Strona 152 z 191 PierwszyPierwszy ... 52102142150151152153154162 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1,511 do 1,520 z 1906

Temat: Jaki model opon letnich

  1. #1511
    GeX92's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bytom
    Auto
    Audi A3 1.8
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Witam, mam do wymiany opony letnie na alusach a jako że sezon letni się kończy to postanowiłem na swoich 'slikach' już pojeździć do końca i kupić opony po sezonie. Moje obecne wołają o pomste do nieba bo 3 opony mają praktycznie zerowy bieżnik, a czwarta ma go jeszcze dużo. Opony już strasznie huczą jakby łożysko było padnięte.

    Mam do wydania około 900-1000zł i tu pytanie, czy dorwe jakiś komplet za tą cene po sezonie? Jeśli tak to na jaki zestaw 225/40/18 sie pchać i czy warto np. wziąć profil 45 zamiast 40 i czy jest duża różnica w komforcie - mam gwint.

    Za wszelkie odpowiedzi z góry dzięki ;p

  2. #1512

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Suzuki
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez saj234 Pokaż post
    Dzieki za odpowiedz. Czy mozesz mi jeszcze napisac na ile kkm wystarcza te Uniroyale przy naprawde spokojnej jezdzie?
    Dokładnie Ci nie oszacuję, nie ma takich danych. Powinny wystarczyć na 35 - 40 tys. przy normalnej jeździe.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez GeX92 Pokaż post
    Witam, mam do wymiany opony letnie na alusach a jako że sezon letni się kończy to postanowiłem na swoich 'slikach' już pojeździć do końca i kupić opony po sezonie. Moje obecne wołają o pomste do nieba bo 3 opony mają praktycznie zerowy bieżnik, a czwarta ma go jeszcze dużo. Opony już strasznie huczą jakby łożysko było padnięte.

    Mam do wydania około 900-1000zł i tu pytanie, czy dorwe jakiś komplet za tą cene po sezonie? Jeśli tak to na jaki zestaw 225/40/18 sie pchać i czy warto np. wziąć profil 45 zamiast 40 i czy jest duża różnica w komforcie - mam gwint.

    Za wszelkie odpowiedzi z góry dzięki ;p
    W takim budżecie jedyne co rozsądne z nówek to Federal SUper Steel 595 i NExeny N6000, ale nawet przy zakupie u mnie z rabatem przekroczysz lekko ten 1000 zł.

  3. #1513
    GeX92's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bytom
    Auto
    Audi A3 1.8
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez OponyLux.pl Pokaż post
    Dokładnie Ci nie oszacuję, nie ma takich danych. Powinny wystarczyć na 35 - 40 tys. przy normalnej jeździe.

    - - - Aktualizacja postu - - -



    W takim budżecie jedyne co rozsądne z nówek to Federal SUper Steel 595 i NExeny N6000, ale nawet przy zakupie u mnie z rabatem przekroczysz lekko ten 1000 zł.
    Ten podany tysiąc to taki 'pływający' wiadomo że nie mam tylko tyle Natomiast chciałbym po prostu kupić coś co nie hałasuje a sprawdzi sie w codziennej jeździe Te Federal Super Steele - tym byłbym zainteresowany natomiast odezwe sie na prv jakby to wyglądało Szczerze mówiąc pierwszy raz zdarzy mi sie kupować nowe opony, bo od 1,5 roku jak mam samochód to zrobiłem zaledwie 10/15 tys ?..

  4. #1514
    brasilia's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Uniszowa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    GeX92 szczerze polecam Ci opony Atlas Green Sport, zrobiłem na nich (225/40/18 XL) od początku sezonu około 16 kkm i podtrzymuję moje pierwsze wrażenia z jazdy na tych oponach. Za 1000zł za nowy komplet chyba lepiej być nie może, bo są bardzo ciche, świetnie trzymają w zakrętach, na mokrym nie zdarzyło mi się jeszcze złapać uślizgu, zużycie bieżnika w normie. Jeśli nie jesteś jakoś mega nastawiony na need for speed na drodze to w zupełności te opony spełnią Twoje wymagania. Pozdrawiam

  5. #1515

    Data dołączenia
    Sep 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice stolicy
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA

    Domyślny

    Musze kupic opony letnie do S3. Pomyslalem ze koniec sezonu letniego to dobry moment na zakup w dobrej cenie. Wytypowalem juz trzy firmy. Oczywiscie opony o rozmiarze 225/40R18 92Y.
    Sa to: Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2, Pirelli P Zero i Continental ContiSportContact 5.
    Obecnie mam Micheliny ale chce je zmienic.
    Czy jest moze jakis sprawdzony dostawca dla forumowiczow albo macie jakis zaufany punkt z dobrymi cenami.

  6. #1516
    flito's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Trzebinia / Kraków Balice
    Auto
    SEAT Leon
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Posiadam ContiSportContact 5

    II sezon na nich jeżdże, i jestem mega zadowolony.
    U mnie przy 330 Nm trudno jest zerwać przyczepnosc. Czasem mam wrażenie że na mokrym trzymaja sie lepiej niż na suchym. Po 2 latach ( 16 tys rocznie) praktycznie nie widać zużcia lub jest minimalne.

    Jedyny minus to hałas, są dość głośne przy większych prędkościach ( 120 km/h ++ )

    Gdybym kupował teraz opony, wybrałbym je ponownie. O pozostałych niestety nic nie powiem - nie miałem okazji korzystać

  7. #1517
    GeX92's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bytom
    Auto
    Audi A3 1.8
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    To ja mam inne pytanie apropo opon. Czy ktoś ma na 18stkach założone opony 215/40/18 ? Obecnie mam 225/40/18 lecz mam felge 7,5 albo 8j ( nie pamietam teraz dokladnie ) więc dość szeroką. Zastanawiam sie nad 215 gdyż różnica będzie tylko lekkiego naciągu, a może dziury na tym gwincie będą mniej odczuwalne. Co o tym myślicie?

  8. #1518

    Data dołączenia
    Sep 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice stolicy
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA

    Domyślny

    215/40 ma jeszcze mniejszy profil czyli tlucze tak samo jak nie gorzej

  9. #1519
    GeX92's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bytom
    Auto
    Audi A3 1.8
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Mhm rozumiem, czyli trza będzie jednak pozostać przy 225 natomiast 215 myślałem by dać co by jeszcze go opuścić na przyszły sezon.. a tu już mnie ogranicza felga i jej szerokość.. :/

  10. #1520

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam, zakupiłem felgi 19'' z BMW X5 style 132 na przód 9j na tył 10j. Jaką ,,gumę'' w rozmiarze 225/35 polecacie??? Zależy mi na dobrej przyczepności głównie na mokrym asfalcie jak i również na suchym. Myślałem nad dunlopach sport maxx-ach czy to dobry wybór czy są jeszcze jakieś lepsze opony?

Strona 152 z 191 PierwszyPierwszy ... 52102142150151152153154162 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •