Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 14

Temat: Szarpanie w dziwnych zakresach obr.

  1. #1

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zory / NI
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny Szarpanie w dziwnych zakresach obr.

    Witam ! jak w temacie , a mianowicie chodzi mi o szarpanie ( na kazdym biegu ) w zakresie 1,5 tys do 2 potem jest normalnie, auto przyspiesza ale tylko do jakis 3,7 tys potem slychac tylko wycie silnika do jakis 4,5 tysiaca obrotow w tym zakresie auto jak by stracilo moc jednak po przekroczeniu tych 4,5 auto dostaje ogromnego kopa i znowu przyspiesza...panowie co moze byc przyczyna ? dodam ze swiece sa na wykonczeniu i przy odpaleniu silnik musi sie ze 2 razy przekrecic potem kilka sek nierownych obrotow i wszystko ok Pozdrawiam

  2. #2
    BadAzz's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    BMW e46 320d touring
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Pierwsze co powinieneś zrobić to podłączyć VAGa i dostaniesz gotową diagnozę.
    Tak na szybko to wymień te świeczki i kable WN. Na pewno nie zaszkodzi, tylko wyjdzie na korzyść. Może być też strzelony czujnik Halla.

    http://www.karolinaroksela.republika.pl/

    ZAPRASZAMY!!! Projekty ogrodów, terenów zieleni, florystyka, bukieciarstwo.


  3. #3
    VEGA's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    AUDI A3 1.8 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    U mnie było podobnie, pierwsze że świece zjechane strasznie były, ale problemem była sonda lambda i to jeszcze tak wrednie uszkodzona (przez magicznego tłumikarza) że VAG nie pokazywał błędów. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez VEGA - 17-11-09 o 10:42

  4. #4

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zory / NI
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    na kompie nic nie pokazalo... a w okolicy brak jakiegos dobrego magika ktory by mial jakies pojecie o tym.A czy moze to byc wina przeplywomierza czy jakos tak ?i co to ten czujnik Halla?? i gdzie on moze byc ?

  5. #5
    MICEK's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZSL
    Auto
    BMW Touring 5 i
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    16 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    odłącz przepływomierz i zobacz czy jest jakaś różnica jeśli się pogorszyło faluje na wolnych obrotach bardzo mocno to znaczy że to nie przepływomierz czujnik Hala znajduje się tam gdzie rozrząd wpisz w szukaj
    Ostatnio edytowany przez MICEK - 02-11-09 o 16:03

  6. #6

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zory / NI
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    obroty trzymaja sie idealnie rowno na 800 ... brak szarpania ale jak by spadek mocy ?? ile kosztuje taka przeplywka w pl ?? i ktos moze wie jak to moze po angielsku sie nazywac ? bo ostatnio przynioslem im czujnik abs wymontowany.. ale nie mieli pojecia co to jest ... w sklepie z czesciami samochodowymi !!

  7. #7
    kromekkk's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    BMW E36
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    witam wydaje mi sie ze jak obroty nie faluja to obstawial bym ze przeplywka jest dobra,jak juz napisano nizej sprawdzil bym sonde,kable tez nie zaszkodzi i swiece wymienic.
    pozdrawiam
    Szukam dodatkowej pracy!!!jak by ktoś potrzebował to moge mu wymienić olej,klocki itp.Tylko Poznań!Szerokości życze!!

  8. #8
    nemo's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wien
    Auto
    A Trzy
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 APG

    Domyślny

    witajcie, u mnie tak nie szarpie drastycznie, ale przy okreslonych obrotach odczuwa sie nierownomierne przyspieszanie samochodu. Do tego pokazal mi sie zolty silniczek na konsoli. Polechalem do mojego magika i pokazalo mu w czarodziejskim urzadzeniu ze to sonda lambda. W piatek mi ja wymieni i mam nadzieje ze bedzie wszystko gralo. Pozdrawiam.
    ciesz się z rzeczy małych
    nie czekając na wielkie
    nemo

  9. #9

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Inny
    Auto
    Inny
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Witam,

    mała sugestia:
    jeżeli macie LPG to przy niewłaściwie wyregulowanej instalacji, brudnym filtrze, nieodpowiednio dobranych wtryskiwaczach albo poprostu kończących się wtryskiwaczach gazu też będą takie objawy.

    Przerabiałem to w Peugeocie 406 i A3 1.8 AGN

    pozdro

  10. #10
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY

    Domyślny

    Witam kolegow ja mam ten sam problem przerabiałem juz temat z przeplywka wymienilem ja niewiem teraz nawet czy potrzebnie bo nie mialem mozliwosci zobaczenia starej nowa w idealnym stanie numery zgadzaja sie z tym jakie powinny byc i dalej mam problem z tym szarpaniem czy to moze bys wina sondy? Silniczek APY w s3 2000 zauwazylem tez ze gdy daje delikatnie gaz bardzo powolutku to jest jakby lepiej ale to szarpanie juz mnie strasznie wkurza a mechanicy nie sa zbyt dobrzy tutaj gdzie aktualnie przebywam poradzcie jak mozecie plizzzzz.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •