Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 26

Temat: ciężki, pierwszy rozruch na zimnym silniku

  1. #11
    kukus-A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bytom
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    tez mam problem po długim postoju z odpaleniem;
    wczoraj wieczorem go odpaliłem i zobaczyłem ze miedzy kablami przeskakuja iskry chyba to bedzie powodem !

    na dodoatek mam śrube zjechaną z kolektora(pierwsza z lewej u góry) i nie potrafie jej odkrecić , a chciałem wymienic świece i przewody a tu d... auto musze zawieść do mechanika!
    kukus 793-666-440

  2. #12

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    ja bym ci radzil sprawdzic filtr paliwa. zdarza sie, ze przy zimnym silniku potrzebuje duzo paliwa poniewaz wlacza ssanie. gdy filtr jest stary badz przytkany odrazu przy rozruchu moze dostarczac paliwo a potem coraz ciezej utrzymywac cisnienie ze wzgledu na niewydajny filtr.. dlatego obroty spadaja az do zgaszenia silnika. sprawdz filtr paliwa

  3. #13
    Axl2's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Zaraz się będę z nim bawił to sprawdzę również filtr (chociaż wymieniałem go jakieś 3miesiące temu). Teraz jest coraz gorzej, nie odpala już praktycznie w ogóle. Jedyna metoda uruchomienia w tym momencie to trzymać gaz wciśnięty do końca i kręcić kilka razy. Za 4-6 razem odpala. Nawet jak go zgaszę na zagrzanym silniku to go nie idzie odpalić - wcześniej na ciepłym szedł jak igła. Dzisiaj byłem u kumpla podpiąć pod KTS'a bo w VAG'a za bardzo nie wierze, ale zero błędów już sam nie wiem. Kumpel radzi wymienić czujnik położenia wałków ale czemu nie ma błędów

    Zaraz będę męczył dzika to zdam relację

  4. #14
    MICEK's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZSL
    Auto
    BMW Touring 5 i
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    16 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    sprawdz kable i świece jeszcze raz zdażało się że na kablach lub swiecech dobrej firmy długo nie pojeżdzono poszukaj też na temat cewki zapłonowej wina może być po tej stronie

  5. #15
    Axl2's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Kable i świece wymieniłem z nowych na nowe i dalej to samo :/ cewki nie sprawdzałem bo mi czas nie pozwolił ale pojawił się nowy objaw - silnik przerywa (dławi się) w zakresie 1000-2000obr, zarówno podczas jazdy jak i na biegu jałowym (czuć "szkubnięcia" podczas postoju). Według KTS wtryski podają prawidłową dawkę (zakres 3,30-3,40). Może to pompa ale co by z nią było? przecież po odpaleniu, dotychczas chodził pięknie. Czasami jest tak że po kilku przekręceniach klucza pompy nie słychać ale wydaję mi się że jest to normalne gdyż dociśnie paliwa i już więcej nie potrzebuje. Zdarzyło się też parę razy, podczas kilkukrotnego kręcenia, że w pewnym momencie (na zapłonie), "buczenie" z pompy było słychać cały czas. Przestało dopiero po wyłączeniu zapłonu.

  6. #16
    mizar's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rychwał / Konin/ Kalisz
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    ja jednak stawiałbym na coś z układem paliwowym - albo filtr, albo pompa Ci nie podaje tak jak powinna. Kiedyś miałem podobne objawy w Golfie III i wtedy okazało się, że do wymiany jest czujnik Halla no i jak się potem okazało pompa paliwa też.

  7. #17

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Może chodzić też o czujnik liczby obrotów silnika - G 28,

    Vag: błąd 16719.

  8. #18
    kukus-A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bytom
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    odebrałem auto od mechanika i przy wymianie świec i kabli okazało sie ze jedna świeca była cała z oleju (pierwszy raz w zyciu widziałem taka świece , zaklejona cała olejem ) powiedział mi ze uszczelniacz z tego cylindra do wymiany !!! robocizna 350 zł i jescze ze mam se wymienic sonde lambde a najlepiej dwie bo jak jedna wymienie to mi druda "strzeli" koszt dwóch ok. 900 zł ;( (jak sie zatrzymuje autem to spadaja mi obroty do około 500 a potem wchodza na 670 ) przepustnica czyszczona była juz chyba ze 3 razy i adoptowana co Wy na to!!! Moze jest ktos z okolic Bytomia i byłby chętny pomóc. Z
    Dodano:
    auto dalej jak jest zimne to nie odpala od razu musze troche pokrecic rozrusznikiem , i czasami chodzi na zimnym nie równo. Mozliwe ze uszczelniacz bedzie do wymiany, mam za pare dni jechac do niego i ma wykrecic ta swiece i sprawdzic ! Wymienie jeszcze filter paliwa!
    Ostatnio edytowany przez kukus-A3 - 15-11-09 o 12:13 Powód: Automatyczne łączenie postów
    kukus 793-666-440

  9. #19
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tajemnica
    Auto
    S3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK

    Domyślny

    tak jak reszta najlepieje sprawdz wszystko od Cewki , byc moze ciezko łapie iskre i dlatego jest problem

  10. #20
    Axl2's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Dziwna sprawa z tym autkiem. Wymieniłem świece, przewody i też nie odpalał. Postał 24h na dworze i już od 3 dni pali na tyk, czy ciepły czy zimny odpala za pierwszym razem. Na razie jest ciepło więc może przez to, teraz walczę z tym dławieniem :/ dusi się między 1000-2000obr, do tego jeszcze mi się kilka razy zapalił ABS (nie wiem o co biega) bezpieczniki i gniazda na aku wyglądają BDB I don't know what is happening

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •