Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: problem z układem chłodzenia

Awatar anakinmar1253
    Pochodzi z
    Bieruń
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    2 razy

Domyślnie problem z układem chłodzenia

Witam mam a3 AKL 98' 1.6, zacznę tak napisze co zostało wymienione wiec tak, komplet rozrząd+pompa,uszczelka pod głowica,planowanie i inne detale związane z tym, świece, chłodnica,termostat WAHLER 3141.87D, czujnik temp. na chłodnicy i zaobserwowałem takie dziwne objawy tak mi sie wydaje za dziwne bardzo mi kopci na biało nowy terostat ale po zagrzaniu silnika do tych 90C i dłuższym chodzeniu silnika termostat nie puszcza i dolny przewod zimny a górmy goracy jak niewiem co i oczywisci twardy i tez jak wlacze klime wentylatory sie nie kreca a sa sprawne i czujnik temp. na chlodnicy nowy posiadam tez webasto ale tez mi sie nie włącza zablokowało mi sie chyba,nie dolewam płynu chłodzacego wiec nigdzie chyba nie uchodzi prosze o diagnoze i pomoc
    Audi A3 AKL 1.6 98'

Awatar anakinmar1253
    Pochodzi z
    Bieruń
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    2 razy

Domyślnie

a moze byc ze zły płyn chłodzacy ?
    Audi A3 AKL 1.6 98'

Awatar kromekkk
    Pochodzi z
    Poznań
    Auto
    BMW E36
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

Domyślnie

po twoim opisie pierwsze co to bym sprawdzil to termostat czy sie nie zaciol albo cos,druga sprawa czy dorze jest odpowietrzony uklad chlodzenia bo wlasnie nie pamietam czy w audi sie odpowietrza sam czy jest kork do tego.ale ja bym spawdzil termostat.
    Szukam dodatkowej pracy!!!jak by ktoś potrzebował to moge mu wymienić olej,klocki itp.Tylko Poznań!Szerokości życze!!

4. Podziękowania dla kromekkk za pomoc w problemie

anakinmar1253 (18-11-09)

Awatar Pawel_yu
    Pochodzi z
    Pruszków
    Auto
    CBR
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    9 razy

Domyślnie

Termostat lipny. kup nowy ( polecam vernet ) i zanim go zalozysz to sprawdz czy dziala. Mozesz to zrobic wrzucaja go do wrzacej wody

6. Podziękowania dla Pawel_yu za pomoc w problemie

anakinmar1253 (18-11-09)

Awatar strikerbest
    Pochodzi z
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    7 razy

Domyślnie

Termostat może być winny ale... Jeśli tak jest faktycznie i termostat się zacina to dlaczego wskaźniki nie pokazują że temperatura wzrasta powyżej tych 90 stopni. Wskaźnik na desce rozdzielczej wprawdzie nie jest super dokładny ale jeśli temperatura wzrośnie niepokojąco powyżej 95 stopni to zauważysz to na pewno na wskaźniku. Inna opcja jest taka że masz uszkodzony i termostat i czujnik temperatury co też się zdarza choć w przypadku nowych części to raczej wątpliwe. A może pompa wody?

Awatar MaGGu
    Pochodzi z
    Okolice Krakowa
    Auto
    Czarny Smok
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    9 razy

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez strikerbest Zobacz posta
    Wskaźnik na desce rozdzielczej wprawdzie nie jest super dokładny ale jeśli temperatura wzrośnie niepokojąco powyżej 95 stopni to zauważysz to na pewno na wskaźniku.
    Niestety nie. 90 stopni na desce widnieje już gdy temperatura osiąga 80 stopni i nie wychyla się do ponad 100 stopni.
    Dla mnie to wymieniłeś zły czujnik. W TDI są dwa czujniki, nie wiem jak w 1.6, ale pewnie też.
    Audi A3 8L VP - 192 KM 404NM by DynoSoft - SOLD
    Audi A3 8L PD - 224KM 430 NM by CompSport - SOLD
    Audi A3 8P BKD - 216KM 435NM by DynoSoft - NOW

Awatar Miro
    Pochodzi z
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Podziękował
    68 razy

Domyślnie

pomijajc ze tematow o chlodzeniu, termostatach, temperaturze jaka jest, jaka powinna byc, na vagu, na zegarach itd jest na forum -nascie, nawet na pierwszej stronie podforum ze trzy..

dzien bez tematu o termostatach i problemach z chlodzeniem dniem straconym....

a wystarczy, poszukac, poczytac, zapytac w istniejacym.

Awatar anakinmar1253
    Pochodzi z
    Bieruń
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    2 razy

Domyślnie

jednak termostat gotowałem go na kuchence i słabiutko sie otworzył a pewnie tam było ponad 100stopni no i pewnie był nie do końca układ odpowietrzony a teraz dalem nowy i sie otwiera i sie ładnie grzeje do 90 i cieplutko w samochodzie wentylatory sie wł. i nie zapeszając narazie jest ok
    Audi A3 AKL 1.6 98'

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia umieszczania postów