Strona 1 z 20 12311 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 197

Temat: Auto poziomowanie xenonów

  1. #1
    Grabek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    283 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny Auto poziomowanie xenonów

    Przeczytałem kilka tematów ale nie ma tam nic na mój temat.

    Otóż auto poziomowanie xenonów mi działa, ale chyba nie do końca poprawnie. Po rozebraniu swoich lamp i malowaniu ich jeszcze raz na czarno pojechalem na stacje żeby ustawili mi swiatła.

    Któregoś dnia jechałem ze znajomymi ( 4 osoby) do wawki, wracając była już noc i zauważyłem, ze xenonki świecą bardzo blisko, oczywiscie opuściły się same, miałem jakieś 10 metrów oświetlonej drogi.

    Czy to nie za mało, dlaczego opusciły się aż tak bardzo?

    Po drugie kiedy odwiozłem wszystkie osoby, wracając sam do domu zauważyłem że światła nie podnoszą się do góry ;/ czemu? Podniosły sie dopiero jak ustałem w miejscu i postałem tak około 2 minuty.

    Czy wpływ może mieć na to uszkodzony któryś czujnik poziomowania? Mozna to jakoś na vagu sprawdzić albo skalibrować?
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 05-08-15 o 15:55
    Części na sprzedaż do: Audi TT 8N BAM A3 8P Sportback R32 S-line Audi A3 8L 1,8T 3d Audi A3 8L 1,8T 5d Audi S3 8L 1,8T

  2. #2
    netes's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Nie wiem dokładnie jak to się odbywa, ale na VAGu jest moduł Xenon Range i tym modułem kalibruje się światła. Może pomoże

  3. #3
    Grabek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    283 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    no właśnie zainstalowałem sobie vaga żeby to zobaczyć, na weekendzie bede miał lapka to zobacze co tam jest, tylko jak je się kalibruje?
    Są jakieś parametry które muszą byc zachowane, zeby mi sie za dużo nie opuszczały?
    Części na sprzedaż do: Audi TT 8N BAM A3 8P Sportback R32 S-line Audi A3 8L 1,8T 3d Audi A3 8L 1,8T 5d Audi S3 8L 1,8T

  4. #4
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Grabarzu: Masz dwa czujniki xenonow na wahaczu lewym: przod i tyl.
    Jesli jakis jest uszkodzony Vag wywali prawdopodobnie blad.
    Ja urwalem dwa na polsich dziurach
    Kalibracja lamp powina odbywac sie przy uzyciu Vaga rowniez. Musisz tam zdefiniowac nominalna wartosc - tzw. 0

    A silniczki dobrze ci dzialaja?
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  5. #5
    Grabek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    283 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    właściwie to jeden działa, drugi jest do wymiany, ale skoro jeden opuszcza za nisko lampę to drugi zapewne zrobi to samo jak zmienię, dlatego wolę narazie nie zmieniać bo jak będę jechał w kilka osób to w nocy nie będę nic widział.
    A tak w ogóle to jutro zajrzę pod auto i zobacze co jest grane.

    A jeszcze jedno pytanko. Jak włączacie światła to xenonki opuszczają się wam i podnoszą - znaczy się tak jakby sie kalibrowały? Bo u mnie tego nie ma i nie wiem czy powinno byc, natomiast mam jeszcze vectra z ori xenonem i tam tak właśnie się robi za każdym włączeniem świateł.
    Części na sprzedaż do: Audi TT 8N BAM A3 8P Sportback R32 S-line Audi A3 8L 1,8T 3d Audi A3 8L 1,8T 5d Audi S3 8L 1,8T

  6. #6
    patryciusz's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Ja mam samo poziomowanie i nie ma tej procedury opuszczania i podnoszenia. Mi jak się silniczek wypiło to po odpaleniu świeciło ok ale jak jechałem to się przestawiało i świeciło przed samochodem. Pomagało wyłączenie i włączenie świateł na nowo, jak ci opadną to spróbuj tego. Jak wpiąłem już jest ok

    Quattro 165KM

  7. #7
    Grabek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    283 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    raz przy ostrym starcie mi się przestawiło i swieciło przed samym samochodem. Akurat mam oba podpiete, ale widzę, ze może być możliwe to, ze jak jest jeden niedziałający silniczek to już się źle ustawiają.
    Części na sprzedaż do: Audi TT 8N BAM A3 8P Sportback R32 S-line Audi A3 8L 1,8T 3d Audi A3 8L 1,8T 5d Audi S3 8L 1,8T

  8. #8
    kafarek831's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    stargard szczeciński
    Auto
    było audi asz, s38L, jest 8P quattro
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    ale tez moze byc ze lampa jest źle ustawiona Nawet jak masz xenony to tez masz do rezcnej kalibracji lampy w lampie Tam sie śrubokętem ustawia krzyzakowym ALe najlepiej podjechac do diagnosty jakiegos on ci w 5 min ustawi
    Dodano:
    u mnie tez jakby krótko swieciły i po takim ustawieniu lampionów wszystko jest oki ALe oba silniczki działały
    Ostatnio edytowany przez kafarek831 - 11-11-09 o 22:06 Powód: Automatyczne łączenie postów

  9. #9
    Grabek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    283 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    kafarek831 napisałem w 1 poście że bylem na ustawieniu świateł
    Części na sprzedaż do: Audi TT 8N BAM A3 8P Sportback R32 S-line Audi A3 8L 1,8T 3d Audi A3 8L 1,8T 5d Audi S3 8L 1,8T

  10. #10
    kafarek831's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    stargard szczeciński
    Auto
    było audi asz, s38L, jest 8P quattro
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    ro sorki nie doczytałem widocznie to zostało sprawdzic ten jeden silniczek lub te czujniczki poziomowania

Strona 1 z 20 12311 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •