Strona 51 z 191 PierwszyPierwszy ... 41495051525361101151 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 501 do 510 z 1907

Temat: Jaki model opon letnich

  1. #501
    pajak381's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włocławek/...
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    co do tego które opony gdzie założyć to co człowiek to inna opinia tak jak kolega napisał michelin zaleca lepsze na przód ale nie dodał kto robił te testy-jaki kierowca(zawodowiec czy tak jak my zwykli użytkownicy) no i w jakich warunkach, w tvnTurbo robili test właśnie założenia opon lepszych do przodu a później lepsze założyli do tyłu i to właśnie raz jeździł normalny kierowca a raz (jak dobrze pamiętam hołek) i wyszło że przy jeździe po szybkim łuku z założonymi lepszymi oponami z przodu zawodowy kierowca miał problem z ogarnięciem auta a ten drugi w ogóle sobie nie poradził- doszło do zjawiska nadsterowności pojazdu-czyli tył auta uciekł i obruciło auto o 180* w wyniku czego zatrzymało się na przeciwnym pasie
    przy założonych oponach z tyłu lepszych na łuku występowała podsterowność a więc auto wynosiło z łuku ale tu obaj kierowcy sobie poradzili i delikatnie wyjechali po za linię drogi ale pojechali,
    dodatkowo stwierdzenie było takie że lepiej mieć opony lepsze z tyłu bo nawet jak nam przód zacznie odjeżdżać to prędzej zareagujemy a nawet jak w coś walniemy to prawdopodobnie przodem a więc częścią pojazdu która najbardziej pochłania siłę uderzenia, to tak co pamiętam
    a z życia wzięte- z tyłu miałem h... opony a z przodu dobre- na łuku przy 70km/h obruciło mi samochód i zatrzymałem się na drugim pasie całe szczęście że nic nie jechało o mogłobyć źle a jakbym miał założone liche oponki z przodu to najwyżej wjechałbym do płytkiego rowu

  2. #502

    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świętokrzyskie
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMM

    Domyślny

    czyli daje hankooki na tył
    dzieki

  3. #503
    mpoliwka's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3 I 1.9 TDI 90 KM
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Witam

    Przeczyta?em kilkana?cie ostatnich stron tematu i przyznam szczerze, ?e dalej nie mam poj?cia kt?re opony wybra? na lato Jestem zupe?nym laikiem w tym temacie i w og?le si? na tym nie znam st?d pro?ba o pomoc
    Na pocz?tek rozmiar opon. 205/55/16 lub 195/55/16. Wiem, ?e 195 s? lekko ta?sze i pewnie przy nich pozostan?, bo jestem bardzo spokojnym kierowcom i samochodem poruszam si? jak emeryt, wi?c 205 pewnie nie s? konieczne Chc? kupi? opony ta?sze, ale nie jakie? no name. Zamierzam samochodem je?dzi? kilka lat st?d fajnie ?eby wykr?ci?y troch? tych kilometr?w i by?y mocno uniwersalne. Jestem bardzo spokojnym kierowcom tak?e wydaje mi si?, ?e potrzeba mi opony bez ?adnych fajerwerk?w, ale w miar? ciche (poruszam si? g??wnie w trasie) st?d ogl?da?em te polecone przez was do oko?o 300z?.

    Mo?e kto? pom?c doradzi? Moje jedyne typy to oponki, kt?re znalaz?em na poprzednich stronach:
    http://moto.allegro.pl/nowe-205-55r1...164955236.html
    http://moto.allegro.pl/nowe-lato-uni...193841258.html
    http://moto.allegro.pl/opony-letnie-...189252870.html
    http://moto.allegro.pl/205-55r16-91v...194009750.html

    Ale je?li mam by? szczery to dalej nie mam poj?cia kt?re wybra?

    Pzdr.

  4. #504

    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Stalowa Wola
    Auto
    Seat Leon
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    kolego mpoliwka radze dolozyc troche grosza i kupic michelin energy saver lub continental pc5 idealne opony do tego co chcesz osiagnac, wszystkie opony ktore wymieniles maja tendencje do zabkowania i po 15 tys moga zaczac ostro halasowac. btw 195/55r16 jest drozsza opona od 205tki

  5. #505

    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    A3 S-tronic
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Kolega Jerol ma rację.
    A jak już z tych co dałeś linki to Dunlopy są OK.
    Akurat dzisiaj kupiłem gazetę motoryzacyjną,gdzie został zrobiony test opon o tych samych parametrach. Mała ciekawostka. Testowany na A3 sportback
    Wynik: http://zapodaj.net/e9275fc9ac51.jpg.html
    Nie daję głowy,czy ten test był subiektywny,czy faworyzowany, no ale jest. Ja osobiście bym inwestował w Conti/Michelin/Bridge.

  6. #506

    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koszalin/Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam, dołączę się do tematu.

    Poszukuję opon letnich w rozmiarze 225/45 R17. W tym względzie brak mi doświadczenia, póki co wymieniałem zimówki, zatem zwracam się z prośbą o pomoc. Podrzućcie jakieś rozsądne opony w wyżej wymienionych parametrach, mam zamiar zakupić komplet nówek.

    Jeżdżę głównie po mieście (1-2 razy w miesiącu w trasę >300km), dość dynamiczny styl jazdy.

    Z góry dziękuję za pomoc!

    pozdrawiam

  7. #507
    mpoliwka's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3 I 1.9 TDI 90 KM
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Jakby ktoś miał jeszcze dla mnie jakieś propozycję to chętnie przeanalizuje

    Tymczasem zorientuje się w temacie tych Michelinów

    Pzdr.

  8. #508
    marek_s3's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Waldenburg
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    mpoliwka, dunlop, uniroyal, toyo, którekolwiek z Twoich linków kupisz bedziesz hiper zadowolony, juz nie ma sensu szukac jeszcze czegos innego, naprawdę

  9. #509

    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świętokrzyskie
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMM

    Domyślny

    a mając do wyboru
    Continental SportContact 3 5
    GoodYear Eagle F1 Asymmetric 2
    To które polecacie bo właśnie chce zamówić w rozmiarze 225/45 R17

  10. #510

    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    A3 S-tronic
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez gangeng Pokaż post
    a mając do wyboru
    Jedni powiedzą, że Continentale, inni GoodYeary. Ja bym kupił Continentale. Co test to w czołówce są.

    Przy okazji ja mam pytanie. Miałem kupować 225/40, ale jak widziałem u kolegi w jakim są stanie felgi, zrezygnowałem. Myślę nad 245/45 bądź 235/40. Opona z rantem. Co będzie ładnie wyglądać, a zarazem chronić felgę? Potenzy 245/45 na 18'' w Insigni dobrze się sprawują,ale nie wiem jak z wyglądałem,bo jednak tam prześwit jest większy i ciężko ocenić.

Strona 51 z 191 PierwszyPierwszy ... 41495051525361101151 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •