Strona 134 z 191 PierwszyPierwszy ... 3484124132133134135136144184 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1,331 do 1,340 z 1907

Temat: Jaki model opon letnich

  1. #1331
    PawcioWroc's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BMJ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Widzę, że opony, które chciałbym kupić nie wzbudziły za bardzo zainteresowania. Czy w takim razie mógłby mi ktoś doradzić opony do 300PLN i 500PLN/szt. na przód? Zależy mi na jak najmiększej gumie w celu łapania trakcji.
    Słyszałem, że warto zainteresować się dunlopem, continentalem albo michelinem. Jakie modele polecacie?
    Ostatnio edytowany przez PawcioWroc - 28-02-15 o 01:43

  2. #1332
    marek_s3's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Waldenburg
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez miru 95 Pokaż post
    Za 1600zł a nawet taniej kupisz nokiana line albo fulde sport control u mnie takie opony to koszt 260zł szt. z montażem
    za 300zł szt masz niemal każdą najlepszą oponę w 16", wydawanie na kpl 1600 to przerost formy nad treścią. Kup sobie w oponeo najswieższą adrenalin re002 za 1100 niecałe, bedziesz hiperzadowolony latem.

  3. #1333

    Data dołączenia
    May 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    oln
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez marek_s3 Pokaż post
    za 300zł szt masz niemal każdą najlepszą oponę w 16", wydawanie na kpl 1600 to przerost formy nad treścią. Kup sobie w oponeo najswieższą adrenalin re002 za 1100 niecałe, bedziesz hiperzadowolony latem.
    Dzięki, akurat jak tak szukam to taniej niż 1600 za komplet tych bridgestonów raczej jest ciężko znaleźć.

  4. #1334

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice Wa-wy
    Auto
    kilka...
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny out z opon

    Cytuj Oryginalnie napisane przez cosmo-pl Pokaż post
    Opis producenta:

    Falken ZIEX ZE 914
    Nowa opona opracowana z myślą o komforcie jazdy, bez pogarszania jej osiągów sportowych.
    Opona daje kierowcy Maksymalną przyczepność, niski poziom hałasu oraz optymalne opory toczenia.Opona dedykowana do sportowego stylu jazdy.
    Ten Falken to baaaaardzo przecietna opona. Wg moich kryteriów to rzekłbym że nawet słaba. Ze sportem to ma tyle wspólnego co ja z baletem.
    Chyba nigdy nie jeździłeś naprawde sportowo na prawdziwej sportowej oponie.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez cosmo-pl Pokaż post
    . H koledze @Rafpres spokojnie wystarczy, bo jest 1.9 TDI, które ma 191 km/h Vmax, ale wiemy, wiemy marek by włożył Y, bo nóż się 30 kilometrów z górki trafi i do tych 220 dobije, to się zapewne od razu policja przyczepi i opony rozlecą
    Po to ktoś homologując samochód założył minimalny indeks prędkości opon letnich ze by tego przestrzegać bo są ku temu powody. Opona z indeksem H czyli 210 to najczęściej jest dopuszczona przez producenta aut do samochodów z V-max poniżej 190 km/h. Jak nie wiesz czemu to sie doucz.

  5. #1335
    marek_s3's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Waldenburg
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez lukass Pokaż post
    Ten Falken to baaaaardzo przecietna opona. Wg moich kryteriów to rzekłbym że nawet słaba. Ze sportem to ma tyle wspólnego co ja z baletem.
    Chyba nigdy nie jeździłeś naprawde sportowo na prawdziwej sportowej oponie.
    lukass

    nareszcie ktoś do rzeczy cos napisał bo cosmita pisze w stylu "jezdzilem kiedys jednym szybkim autem"....nie rozumie ze ktos chce bardzo dobre opony a nie najtansze mozliwe dobre...jak napisalem ze to opona turystyczna a nie sport zeby nie wciskał ludziom ktorzy lubią połykac zakręty to napisał ze falken reklamuje sie na driftowych zawodach i to ma byc argument wlasnie za ta oponą...dyskusja robi się coraz bardziej biedna w tym temacie przez tego shreka, raz cos pozna i powtarza jak mantrę.


    Cytuj Oryginalnie napisane przez Baldzi Pokaż post
    Dzięki, akurat jak tak szukam to taniej niż 1600 za komplet tych bridgestonów raczej jest ciężko znaleźć.
    poważnie ?? chyba ze jakis nietypowy rozmiar chcesz, do 16" masz 205/55/16, inne kombinacje nie maja zadnego sensu
    http://www.oponeo.pl/dane-opony/brid...-91-w#83157998

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez lukass Pokaż post
    Oryginalnie napisane przez cosmo-pl
    . H koledze @Rafpres spokojnie wystarczy, bo jest 1.9 TDI, które ma 191 km/h Vmax, ale wiemy, wiemy marek by włożył Y, bo nóż się 30 kilometrów z górki trafi i do tych 220 dobije, to się zapewne od razu policja przyczepi i opony rozlecą
    Cytuj Oryginalnie napisane przez lukass Pokaż post
    Po to ktoś homologując samochód założył minimalny indeks prędkości opon letnich ze by tego przestrzegać bo są ku temu powody. Opona z indeksem H czyli 210 to najczęściej jest dopuszczona przez producenta aut do samochodów z V-max poniżej 190 km/h. Jak nie wiesz czemu to sie doucz.
    właśnie o to chodzi, jego polecenia stają się nie żałosne czy nieadekwatne ale niebezpieczne wręcz. Po raz kolejny apeluję do moda - jakiś cichy układ z typem ?? - zwróć uwagę co wypisuje, bo ucieka się do tego że zaszkodzi komus tylko dlatego żeby złośliwie podważyć moją wypowiedź.

  6. #1336
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez lukass Pokaż post
    Ten Falken to baaaaardzo przecietna opona. Wg moich kryteriów to rzekłbym że nawet słaba. Ze sportem to ma tyle wspólnego co ja z baletem.
    Chyba nigdy nie jeździłeś naprawde sportowo na prawdziwej sportowej oponie.

    - - - Aktualizacja postu - - -


    Po to ktoś homologując samochód założył minimalny indeks prędkości opon letnich ze by tego przestrzegać bo są ku temu powody. Opona z indeksem H czyli 210 to najczęściej jest dopuszczona przez producenta aut do samochodów z V-max poniżej 190 km/h. Jak nie wiesz czemu to sie doucz.
    Wg Twoich kryteriów - jeździłeś na niej chociaż, czy Twoje kryteria pozwalają Ci być takim samym znawcą jak marek_naczelny_trol_s3_w_marzeniach. Masz rację są opony o lepszych właściwościach sportowych i ja nigdzie temu nie zaprzeczyłem, ale nazwać tą oponę turystyczną, to może tylko ktoś komu coś się na jej temat wydaje i nigdy z niej nie korzystał.

    Oświeć mnie na temat indeksów i tego czego mam się w tej kwestii douczyć, bo na razie to sam nic mądrego nie powiedziałeś. Dla omawianego przykładu i instrukcja obsługi wskazuje jako indeks prawidłowy H.

    @marek_naczelny_trol_s3
    Popytaj użytkowników czy ktokolwiek Twoje wypowiedzi bierze na poważnie i czy komukolwiek się chce w ogóle z Tobą i Twoimi bredniami wdawać w dyskusję. Poleciłeś piętro wyżej gościowi opony, których pewnie ani nie wykorzysta, a jak dobrze pójdzie, to po sezonie będzie musiał kupować nowe.
    Ostatnio edytowany przez cosmo-pl - 01-03-15 o 11:04

  7. Podziękowania dla cosmo-pl za pomoc w problemie

    pomocnik (01-03-15)

  8. #1337
    carlito1985's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kielce
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T CDLA
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    witam. Posiadam w mojej a3 SB quattro felgi rs4 naples w rozmiarze 18.
    Jakie opony polecacie mi do 650 zl za sztukę? stare gumy mam w rozmiarze 225/40 r18 i myslę czy może nie kupić mniejszych czyli 215/40r18. czy naciągnę taka oponę na ta felgę? Czy to prawda ze w autach z haldexem po 15 000 km powinienem zamienić opony lewy tył na prawy przód i p tył na l przód? co polecacie? myslałem nad toyo proxes ale 1 sztuka juz tylko została na promocji.

  9. #1338
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez PawcioWroc Pokaż post
    Widzę, że opony, które chciałbym kupić nie wzbudziły za bardzo zainteresowania. Czy w takim razie mógłby mi ktoś doradzić opony do 300PLN i 500PLN/szt. na przód? Zależy mi na jak najmiększej gumie w celu łapania trakcji.
    Słyszałem, że warto zainteresować się dunlopem, continentalem albo michelinem. Jakie modele polecacie?
    Do czego Ci jest potrzebna opona tak naprawdę - bo z tego co napisałeś to rozumiem, że do drag race - czyli totalny slick.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Baldzi Pokaż post
    Korzystając z sytuacji i ja poproszę o poradę. Na lato wchodzą 16' alu i będę potrzebował nowych opon. Najbardziej zależy mi na przyczepności, w lato i tak jeżdżę z zamkniętymi oknami i słucham radia więc te parę decybeli w tę czy tę mi nie przeszkadza. Jeżeli chodzi o rozmiar, to nie ma to dla mnie większego znaczenia, ma się trzymać drogi. Kwota jaką chcę przeznaczyć za komplet to jakieś 1600zł.
    Kolego jesteś pewny tego co piszesz, że chcesz dostać bardzo agresywną, torową oponę do jazdy po ulicy? Twardy bok, kontrolowane uślizgi, bardzo agresywne nastawienie?? marek_trol pewnie na tej oponie nawet nie jeździł i nie zadaje sobie sprawy z tego co poleca, a opinie gdzieś poczytał. Moim zdaniem Adrealin to opona wybitnie sportowa i oprócz tego, że ma solidne właściwości, to służy bardziej do zabawy samochodem, a ty nigdzie o tym nie napisałeś. Przemyśl sprawę czy Ci taka opona w ogóle będzie potrzebna, zwłaszcza że zużycie takich opon jest zazwyczaj bardzo wysokie. Jeżeli ma być ten producent i ta opona, to rozważ może Potenza S001 dużo bardziej uniwersalna i też mega dobra na suchym, a dużo normalniejsza od Adrealin, chociaż ja i tak bym wybrał pewnie Vredestein Ultrac Vorti. Powodzenia!

  10. #1339
    zbylus's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    jasło
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Zakupilem Falkeny zx914 bo wyczytałem ze sa odpowiednikiem sessanty którą bardzo chwalą na forum.Brałem pod uwage cene i mnóstwo opinii na oponeo gdzie naprawdę uzytkownicy sa z niej zadowoleni,na deszczu jak i na suchej nawierzchni,porównywali ja do opon niemal drugie tyle droższych.Moim zdaniem pisza prawde bo po co mieliby kłamać,a tutaj piszecie ze to słaba turystyczna opona dlatego ze chcecie dokuczyc użytkownikowi @cosmo który jej broni,czy jesteście,byliście jej użytkownikami i wypadla słabo??

    Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

  11. #1340
    brasilia's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Uniszowa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez zbylus Pokaż post
    Zakupilem Falkeny zx914
    Zakupiłeś chyba ZE914

Strona 134 z 191 PierwszyPierwszy ... 3484124132133134135136144184 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •