Strona 17 z 22 PierwszyPierwszy ... 71516171819 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 161 do 170 z 215

Temat: koło dwumasowe i sprzęgło/ metaliczny dźwięk

  1. #161

    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tu i tam
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Witam, mam taki problem, auto na pólsprzęgle wydaje taki metaliczny dźwięk jak by cos chrobotało przy lewym kole. Co o tym sądzicie? Dwumas? Łożysko oporowe? Ogolnie jak mozna to sprawdzic? Bo mechanicy po uslyszeniu od razu powiedzieli ze dwumas.
    Auto jeździ normalnie, czasem podczas zmiany biegów i puszczenia sprzęgla pisknie ale bardzo żadko.

  2. #162
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Tokis Pokaż post
    ...Ogolnie jak mozna to sprawdzic?...
    poczytaj
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...E6-udowodni%E6

  3. #163

    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    EL
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Witam.
    Mam u siebie identyczny objaw jak kolega z posta #123 http://www.a3-club.net/forum/showthr...=1#post1295796

    Dokładnie chodzi o objaw z pierwszego filmiku w tamtym poście - przy gaszeniu bez trzymania sprzęgła słychać terkotanie.
    Dodatkowo dochodzą do tego dziwne wibracje na zimnym silniku przy przekraczaniu bariery ~2000 obr/min (niezależnie od biegu).
    No i jeszcze lekkie trzepanie budą na postoju na luzie (wyczuwalne bardziej przy załączonej klimie).

    Nie wiem czy te wszystkie objawy łączą się w jedną usterkę, ale prawdopodobnie zbliża się wymiana koła dwumasowego ze sprzęgłem? Wymieniać lepiej teraz czy jeszcze można jeździć? Jeśli jeździć dalej to jakie objawy powinny być ostatecznym znakiem że czas na wymianę?

    Z tego co widzę na allegro to koszt nowego kompletu koło + sprzęgło wynosi ~1400 zł (Sachs) + do tego wymiana pewnie kilka stówek także koszty chyba powinny zamknąć się w 2000zł?

  4. #164

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poland
    Auto
    Audi A3 Quattro
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBBB
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    OK, ja już jestem pewien że to dwu-mas do wymiany. Dzięki uprzejmości forumowiczów wiem już co i jak ale...
    Czy wymiana kompletu sprzęgła + dwu-mas +docisk + wysprzęglik w wersji quatro jest bardziej kłopotliwa niż w zwykłej wersji ?
    Pytanie takie bo mój mechanik jak robił mi ze sprzęgłem w Golfi-e MK5 to skasował za robociznę ~300zł a teraz chce 800zł (bo jest dużo rozbierania żeby dobrać się do skrzyni itd z powodu quatro właśnie)
    Będe wdzięczny za info w tej sprawie.

  5. #165
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    może i troszkę więcej ale moja rada znajdź innego mechanika bo ten chyba kasę poczuł i "frajera" do naciągnięcia szuka

  6. #166

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny

    Witam.
    Mam bardzo podobne objawy jak u kolegów, którzy pisali w tym temacie, a mianowicie: dosyć mocno drżący pedał sprzęgła oraz metaliczny dźwięk/terkotanie przy dodawaniu gazu (zarówno na luzie jak i przy załączonym biegu) bez względu na to, czy silnik jest nagrzany, czy nie.

    Na dole załączam film, na którym wszystko słychać.

    Ok. 10 tys. km temu wymieniałem rozrząd i wtedy mechanik dał mi informację, że niedługo będzie do wymiany dwumas - wtedy jeszcze nie było takich objawów jak w filmiku poza drganiem pedałem sprzęgła.
    Wczoraj byłem u innego mechanika, aby potwierdzić diagnozę poprzedniego fachury. Na początku stwierdził, że ten metaliczny dźwięk może być spowodowany złym złożeniem rozrządu (że niby poprzednik mógł się walnąć o jeden ząbek) - to jednak zostało sprawdzone i z rozrządem jest wszystko na 100% w porządku. Ostatecznie dowiedziałem się, że do wymiany cały dwumas+sprzęgło.

    Wiadomo, że taka wymiana to dość spory wydatek, dlatego chciałbym poznać opinię forumowiczów, którzy mogą ocenić co może być przyczyną takiej pracy silnika. W innych tematach na forum znalazłem informację, że podobne objawy daje niesprawny pasek/napinacz/sprzęgiełko alternatora.

    PS. Na filmie widać zapaloną kontrolkę Check Engine - po podłączeniu vaga okazało się, że to usterka jednej ze świec żarowych, więc nie ma to związku z objawami słyszanymi na nagraniu.



    Bardzo proszę o Wasze opinie!

  7. #167

    Data dołączenia
    Nov 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Kolego sprawdz czy na wciśnietym pedale sprzęgła jest ten sam dźwiek.

  8. #168

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny

    Słyszę ten sam dźwięk zarówno przy rozpędzaniu (szczególnie na 1. i 2. biegu), jak i dodawaniu gazu na luzie z wciśniętym bądź też nie wciśniętym pedałem sprzęgła.

  9. #169

    Data dołączenia
    Nov 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Sprawdz czy to wałek rozrządu nie powoduje tego halasu.

  10. #170

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny

    Tak, okazało się, że to wytarty wałek rozrządu. Dwumas nie powodowałby takiego dźwięku.
    Zapomniałem również dodać, że wraz z tym dźwiękiem szedł wyraźny spadek mocy. Metaliczny stukot utrzymywał się do ok. 2.5tys obrotów - przy większych zakresach trochę się wyciszał. Auto stoi już u mechanika i niedługo będę wiedział jak duża będzie naprawa.

Strona 17 z 22 PierwszyPierwszy ... 71516171819 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •