Strona 118 z 191 PierwszyPierwszy ... 1868108116117118119120128168 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1,171 do 1,180 z 1907

Temat: Jaki model opon letnich

  1. #1171
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Do ALH ADVAN Sport..?? Kto i dlaczego Ci poleca Yokohamę?? Bo tylko taką firmę zna?

    Napisz coś więcej, na czym Ci zależy, jaki dokładnie rozmiar i czego od opon oczekujesz + jaki masz budżet, bo tak to ciężko wyczuć czy kupujesz opony dla wyglądu, czy dla marki..

  2. #1172
    Johnyy's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Menson Pokaż post
    Szukam opon na lato. Falgi 17 cali. Najwięcej osób poleca mi yokohamę. Tu pytanie: Ktoś z Was jeździ na modelach

    -Yokohama ADVAN Sport V103
    -Yokohama S.drive AS01
    -Yokohama C Drive AC 02

    Duża część z tego co jeżdżę to autostrady. Na obecnych oponach boje się rozpędzić, tym bardziej, że jedna z nich ma uszkodzenie mechaniczne (wuzkanizator mówi że można jeździć), ale ja mam opory, tym bardziej że w aucie jeździ często ze mną żona, za jakiś czas będzie też dziecko. Stąd moja decyzja o zmianie opon. Co polecacie drogie koleżanki i drodzy koledzy
    Siemka, ja śmigam już drugi sezon na Yokohama C Drive 2 w rozmiarze 225/45/17, zrobiłem na nich 50tk więc mogę coś napisać.
    Bez żadnej głębszej filozofii powiem tak: gaz do dechy - jadę, hamulec w podłogę - staje w miejscu, zakręty, suche czy mokre - trzyma jak trzeba
    Ogólnie to nie mam do nich żadnych zastrzeżeń, hamowanie, zakręty, prędkości powyżej 200km/h i nigdy żadnych problemów.
    Dużym plusem jest to, że po 2 sezonach zostało na nich naprawdę sporo bieżnika, zresztą, kiedy je kupowałem to w rankingu ADAC w tym rozmiarze miały najlepszy wynik jeżeli chodzi o ścieralność (ogólnie w całym rankingu były chyba na 6 miejscu). Wiadomo, są inne bardziej topowe firmy ale mówimy teraz o oponach w granicach 1300 - 1500zł a nie 2500-3000zł.
    Sam się zastanawiałem nad tą nieco dla mnie egzotyczną firmą bo wcześniej (w rozmiarze 205/55/16) zawsze kupowałem Continentale ale nie żałuję, opony spełniają większość moich drogowych fanaberii
    Ale wszystko zależy od tego ile dolarów chcesz wydać na te gumki.
    Pozdro

  3. Podziękowania dla Johnyy za pomoc w problemie

    Menson (08-01-15)

  4. #1173
    PoldasSs's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świat GWE
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Panowie szukam na lato oponki 4 sztuki budżet 200-250 za sztukę co polecacie ?
    Silnik 1,9tdi felgi 15 ( aktualnie mam 195/60 ) oryginalne audi przebieg miesięczny 2500-3000 km.

    Było Punto Mk1 1,1 + LPG 6 speed

    Był Cienias 704 cm2

    Jest Audi A3 1,9 TDI

  5. #1174
    Menson's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko Biała, Kraków, Nisko
    Auto
    AUDI, Toyota Hilux
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez cosmo-pl Pokaż post
    Do ALH ADVAN Sport..??
    A dlaczego nie ADVAN Sport do ALH? Na autostradzie osiągam nie mniejsze prędkości niż użytkownicy 1,8T, nie widzę związku. Zresztą moje ALH ma więcej PS niż np. AGN, więc nie ma tragedii.
    Cytuj Oryginalnie napisane przez cosmo-pl Pokaż post
    Kto i dlaczego Ci poleca Yokohamę?? Bo tylko taką firmę zna?
    Kolega poleca Yokohamę, bo śmiga na niej już jakiś czas i jest mega zadowolony. Mój ojciec też na nich jeździ, mówi że nie miał lepszych opon. A co jest nie tak z tą firmą?

    Cytuj Oryginalnie napisane przez cosmo-pl Pokaż post
    Napisz coś więcej, na czym Ci zależy, jaki dokładnie rozmiar i czego od opon oczekujesz + jaki masz budżet, bo tak to ciężko wyczuć czy kupujesz opony dla wyglądu, czy dla marki..
    Szukam dobrej opony do jazdy codziennej, jak i do nazwijmy to "sportowej". Do tego sporo km robię na autostradzie. Rozmiar 215/45/17. Budżet mniej więcej określają moje propozycje czyli okolice 1500 zł. Nie kupuję opony dla wyglądu, dla marki - trochę tak, bo jak wyżej, nasłuchałem się dobrych opinii.

    Johnyy dzięki za odpowiedź

    pozdr
    -=Najszybszy kolor w klubie=-

  6. #1175
    marek_s3's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Waldenburg
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    nie kupuj dziwnych rozmiarów w stylu 215/45/17, tylko 225/45/17, zeby zachowac przepisowa wielkosc koła. Pamietaj ze wartosc 45 nie jest stałą , tylko % szerokosci opony wiec profil bedzie jeszcze mniejszy niz w przypadku 225, mniejsze koło i wieksza podatnosc na uszkodzenia opony, bez sensu w ogóle. Yokohama to klasa premium opon, żadna egzotyka, bardzo dobre opony i zrozumiałe jak ktos chce jakąś markę, to niech w obrebie jej sobie poszukuje opon. Nie rozumiem dlaczego ktoś ma Ci forsowac tego czy innego producenta z "testów" . TYle ze za 1500 to sdrive nie kupisz, pozostaje Ci ac01. Kiedys jezdzilem na advanach i sa rewelacyjne faktycznie. Teraz jezdze na zimowkach yokohamy - w smiesznej cenie budzetowej opony albo chinczyka, zupelna abstrakcja.

  7. #1176
    Menson's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko Biała, Kraków, Nisko
    Auto
    AUDI, Toyota Hilux
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    marek_s3
    przecież 215 czy 225 to szerokość opony. Co to ma do wielkości koła? chyba że coś pomieszałem
    myślę o 215 ze względu na to, że na szerszej gumie auto więcej pali i nie jednak jest słabsze...
    -=Najszybszy kolor w klubie=-

  8. #1177
    brasilia's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Uniszowa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Profil 45 oznacza łopatologicznie że szerokość boku opony to 45% szerokości 215mm. Im mniejsza szerokość opony przy zachowaniu tego samego profilu (45) tym opona robi się cieńsza a im cieńsza tym łatwiej ją uszkodzić... Obwód też jest mniejszy

  9. Podziękowania dla brasilia za pomoc w problemie

    Menson (12-01-15)

  10. #1178
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez brasilia Pokaż post
    Profil 45 oznacza łopatologicznie że wysokosc boku opony to 45% szerokości.
    Chyba raczej tak.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Menson Pokaż post
    myślę o 215 ze względu na to, że na szerszej gumie auto więcej pali i nie jednak jest słabsze...
    Nie wydaje mi sie abys poczul roznice pomiedzy 215 a 225.

  11. Podziękowania dla kuebk za pomoc w problemie

    Menson (12-01-15)

  12. #1179
    brasilia's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Uniszowa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    No tak proste rzeczy ciężko się tłumaczy

  13. #1180
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Menson Pokaż post
    A dlaczego nie ADVAN Sport do ALH? Na autostradzie osiągam nie mniejsze prędkości niż użytkownicy 1,8T, nie widzę związku. Zresztą moje ALH ma więcej PS niż np. AGN, więc nie ma tragedii.
    AGN ma 125, a ALH 90, no ale rozumiem masz program. To świetnie ale nadal to ani demon prędkości nie jest, ani auto, które oponom by stawiało jakieś nadrzędne wymogi. Dobrze i szybko na autostradzie i Dębicą pojedziesz. Ogólnie indeks H, też Ci pewnie wystarcza, jak już przy prędkościach jesteśmy. Wg mnie ADVAN to nie jest opona na "co dzień", raczej do aut 200 KM wzwyż.



    Cytuj Oryginalnie napisane przez Menson Pokaż post
    Kolega poleca Yokohamę, bo śmiga na niej już jakiś czas i jest mega zadowolony. Mój ojciec też na nich jeździ, mówi że nie miał lepszych opon. A co jest nie tak z tą firmą?
    Nic nie jest, ale nie ma co się jarać firmą, nie o to w doborze opon chodzi. Mają lepsze i gorsze opony. Zazwyczaj sobie ich produkty gorzej na mokrym radzą.



    Cytuj Oryginalnie napisane przez Menson Pokaż post
    Szukam dobrej opony do jazdy codziennej, jak i do nazwijmy to "sportowej". Do tego sporo km robię na autostradzie. Rozmiar 215/45/17. Budżet mniej więcej określają moje propozycje czyli okolice 1500 zł. Nie kupuję opony dla wyglądu, dla marki - trochę tak, bo jak wyżej, nasłuchałem się dobrych opinii.

    Johnyy dzięki za odpowiedź

    pozdr
    No właśnie więc jesteś typowym kupującym opony, chcesz wszystko Dobrze, że nie napisałeś, że żeby mniej palił Mniej więcej taką uniwersalną oponą, do jazdy sportowej jest np Vredestein Ultrac Sessanta albo Vorti, jak bardziej Ci zależy na oponie, niż na wyglądzie. Są jednak podobne. Vorti to chyba nowszy model. Po około 360, więc jeszcze w Twoim budżecie, chociaż jakby się uparł to i pewnie Falken ZE914 by Ci wystarczył za 305 PLN/ szt.. Co prawda ją zjechali w teście auto motoru ale nie przejmowałbym się tym za bardzo, bo wg nich jest lepsza Fulda Eco-control od Sportrac 5 Vredestein, więc taki sobie ten test. Kolega założył do Z4 i naprawdę dobrze trzymają. 250 Ci zostaje w kieszeni. To opcja tania. Z ciekawych, to jeszcze np Semperit Speed-Life, też da radę i będzie mniej palił

    Co do C-drive to faktycznie, przy normalnej jeździe można na nich sporo przejechać, ale po 3, 4 latach tracą elastyczność i zaczynają być jeszcze gorsze na mokrym. Może przesadzam, ale wszystkie kiepskie sytuacje jakie miałem w życiu, to były na mokrym. Oczywiście stanąłem, ale dzięki temu, że w sumie pod takie warunki sobie kupowałem letnie opony. Warto więc na to spojrzeć. Advan to opona typowo sportowa, która też jest świetna na suchym, ale jest twarda i szybciej poleci od C Drive 2

    Tak naprawdę opony, o których rozmawiamy są na tyle dobre, że wszystkie są godne polecenia i warto się nimi zainteresować. Ja wybieram zawsze na zasadzie cena vs możliwości, dlatego Conti mnie nigdy nie interesowały, a z premium co najwyżej Michelin Energy Saver. Mam takie w C4 i nie chcą zniknąć, a auto już ponad prawie 100k km przejechane, z czego w zimie 1/3 maksymalnie.

  14. Podziękowania dla cosmo-pl za pomoc w problemie

    Menson (12-01-15)

Strona 118 z 191 PierwszyPierwszy ... 1868108116117118119120128168 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •