Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy ... 56789 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 61 do 70 z 89

Temat: Ciśnienie Oleju

  1. #61
    Daro W.'s Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wa-wa
    Auto
    Audi A3 '00
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny Wymiana pompy oleju: na nową czy uzywaną

    Witam,

    zamierzam wymienić pompe oleju, jednak nie jestem pewny czy lepiej kupic nową, zamiennik :
    http://allegro.pl/pompa-oleju-vw-gol...328642770.html

    czy uzywaną:
    http://allegro.pl/audi-a3-96-03-lift...321104561.html

    Róznica w cenie jest niewielka, więc waham się.
    Co poradzicie ?
    Pozdrawki
    Daro W.

  2. #62
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Nie ten temat, radzimy kupić zamiennik dobrej jakości, a nie no name. Używana, może mieć i 1mln kilometrów, albo co bardziej prawdopodobne, pochodzi z uszkodzonego silnika, co może być nie bez znaczenia. Dodatkowo warto wymienić łańcuch i napinacz. Komplet FEBI - około 600 PLN powinien kosztować. Możesz też coś tańszego - np Maxgear - 160 PLN.

  3. #63
    Daro W.'s Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wa-wa
    Auto
    Audi A3 '00
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez cosmo-pl Pokaż post
    Nie ten temat,.
    Czesc Cosmo,

    no, niestety Admin przeniósł mój post.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez cosmo-pl Pokaż post
    radzimy kupić zamiennik dobrej jakości, a nie no name. Używana, może mieć i 1mln kilometrów, albo co bardziej prawdopodobne, pochodzi z uszkodzonego silnika, co może być nie bez znaczenia. Dodatkowo warto wymienić łańcuch i napinacz. Komplet FEBI - około 600 PLN powinien kosztować. Możesz też coś tańszego - np Maxgear - 160 PLN.
    Dzieki za poradę Cosmo. Chyba wezme MaxGear.
    Pozdrawki
    Daro W.

  4. #64
    Konrad20vt's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płońsk
    Auto
    Leon 1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AUQ

    Domyślny

    Nie wiem czy w dobrym miejscu pisze, ale opisze swój problem. Auto lekko kopciło mi raz na jakis czas na wolnych obrotach na siwo/niebiesko oleju ubywa tyle co zawsze wiec 1-1.5 litra do wymiany do wymiany auto jest po remoncie głowicy, wpadło turbo hybrydowe i zrobiłem 2tys km auto zaczeło kopcić jak szalone siwo/niebiesko najczesciej na biegu jałowym, albo jak ruszam idzie bardzo duzo dymu i czuć zapach spalonego oleju [zaczyna kopcić dopiero po rozgrzaniu] odesłałem turbo na gwarancji i nic nie wyszło, podobno turbo pracowało godzine na maszynie i nie pusciło grama oleju, wiec obstawiłem silnik pojechałem do zioma sprawdził kompresje wyszło 12,11,11,12 i po takim mega kopceniu wykrecił swiece i swiece jak nowe, mowi ze jak by winny był silnik to by swiece były w oleju :f Wiec zadzwoniłem do osoby która regenerowała mi turbo i mówi zebym sprawdził cisnienie oleju, tak też zrobiłem wyszło 2.5b na wolnych obrotach, przy 2.5 tys miałem prawie 5b a przy 3tys ponad 6barów, zadzwoniłem do niego przekazałem i mówi ze to na bank jest winna pompa niby ten zaworek co jest pod misą. I nie wiem czy w to wierzyć czy nie, nigdzie nie spotkałem sie z taką teorią o wysokim ciśnieniu i ze przez to będzie kopcić :f
    ''Spokojnie jak na wojnie tu *******nie, tam *******nie i znów jest spokojnie...''

  5. #65

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chojnów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny Dziwny problem z olejem

    Witam, nie wiem czy pisze to w dobrym dziale. Ale mam pewien problem z autem.
    Moje auto to Audi a3 1.6 1996 rocznik.
    Problem polega na tym, że podczas jazdy kiedy auto nagrzeje się do 90 stopni i wchodzę w zakręt a obrotów jest poniżej 2 tyś. mruga mi kontrolka oleju i wydaje trzy sygnały dźwiękowe.
    Po dodaniu gazu do ponad 2 tyś kontrolka przestaje migać. Olej jest nalany na max, płyny nie wyciekają. Wszystkie były są.
    Jaki może być tego powód ?
    Pomóżcie proszę, jestem zielony w tym

  6. #66
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    chociazby moj post numer 58 . Szybciej jest przeczytac 60 postow niz czekac na odp i jezdzic z usterka. Czego sie spodziewac po swiezym uzytkowniku
    Who I am? I am a the Champion.

  7. #67

    Data dołączenia
    Mar 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Witam,
    pokazuje mi się i ciągle pika na czerwono kontrolka ciśnienia oleju. Pokazuje się dopiero, gdy osiągam prędkość ok. 40 km/h, nie po odpaleniu auta. Sprawdzałem wczoraj ciśnienie - jest ok. Wymieniłem czujnik na nowy - dalej to samo. Może wymienić czujnik POZIOMU oleju? Radzi mi tak mechanik i mówi, że będzie działać. Wczoraj to samo mówił przy kontrolce ciśnienia jak wymieniał Jak myślicie, co może być przyczyną ? Wymieniać czujnik poziomu?

    PS. Dodam , że cieknie mi trochę olej, byłem na kanale, mechanik coś tam grzebał i powiedział, że prawdopodobnie turbina będzie do regeneracji i bierze za dużo oleju. Intercooler zalany, tak samo wężyki. Co sądzicie?
    Ostatnio edytowany przez grzegorzkrol - 05-03-15 o 18:19

  8. #68

    Data dołączenia
    Apr 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    nowy dwór gdański
    Auto
    Audi a3 8l
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny Dlaczego zapala się ciśnienie oleju

    Witam zakładamam ten Wontek z powodu gdyż nie mogę znaleźć tego czego szukam mianowicie
    Kupiłem. Audi a3 z silnikiem 1.8 AGN po pewnym czasie okazało się że silnik padł ale udało
    Mi się w niedługim czasie nabyć kolejny bądź co bądź z Seata ale także o oznaczeniu AGN
    Więc tu nie było żadnego problemu poprostu przełożyłem własne oprzyrządowanie w między czasie
    Powymienialem podstawowe rzeczy takie jak rozrząd pompę wody oraz wszelkie uszczelniacze gumowe jakie się znajdowały w silniku wyczyscilem pompę olejowa żeby nie było problemów zesmarowaniem
    I mój problem zaczyna się w tym momencie gdy zostało wszystko złożone podpięte i błędy zostały wszystkie wykasowane auto na biegu jałowym chodzi dobrze utrzymuje temperaturę 90c i wszystko jest ok ale problem jest taki ze gdy jadę nie wkrecajac samochodu na wysokie obroty to się nic nie dzieje jedynie gdy obroty przekroczą linie 3tys obrotów przez pewien czas nic się nie dzieje a tu nagle zapala się kontrolka ciśnienia oleju powiem także ze występuje to sporadycznie sprawdziłem ciśnienia na cylidrach i na wszystkich jest takie same więc postanowiłem. Wymienić czujnik ciśnienia oleju ale problem znowu się powtarza już nie mam pojęcia co może być nie tak proszę o pomoc w ustaleniu tego problemu z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam

  9. #69
    iGeodeta's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Sącz
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    moze masz zły olej albo filtr, albo zapchany smok w misce olejowej.. ja ostatnio miałem tak samo ale udało mi się ze miałem walnięty czujnik

  10. #70

    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Woźniki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    czujnik ciśnienia włącza się po przekroczeniu 2500obr jak sie nie mylę. Masz niskie ciśnienie oleju lub nie podłączyłeś sobie czujnika dobrze. Mi raz tak wariował to od razu na pomiar cisnienia. Było dobre, po wykręceniu czujnika do pomiaru i założenia ponownego problemu nie mam do tej pory. może kabel
    http://olx.pl/oferty/uzytkownik/wqjx/ - Moje ogłoszenia w serwisie OLX.pl

Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy ... 56789 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •