Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 11

Temat: Tylna wycieraczka - naprawa

  1. #1
    Coolfon's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wolbrom/Kraków/Katowice
    Auto
    Audi A3 ABT
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny Tylna wycieraczka - naprawa

    Zatarła ci się tylna wycieraczka? Chodzi pomału lub nie chodzi wcale? Może ten temat Ci pomoże, mnie pomógł. Otóż przyczyną jest urwany spryskiwacz w mechaniźmie wycieraczki. Płyn dostaje się do niego i prawdopodobnie jest zatarty.

    1. co musisz zrobić to zdjąć osłonę spryskiwacza z wycieraczki, jest na zatrzasku.
    2. Odkręcić nakrętkę wycieraczki.
    3. Wyciągnąć łapę wycieraczki z bolca. Jeśli mocno siedzi można pomóc sobie podważając ją czymś płaskim, uważając na lakier klapy. Pod szybą można oprzeć kawałek deseczki i 'dźwignia'.
    4. Wewnątrz klapy (po zdjęciu tapicerki-plastiku) odłączyć wężyk i wyjąć wtyczkę od mechanizmu.
    5. Odkręcić 3 śruby mocujące mechanizm do klapy.
    6. Wyjąć mechanizm i odkręcić wieko mechanizmu (małe torxy albo imbusy).
    7. Wyczyścić dokładnie smar i syf który jest w mechaniźmie.
    8. Przeczyścić od nowa smarem mechanizm.
    9. Wyjąć metalowy bolec wewnątrz którego idzie rurka spryskiwacza.
    10. Zdjąć dyszę spryskiwacza z góry bolca.
    11. Przewiercić bolec na wylot.
    12. Przygotować cienką rurkę (ja użyłem izolacji kabla z braku laku ... )
    13. Przeciągnąć rurkę przez końcówkę spryskiwacza, bolec i założyć dyszę na rurkę.
    14. Zamontować wszystko do mechanizmu.
    15. Najważniejszy punkt - upewnić się czy końce rurki są szczelne. Przy dyszy wężyk wszedł na wcisk więc ok a przy drugim końcu rurkę należy podgrzać i zawinąć na kóńcówkę ewentualnie zewnętrzny kołnierz przesmarować jakimś klejem (może być kropelką) żeby było szczelne i żeby płyn nie wydostawał się do mechanizmu bądź na klapę od wewnątrz.
    16. Poskręcać wszystko, ustawić wycieraczkę i dyszę w odpowiedniej pozycji i heja

    Niżej fotki z operacji:
    http://coolfon.fotosik.pl/albumy/143086.html

    U mnie działa, może Tobie pomoże. W razie wątpliwości pytaj.
    Powodzenia
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 27-07-15 o 15:46
    Srebrny pocisk ...



  2. #2
    asmo666's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Z GRUBEJ RURY
    Auto
    Nysa SR20DET
    Model
    S3 8P
    Silnik
    inny

    Domyślny

    zeby zdjac wycieraczke najlepiej poluzowac silniczek i delikatnie uderzyc w bolec na ktorym trzyma sie wycieraczka i wtedy zeskakuje z wieloklinu bez problemu...

    ja rozwiazalem problem z brakujaca rurka uzywajac wkladu od Gel - Pena bo byl odpowiedniej srednicy i naciaglalem go na goraco na pozostalosci rurki
    wklad jest z na tyle twardego platiku ze sie nie przetrze a do tego jest odrobine elastyczny wiec w razie czego sie podda i nie peknie.
    duzo smaru i problem z glowy
    www.nissantech.pl

    gdy dał gazu to wał urwoł, bo pod maską było TURBO!!

  3. #3
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    Oj kombinujecie jak koń pod górę... Sposóby są dwa...

    Opcja nr 1:
    Trzeba zdemontować silnik, odkręcić wieczko obudowy. Tam będzie ta cała dysza z zębatką. Wyjąć ją, przepchać czymś i złożyć z powrotem do kupy. Ew. domonotować rurkę jak to zrobił autor tego tematu...

    Opcja nr dwa:
    zastosować zestaw naprawczy...

    Fin.

    Edit:
    michalski, u Ciebie też proponuje rozebrać i przeczyścić... Jak to nic nie da to tylko wymiana silnika (u mnie tak było, spryskiwało, ale silnik nie chodził - przepaliła się płytka od silnikczka...)

    pzdr
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  4. #4
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Zamieszczam zeskanowaną instrukcję w jezyku angielskim zestawu naprawczego tylnej wycieraczki (jak widać w tytule naprawa defektu obracającego się spryskiwacza)



    A jak ktoś woli profesjonalniej , to są różne rodzaje ściągaczy ,np na allegro.Myślę ,że każdy mechanik ma coś takiego , podjechać i poprosić ,żeby zdjął wam wycieraczkę (do założenia już nie będzie potrzebny). To przykładowy:
    Ostatnio edytowany przez PROSTO - 23-10-10 o 20:27

  5. #5
    Mweji's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdzie mieszkasz
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Witam panowie,

    a u mnie przyczyną nie działania tylnej wycieraczki jest płytka z cała elektronika, która znajduje się w silniczku. I teraz jest problem bo nie potrafię znaleźć nigdzie takiej samej. Są one w ogóle w sprzedaży ?

    Niżej zdjęcia.






    Znalazłem rozwiązanie. Jakby ktoś miał też problem z płytką sterującą to w tym linku wszystko jest opisane.

    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic611586.html
    Ostatnio edytowany przez PROSTO - 23-10-10 o 20:30

  6. #6

    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Witam wszystkich

    Ostatnio dopadła mnie wycieraczka, podobno częsty problem w naszych A3.

    Z dnia na dzień przestała działać, po zapoznaniu się z tematem padło na elektronikę silnika - po podłączeniu silnika "+, -" na krótko było OK.

    W internecie znalazłem schemat na dwóch przekaźnikach który steruje silnikiem. Wszytko OK tylko jest mały problem...

    Otóż po wypchnięciu manetki silnik pracuje cały czas - tak jak miało być, ale po cofnięciu manetki do pozycji "0" zaczynają pracować przednie wycieraczki - więc albo przód albo tył

    Wiem, że po "98r. była jakaś zmiana w schematach i przednie wycieraczki mają jakiś związek z tyłem więc podejrzewam że gdzieś trzeba wpiąć diodę.

    W manetce na pinie "5" są dwa przewody może to ma jakiś związek - załączam fotkę....

    Czy ktoś bawił się kiedyś w naprawę silnika i rozwiązał ten problem

    Proszę wszystkich o pomoc i zaangażowanie bo szkoda kupować nowy silnik za ponad 100zł jak rozwiązanie może być banalne.

    http://www.marcin198506.user.icpnet.pl/01.jpg
    http://www.marcin198506.user.icpnet.pl/02.jpg

  7. #7

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    W moim przypadku tylna wycieraczka poruszała się z ciągłym przycinaniem co ok 5cm. Czasem w ogóle nie chciała się uruchomić a czasem jak już wpadła w "trans" pracy to nie wyłączyła się przez ok 3-4min.

    Zabrałem się za naprawę która wyglądała tak:
    - demontaż wycieraczki za pomocą ściągacza (można próbować też poprzez odchylenie jej i kiwanie w każdą stronę- jeśli nie jest zbytnio zapieczona po kilku minutach męczenia się powinna zejść)
    - demontaż tapicerki
    - demontaż silniczka

    Wszystko wrzuciłem na warsztat i rozebrałem na części pierwsze.

    1. Na kole zębatym było trochę wody i tak jakby rdzawy kolor ale w takiej ilości, że stwierdziłem iż to nie jest przyczyną. Po drugiej stronie żółtego koła zębatego znajdują się ścieżki odpowiedzialne za podłączenie zasilania oraz jedna przerwana która wyznacza pozycje wyjściową. Ścieżki podczyściłem lekko wodnym papierem ściernym 2000.

    2. Również takim samym papierem wyczyściłem komutator (miejsce do których przylegają szczotki (mechanizm silniczka) po czym wydłubałem szpiczastym śrubokrętem pozostałości brudu i opiłki z komutatora.
    zdj poglądowe, przedstawiające komutator.

    3. Płytka drukowana odbiegała nieznacznie wyglądem płytki przedstawionej przez "Mweji'a" jednak elementy znajdujące się na niej były takie same (inne rozmieszczenie elementów).
    Ową płytkę bez skrupułów zamoczyłem w wodzie z mydłem i szorowałem szczoteczką do zębów ok 3-5min (tylko ostrożnie na elementy). Jak była czysta i piękna wysuszyłem z wody przed farelką po czym zagrzałem luty gorącym powietrzem ze stacji lutowniczej (możecie włożyć ją do piekarnika na ok 5min nagrzanego do temp w granicy 150 stopni Celsjusza, tylko ostrzegam że troszkę może potem śmierdzieć ale to nic strasznego).

    Następnie płytka została z powrotem wlutowana w swoje trzy piny.

    Wszystkie pozostałe elementy możemy omyć i wyczyścić a po złożeniu nałożyć dewotu, smaru na elementy ruchome- najważniejsze na koło zębate.

    Taką czynność możemy nazwać prawie regeneracją mechanizmu, niestety jest to czasochłonne jednak u mnie efekt osiągnięty.
    Wycieraczka od dłuższego czasu działa bez zarzutów a używam jej często.
    Poziom trudności naprawy w skali 1:10 to 2

    Ps: Nie podnoszę odpowiedzialności za szkody podczas naprawy, robicie to na własną odpowiedzialność!

  8. #8

    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    A więc tak. Po przeczytaniu całego tematu byłem niemal pewien że mój problem z niedziałającym spryskiwaczu tylnej szyby polega na zerwanej miedzianej rurce prowadzącej od wężyka do dyszy. Więc wziąłem się do pracy i rozebrałem wszystko. Ku mojemu zdziwieniu, po rozebraniu mechanizmu okazało sie , że rurka jest cała a jedynie zatkana dysza. Wystarczyło obkręcić kuleczkę kilka razy dookoła, usunąć pineska wszelki drobny syf i spryskiwacz działa jak po 4 piwkach;D
    I tu właśnie moja rada dla wszystkich, którzy dopiero zaczynają zmagać się z tym problemem. Zanim przystąpicie do demontażu i rozbiórki silniczka, najpierw zdejmijcie plastikowy klips osłaniający od zewnątrz dyszę tylnego spryskiwacza a następnie złapcie ostrożnie z wyczuciem dyszę kombinerkami lub cążkami i spróbujcie ją wysunąć z miedzianej rurki schowanej wewnątrz mechanizmu. Jeśli wyjdzie to zapewne wystarczy ja jedynie wyczyścić i będzie hulać. Jeśli jednak miedziana rurka jest złamana/ukręcona to jej fragment wyjdzie razem z rurką i wtedy już nalezy przeprowadzić naprawę korzystając z porad kolegi. Pozdrawiam wszystkich

  9. #9

    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suwałki
    Auto
    Audi A3 8l 3D 1.6E
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    W moim przypadku dysza spryskiwacza jeździła razem z ramieniem wycieraczki. Spodziewając się rychłej konieczności naprawy postanowiłem zakupić zamiennik całego mechanizmu za okazyjne 125zł. Opis aukcji:
    Numer OE:

    1J6 955 711
    1J6 955 711 C
    1J6 955 711 F
    1J6 955 711 G

    Numer VALEO: 404886
    Numer BOSH: 0390201592
    UWAGA! powyższe numery należy koniecznie porównać z numerem oryginalnej części. Jeżeli się różni chociażby jednym znakiem, część nie będzie pasowała lub nie będzie działała lub nie będzie działała prawidłowo
    Samochód:

    Audi A3
    Audi A4 B5 kombi, rok produkcji: 1995-2001
    Audi A6 C5 kombi, rok produkcji: 1997-2004
    Audi A6 Allroad
    Seat Leon
    Seat Toledo
    Skoda Fabia, rok produkcji: 1999-2008
    Skoda Octavia kombi, rok produkcji: 1998-2010
    VW Golf IV kombi, rok produkcji 1997-2003
    VW Passat B5 kombi, rok produkcji: 1996-2000
    VW Passat B5 FL kombi, rok produkcji: 2001-2005

    Producent: zamiennik
    Oczywiście nie jest to idealny zamiennik. Mam tutaj na myśli fakt, że spoczynkowe położenie ramienia wycieraczki jest po prawej stronie (w oryginale było po lewej). Wszystkie pozostałe parametry pasują idealnie (punkty mocowania, wtyczka zasilania, podłączenie przewodu do pompki, mocowanie ramienia wycieraczki, itd...). Jedynym problemem jest to, że nowy silnik pracuje znacznie głośniej niż stary, oraz fakt, że wyłączenie tylnej wycieraczki wymaga włączenia przedniego spryskiwacza!?!

    Po wielu eksperymentach uznałem w końcu, że elektronika sterująca silnikiem w tym zamienniku nie jest właściwa do A3. Można jej oczywiście użyć, ale wyłączenie tylnej wycieraczki wymaga sygnału 12V, zamiast odłączenia masy. Ciekawy jest fakt, że właśnie podczas spryskiwania przedniej szyby na wejście sterujące tylną wycieraczką podawane jest 12V. Kiedy tylna wycieraczka jest włączona to wejście zwierane jest do masy.

    W końcu znudziłem się kombinowaniem z elektroniką i do starego mechanizmu przeniosłem całą oś wraz z mechanizmem nią poruszającym, rurką spryskiwacza, dyszą, pokrywą mechanizmu i jej uszczelką. Ze starego mechanizmu pozostały korpus obudowy bez pokrywy, silnik, elektronika i koło mimośrodowe wraz z wyłącznikiem położenia spoczynkowego. Elementy idealnie pasowały, a zregenerowany mechanizm zachowuje się tak jak oryginalny.

    Podsumowując:
    - zamiennik jest tańszy niż zestaw naprawczy, i zawiera więcej elementów które można przełożyć.
    - zamiennika można używać w A3 8L z 1997 r. bez przeróbek, pod warunkiem, że nie przeszkadza odwrotna pozycja spoczynkowa wycieraczki, oraz zaakceptuje się spryskiwanie przedniej szyby, jako wyłącznik tylnej wycieraczki.
    Ostatnio edytowany przez Sfor - 08-09-15 o 12:07

  10. #10
    pHarel2403's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SWD
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Tydzień temu przerabiałem temat tylnej wycieraczki.

    1. Wycieraczka działała bez problemu aż w pewnym momencie na środku szyby stanęła.
    - Bezpieczniki sprawne
    - masa i zasilanie do wycieraczki jest
    - płyn na szybę leci

    Problemem okazało się lekko zabrudzone / zapieczone ramię wycieraczki i plastikowa rurka (gdzie podłączony jest wężyk od spryskiwacza) w mechanizmie która nie chciała się obracać po odkręceniu pokrywy. Kąpiel w WD40 + towot załatwił sprawę. wszystko działa jak nowe.
    Ostatnio edytowany przez pHarel2403 - 13-07-15 o 16:04

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •