Strona 18 z 22 PierwszyPierwszy ... 81617181920 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 171 do 180 z 215

Temat: koło dwumasowe i sprzęgło/ metaliczny dźwięk

  1. #171

    Data dołączenia
    Nov 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Daj znać jakie wrażenia po naprawie, czy bardzo kosztowne .

  2. #172

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    krakow
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny Problemy z układem sprzęgła

    Witam,
    Prosiłbym o Waszą pomoc w diagnozie sprzęgła.
    Otóż padł mi niedawno wysprzęglik z pompką sprzęgła (pedał sprzęgła zostawał w podłodze i trzeba go było ręką/nogą do góry podciągać).
    Auto zostało oddane do mechanika, który wymienił mi zarówno wysprzęglik jak i pompkę na nowe.
    Dodatkowo stwierdził, że sprzęgło miało już dosyć mocno starte okładziny więc wymienił je także na nowe(Sachs).
    Sprawdził też dwumas, który mówi, że wygląda bardzo dobrze (i auto też zachowuje się bardzo dobrze - w sensie nie ma żadnych wibracji itd.).
    Po złożeniu wszystkiego auto jeździło bardzo dobrze przez mniej więcej 1kkm. Później sprzęgło zaczęło dziwnie działać. Otóż po wciśnięciu sprzęgła biegi wchodzą bardzo dobrze, nic nie haczy, skrzypi itd.
    Natomiast gdy puszczam sprzęgło to zdarza się (nie za często), że łapie czasem bardzo ostro - gdy tylko lekko puszcze sprzęgło np. 1cm to próbuje rwać do przodu od razu bardzo mocno, szczególnie na jedynce, ale na dwójce też to czuć. Działo się tak nieważne czy auto zimne czy ciepłe, ale szczególnie gdy stanąłem np w korku.
    Mechanik jak podjechałem do niego spróbował dla pewności odpowietrzyć układ (chociaż wcześniej też to robił) i o dziwo pomogło, ale znowu gdzieś na 1kkm.
    Teraz od nowa pojawiają się czasem opisane problemy,że jak puszczam sprzęgło to próbuje na ostro łapać zaraz jak ledwo puści się pedał sprzęgła. Sam układ nie wygląda jakby miał gdzieś nieszczelności, płynu nie ubywa.
    Pedał sprzęgła odbija zawsze jak powinien, nie zostaje nigdy w podłodze.

    Czy wie ktoś co to może być? Co może powodować, że zdarza się ze gdy puszczam sprzęgło to łapie bardzo szybko i od razu na full. Samo sprzęgło sie nie ślizga.

    Auto rocznik 2006, silnik BKD.
    Obecnie auto ma przejechane 162kkm, natomiast sprzęgło, wysprzęglik i pompka sprzęgła wymienione były przy 159kkm.
    Na VAGu nie ma żadnych błędów.


    Dziękuję bardzo za wszelką pomoc.

  3. #173
    Zdzisiu's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Podepnę się pod temat. Czeka mnie wymiana sprzęgła w 8P1 1.9TDI, czy te części LUK co tutaj mają w promocji https://www.smore.com/22xv6-poznaj-sklep-iparts-pl (na dole strony) są w miarę OK? Z tego co się orientuję to Luk robi dobre sprzęgła ale nie jestem pewien czy będzie to na 100% pasowało.

  4. #174

    Data dołączenia
    Nov 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    rozważ opcje z jednomasem

  5. #175
    elemenateur's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    DGL // ZS
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    45 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    przede wszystkim na sachsie korzystniej
    Zadowolenie klientów bezcenne


    Najniższe ceny na części oraz oleje motul gg 347504, tel 663 962 604 , Rabat dla A3-club!

  6. #176

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poland
    Auto
    Audi A3 Quattro
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBBB
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam wszystkich!

    Jakieś 2 miesiące temu wymieniłem cały komplet LUK (dwumas + tarcza docisk łożysko ) . Wszystko było ok ale od około tygodni, jak przyszły mrozy pojawił się problem. Zanim odpalę auto jak wciskam sprzęgło to słychać takie metaliczne, pojedyncze PUK. Dzwięk na pewno wydobywa się z komory silnika.



    Problem występuje tylko rano na zimnym silniku. Jak się silnik zagrzej problem znika. Oczywiście jak auto postoi kilka godzin to znów przed odpaleniem słuchać pukniecie.
    Pukanie to jedyny objaw, biegi wchodzą bez problemu nic nie szarpie nic nie ślizga.
    Byłem u mechanika gdzie wymieniali dwuma i stwierdził że to nic takiego i hałasuje sprężyna w tarczy sprzęgła i z czasem sytuacja się unormuje.
    Co o tym sądzicie ? Miał ktoś podobny objaw ?
    Ostatnio edytowany przez stitooo - 06-01-16 o 13:55

  7. #177

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poland
    Auto
    Audi A3 Quattro
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBBB
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Nikt z forumowiczów niema pomysłu co może być źródłem dzwięków z powyższego filmiku ? Przez tydzień dźwięk stała się donośniejszy i puk słychać też podczas jazdy i zmiany biegów...

  8. #178
    DJDIDO88's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jarosław / Podkarpacie
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T BPY
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny Dźwięk puszczania sprzęgła

    Witam, ostatnio pedał sprzęgła zaczął mi lekko chodzić. Od razu w garażu na biegu jałowym otworzyłem drzwi wcisnąłem sprzęgło i taki odgłos jak na video:
    https://drive.google.com/file/d/0B7m...ew?usp=sharing
    wysprzęglik do wymiany?
    Jakieś sugestie?

  9. #179
    robson88's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WLKP
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam wszystkich serdecznie, mam następujący problem, posiadam Audi a3 1.9tdi 150km 2009r, jestem po wymianie dwumasu + sprzeglo komplet Sasch 2290 601 050 Wszytko byłoby ok gdyby nie to ze przy wciśnięciu sprzęgła słychać stukanie na zimnym silniku, a na rozgrzanym cisza bylem przekonany ze to wadliwe kolo dwuamsowe. Dałem cały zestaw do reklamacji, ale za pierwszym razem została odrzucona bo okazało sie ze kolo jest sprawne. Kolejna reklamacja po kilku miesiącach została uznana i wymienili na nowe, ale problem nadal pozostał i nie wiem gdzie szukać przyczyny. Mechanik rozkłada ręce bo nie wiem co jest. Gdzie szukać przyczyny ? Z góry dziękuje za pomoc.

  10. #180

    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tu i tam
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Jestem po wymianie kompletu sprzęgła dwumas łożysko oporowe, wymienili wszystko bo auto chrobotalo na polsprzegle, tarcza sprzęgła juz sie do niczego nie nadawała ale nie ślizgała, ale do rzeczy, wymienili wszystko i auto dalej wydaje inny dźwięk przy wciśnięciu sprzęgła do połowy, czy to normalne? Bo wydawało mi sie ze po wymianie i przy wciskaniu nie powinno byc jakiejkolwiek różnicy.

Strona 18 z 22 PierwszyPierwszy ... 81617181920 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •