Strona 135 z 191 PierwszyPierwszy ... 3585125133134135136137145185 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1,341 do 1,350 z 1907

Temat: Jaki model opon letnich

  1. #1341

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice Wa-wy
    Auto
    kilka...
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny out z opon

    Cytuj Oryginalnie napisane przez cosmo-pl Pokaż post
    Wg Twoich kryteriów - jeździłeś na niej chociaż, czy Twoje kryteria pozwalają Ci być takim samym znawcą jak marek_naczelny_trol_s3_w_marzeniach. Masz rację są opony o lepszych właściwościach sportowych i ja nigdzie temu nie zaprzeczyłem, ale nazwać tą oponę turystyczną, to może tylko ktoś komu coś się na jej temat wydaje i nigdy z niej nie korzystał.
    Widzę że mylisz przeznaczenie opony i jej realne włąściwośći z marketingiem producentów. To ze opona jest twarda i niekomfortowa to nie znaczy że jest sportowa.
    Z opon homologowanych na drogę to sportowymi możemy nazwać raptem kilka pozycji dostepnych w Polsce/EU : Michelin Sport Cup, Pirelli P zero trofeo, Toyo R888, Federal FZ01 itp. Pólsportowymi możemy nazwać Bridgestona RE002, Toyo R1R, Yokohamę AD08 czy Kumho KU36. Reszta opon rynkowych to totalne cywile i do "sportu" pasują jak świni siodło. Ile producent by sobie tych napisów sport nie narobił w nazwie opony to one sportowe nie są i nie będą.
    Co do Falkena -Tak miałem okazję przejechać sie na tych gumach na torze, w dodatku wilgotnym - są słabe i nie ma z czym polemizować

    Cytuj Oryginalnie napisane przez cosmo-pl Pokaż post
    Oświeć mnie na temat indeksów i tego czego mam się w tej kwestii douczyć, bo na razie to sam nic mądrego nie powiedziałeś. Dla omawianego przykładu i instrukcja obsługi wskazuje jako indeks prawidłowy H.
    Wg mnie Audi A3 8L ma w homologacji wpisany podstawowy rozmiar 195/65R15 91V (ale upierać sie nie będę). Natomiast jak jesteś taki oblatany to powinieneś wiedzieć dlaczego do aut z V max pomiędzy 191-210 km/h homologuje się opony z indeksem V, a nie H oraz dla aut z Vmax 211-240 homologuje się W a nie V.

  2. #1342
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    No dlaczego?? Nie wyjaśniłeś. To się upierasz wiesz, czy nie wiesz i wymyślasz. Ja czekam na konkretne argumenty, a nie domyśl się. Proszę o konkret.

    Co do porównania opon, to kolego zastanów się co ty do tych Falkenów porównujesz.. Skoro się przejechałeś na tych oponach na wilgotnym torze, to co Ci się w nich konkretnie nie podobało, będziesz w stanie ocenić ich zachowanie. Chociaż to próżna gadka, bo ja już wiem, że ty na nich, tak samo jak marek - nie jechałeś.

  3. #1343

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice Wa-wy
    Auto
    kilka...
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez cosmo-pl Pokaż post
    No dlaczego?? Nie wyjaśniłeś. To się upierasz wiesz, czy nie wiesz i wymyślasz. Ja czekam na konkretne argumenty, a nie domyśl się. Proszę o konkret.
    Skoro uważasz się za wszystko wiedzącego o oponach i nawet lepiej ode mnie wiesz na czym jechałem, a na czym nie - to napisz co oznacza indeks prędkości np V.


    Cytuj Oryginalnie napisane przez cosmo-pl Pokaż post
    Co do porównania opon, to kolego zastanów się co ty do tych Falkenów porównujesz.. Skoro się przejechałeś na tych oponach na wilgotnym torze, to co Ci się w nich konkretnie nie podobało, będziesz w stanie ocenić ich zachowanie.
    Ja do tych Falkenów na pewno nie porównuje opon typu michelin sport cupo, ale tez nie pisze ze ten Falken to opona sportowa - jak robisz to Ty. Co mi sie nie podobało w nich? Po prostu nie trzymały na wilgotnym w ogóle - gówniana mieszanka i tyle- auto totalnie nie skręcało. Nawet seryjny Uniroyal RainSport3 bił je w tych warunkach na głowę.

  4. #1344
    zbylus's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    jasło
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez brasilia Pokaż post
    Zakupiłeś chyba ZE914
    tak ZE914

  5. #1345

    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.8 TFSI - CJSA, CJSB (180 KM)
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Też stoję przed dylematem zakupu nowych opon. Szukam czegoś w rozmiarze 225/40/18. Zastanawiam się między Barum Bravuris 3HM a wlasnie Falken ZE 914. Ma ktoś doświadczenie z jednymi i drugimi? Do tej pory jezdzilem na Falkenach ZE912 i w sumie byly calkiem ok poza tym ze dosyc glosne.

  6. #1346
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Te są cichsze i lepsze, od poprzedników, które były dosyć przeciętne. Dobre opony w przypadku stosunku jakość vs. cena, ale też i pewnie posiadają swoje ograniczenia. Jak Ci poprzedniczki pasowały, to te tym bardziej. Barumów nie używałem, ale będzie fatalnie na mokrym, gorzej niż Falken.

    @lukass
    No na pewno i może jeszcze mam zatańczyć dla Ciebie. Już i tak wystarczająco się skompromitowałeś w tej kwestii, mniej więcej na równi z królem forumowych troli, więc wybacz, ale ja Ci nie napiszę co to indeks, bo to zapewne dla Ciebie będzie zbyt skomplikowane, żeby zrozumieć, tą jakże zawiłą kwestię i "zakodowaną treść"..



    Cytuj Oryginalnie napisane przez lukass Pokaż post
    Ja do tych Falkenów na pewno nie porównuje opon typu michelin sport cupo, ale tez nie pisze ze ten Falken to opona sportowa - jak robisz to Ty. Co mi sie nie podobało w nich? Po prostu nie trzymały na wilgotnym w ogóle - gówniana mieszanka i tyle- auto totalnie nie skręcało. Nawet seryjny Uniroyal RainSport3 bił je w tych warunkach na głowę.

    dobijasz do poziomu absurdu marka_trola_s3_w_marzeniach, zawróć zanim nie będzie za późno, ja osobiście kończę jałową dyskusję. Pozdrówka

    ps zwróciłem jeszcze na jedną rzecz uwagę, że masz problem z czytaniem ze zrozumieniem, gdzie ja napisałem że Falken to opona sportowa, napisałem że ciężko ją nazwać turystyczną i bardziej przypomina sportową i że w tych rozmiarach Falken nie ma opon typowo turystycznych. Zanim więc następnym razem wyskoczysz z awanturą jak królik z kapelusza i dostaniesz owacje na stojąco od "ynteligenta dyżurnego" przeczytaj dokładnie ze zrozumieniem. Jakbyś jeździł na Falkenach!!!, to byś zwrócił uwagę, że jest bardzo przewidywalna w zachowaniu, co ce****e opony sportowe. Turystyczne, to głównie opóźnienia w sterowaniu i inne cechy użytkowe - inaczej się auto prowadzi. Nie przeczę jednak że nie jest to Federal FZ01 i w ogóle, że takie porównania są śmieszne... czy np możliwości na mokrym i że lepiej się trzyma opona deszczowa typowo do takich warunków stworzona... ehh naprawdę ja bym się zastanowił na drugi raz, zanim coś tak absurdalnego napiszę.

    I jeszcze jedno - dobór opon wg strony Michelin dla auta kolegi, o którym mowa - myślę, że raz na zawsze kończy to dywagacje trola i jak coś to jemu się należy od moderatora kop w d.. i sugestia, żeby sobie dał spokój, bo sam wprowadza ludzi w błąd

    http://zapodaj.net/1b1936e978400.jpg.html
    Ostatnio edytowany przez cosmo-pl - 01-03-15 o 13:53

  7. #1347

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice Wa-wy
    Auto
    kilka...
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez cosmo-pl Pokaż post
    No na pewno i może jeszcze mam zatańczyć dla Ciebie. Już i tak wystarczająco się skompromitowałeś w tej kwestii, mniej więcej na równi z królem forumowych troli, więc wybacz, ale ja Ci nie napiszę co to indeks, bo to zapewne dla Ciebie będzie zbyt skomplikowane, żeby zrozumieć, tą jakże zawiłą kwestię i "zakodowaną treść"..
    Ale to wiesz co oznacza indeks V czy nie? Napisz, wyjasnij, a nie obrzucasz inwektywami

    Cytuj Oryginalnie napisane przez cosmo-pl Pokaż post
    dobijasz do poziomu absurdu marka_trola_s3_w_marzeniach, zawróć zanim nie będzie za późno, ja osobiście kończę jałową dyskusję.
    Masz rację - dyskusja jest jałowa - prawda jest tylko jedna - objawiona przez ciebie. Wszystkie inne to gówno prawda.

  8. #1348
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny out z opon

    Ja nie wiem?? Na razie to ty się skompromitowałeś i wkleiłem Ci ze strony Michelin dobór opon prawidłowy, ale oni też pewnie nie wiedzą, co znaczy indeks i im też napisz co to indeks i że klientom źle doradzają. Naprawdę - ta sama prośba co marka_s3 - nie komentuj moich postów i nie dyskutuj ze mną - nie ten poziom. Kompromitujesz się, a ja nie mam czasu na przepychanki z gimbazą w necie. Mam lepsze rzeczy do roboty i realne problemy ludzi, którzy proszą o pomoc. Niech sobie użytkownicy ocenią, kto tu ma rację...

  9. #1349

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice Wa-wy
    Auto
    kilka...
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Widze ze jak nie masz argumentów to tylko potrafisz rzucać obelgi i się obrażać
    No wygląda że nawet nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Napisałem że najprawdopodobniej homologacja auta Audi A3 8L jest dla opon z indeksem V, ale akurat moge się mylić. Masz dostep do takiej homologacji/instrukcji pojadu to wklej że jest tam H. W katalogu Contiego dla 8L widnieje minimum V dla lata 15" - ten katalog jest tworzony na podstawie homologacji pojazdów. Ale nie w tym rzecz, bo może i dla najsłabszych motorów faktycznie jest H. Natomiast ja zadałem proste dwa pytania - co oznacza indeks np. V oraz dlaczego np. takie A3 8P z silnikiem powiedzmy 1.8TSi i V-max około 220km/h ma homologowane opony 205/55R16 91W a nie 91V?
    Jak naprawde jestes taki "guru" oponiarski na jakiego pozujesz to odpowiedź zajmie ci 2 linijki i 1 minutę.


    Cytuj Oryginalnie napisane przez cosmo-pl Pokaż post
    i realne problemy ludzi, którzy proszą o pomoc.
    Widze ze masz misję

  10. #1350
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Tak mam misję - zaprzeczyć głupocie, którą uprawiają niektórzy ludzie, dla których sensem życia jest absurd i uznanie go za normę.

    Proszę - ze strony pirelli silnik 1.8 TFSI 118kW - jak wół dopuszczają V - tak to właśnie Ci się wydaje - może Ci się nie wydaje, a domyślić się jest za ciężko, że niektórzy producenci mogą nie mieć pewnych rozmiarów - albo mają opony V i nie mają H, bo konstrukcja jest bardzo podobna i lepiej im było zrobić V. No cóż - a ty dalej będziesz udowadniał, że ziemia jest płaska http://zapodaj.net/2934c4b2d4ee4.jpg.html

    Także jak widać W to nie jest obowiązujący indeks - i o ile na razie ja się bronię i jestem tym "oponiarskim guru", przynajmniej w sensie wiedzy na temat poprawności niektórych aspektów - to Ty kim jesteś i co są warte Twoje wypowiedzi?? Skompromitowałeś się po całości - zamiast przemyśleć sprawę to wyskoczyłeś z pyskiem i się okazało, że totalna kompromitacja I naprawdę - skończ - oszczędź sobie wstydu i zachowaj resztki godności, chociaż i tak się już ośmieszyłeś od początku do końca. Obwołuję Cię więc oficjalnie pomocnikiem pewnego naczelnego trola.

Strona 135 z 191 PierwszyPierwszy ... 3585125133134135136137145185 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •