDI tez pisza ze ma być V) oznacza że w np w takich Niemczech strcisz dowód, a przy nie daj Boże pechu i wypadku takze odszkodowanie, bo będziesz miał opony niezgodne z homologacją samochodu. Tu masz link do Briefu od 8P 2.0TDi http://www.motor-talk.de/bilder/gesc...204277263.html
    I jak byk minimalny indeks - homologowany przez producenta to W !!!!

    I nie jest to fanaberia Audi, zeby kupować droższe opony na OE, tylko ma to techniczne uzasadnienie, które jako guru powinieneś znać!! Ale w związku z tym ze tobie co najwyżej wydaje sie ze się znasz to nie potrafisz mi od kikunastu postów odpowiedziec na proste pytanie co oznacza np indeks V i dlaczego do takiego A3 co Vmax ma +/- 220km/h producent homologował indeks W a nie V.

    Co mnie obchodzi co jest w Niemczech?? Dobrze, że nie przytoczyłeś homologacji Burkina Faso... Niemcy mogą sobie homologować po swojemu, ale mają obowiązek honorować przepisy UE, które są nadrzędne w tym względzie i normują tą kwestię i nie mają prawa wstawić mi mandatu. Natomiast, na pewno jak Vmax jest 220 - to nie byłyby to opony o indeksie W, tylko V, ale to już inna kwestia - Twojej wiedzy jak te przepisy funkcjonują w Niemczech, a w sumie niewiedzy. Nie mówimy o Niemczech i ich przepisach i jedyny mandat, to Tobie można za p..lenie kocopałów wstawić, bo Brief uwzględnia przepisy krajowe, a nie wymogi producenta. Producenta są uwzględnione m. in. przez producentów opon i "marketingowych dobierarkach", które wg Ciebie się opierały o homologacje producenta, a teraz już są tylko "narzędziem marketingowym" jak "żeś" się skompromitował i brniesz dalej w bzdury

    i specjalnie dla Ciebie - ze strony Dunlopa opis wszystkich informacji dotyczących opon i ich opisów, skoro tak się usilnie dopytujesz co oznacza V w opisie opony i nie wiesz co to znaczy.

    http://www.dunlop.eu/dunlop_plpl/all.../#speed-rating

    Kończąc tą żenującą dyskusję..
    Ostatnio edytowany przez cosmo-pl - 02-03-15 o 22:01

  8. #1358

    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gryfów Śląski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez lukass Pokaż post
    Cena bardzo dobra, wręcz podejrzanie niska, bo nawet w ywprzedazach rozczników 2012 w zadnej hurtowni ten komplet nie kosztuje poniżej 1 tys zł.
    Obstawiam w ciemno allegro i sprzedającego z okolic południowych granic kraju = wałek na podatku VAT

    Cytuj Oryginalnie napisane przez lukass Pokaż post
    Cena bardzo dobra, wręcz podejrzanie niska, bo nawet w ywprzedazach rozczników 2012 w zadnej hurtowni ten komplet nie kosztuje poniżej 1 tys zł.
    Obstawiam w ciemno allegro i sprzedającego z okolic południowych granic kraju = wałek na podatku VAT
    W takim razie coś jest nie tak z tymi oponami czy co jest grane tu jest aukcja ich http://allegro.pl/opony-letnie-pirel...124369622.html.
    A co sadzicie o takich oponkach Nokian Line 205/55R16 91V. Poradźcie coś koledzy bo już sam nie wiem co wybrac.

  9. #1359
    PawcioWroc's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BMJ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Czy jest ktoś w stanie mi powiedzieć, ktora opona bedzie lepsza pod wzgledem przyczepności i głośności:
    Toyo Proxes T1R czy Uniroyal RainSport 3?

  10. #1360
    Woojti's Avatar
    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Panowie wielka prośba!!
    Noszę sie zamiarem kupna nowy letnich opon! Rozmiar 17' na 8,5cala do 1.9 ASZ ~150ps jeśli macie jakies propozycje dobrej oponki w optymalnym rozmiarze, piszcie. Budżet to max 1800zł aczkolwiek fajnie by bylo zmieścić sie w 1500. Priorytetem jest przyczepność zarówno na suchym jak i mokrym, chcialbym żeby tez troche pojezdzily ( żeby niebyly jedno sezonowcami, choć zdaje sobie sprawę ze moje przebiegi mogą je znacznie skrócić), myślę ze głośność pracy w takich oponkach jakie by nie byly to nie będzie tragedii. Oponki do jazdy miejskiej po Niemcowni no i pewnie raz na dwa miesiące trasa okolo 2200km(głównie autostrada) w obie strony! Bardzo proszę o propozycje

Strona 136 z 191 PierwszyPierwszy ... 3686126134135136137138146186 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •